„Łańcuchy świateł” rozbłysły wszędzie – także przy rezydencji Dudy na Helu

„Łańcuchy świateł” rozbłysły wszędzie - także przy rezydencji Dudy na Helu

W piątkowy wieczór znów rozbłysły „Łańcuchy świateł”. Tysiące ludzi pojawiło się ze świecami w całej Polsce. Odpoczywający na Półwyspie Helskim Andrzej Duda pewnie nie spodziewał się, że przed jego rezydencją pojawią się protestujący. Ciekawe, czy słyszał ludzi, którzy skandowali „Andrzej Duda, oddaj dyplom” „Wolne sądy”?

Przeciwnicy zmian w sądownictwie najpierw zebrali się na molo w Juracie, a potem przemaszerowali do prezydenckiej rezydencji do Helu. Przynieśli ze sobą naprędce sklecone transparenty „Adrian – zostań Andrzejem” i „VETO”. Zapalone świece ułożyli wzdłuż płotu rezydencji Dudy.

W piątek w akcję „Łańcuch Światła” włączyło się wiele mniejszych miast i miejscowości – Brodnica, Śrem, Leszno, Tychy itd., itd. W Stargardzie ze świec ułożono napis VETO. W Środzie Wielkopolskiej świece postawiono na schodach przed Sądem Rejonowym. W Pabianicach protestowało ponad 100 osób. „To, co się dzieje dziś w kraju, dotyczy każdego z nas. Każdy z nas może stanąć przed sądem Prawa i Sprawiedliwości. PiS poprzez niszczenie konstytucji stara się wprowadzić w Polsce inny ustrój. Nie odpuszczajmy. Nie poddawajmy się. Wychodźmy na ulicę. Nie gódźmy się na niszczenie naszego państwa”– mówili protestujący.

https://twitter.com/jmajczuk/status/888481847793127428

Najgłośniejszy protest odbywa się przed budynkami Sejmu i Senatu w Warszawie. Wcześniej „Łańcuch światła” zapłonął na pl. Krasińskich przed Sądem Najwyższym. – „To wyjątkowy moment w historii Polski, w którym zanikają różnice, ważna jest obrona Konstytucji” – mówił Władysław Frasyniuk. – „W sytuacji zagrożenia my wszyscy stajemy razem, w obronie sztandaru. Ta demonstracja jest dowodem na to, że szacunek dla Konstytucji i flagi państwowej jest ważny dla obywatelek i obywateli. Nie pogodzimy się z zamachem stanu. Chcemy mieć jasność i pewność, że młode pokolenie nie będzie żyło z przekleństwem mniejszego zła. Musimy nazwać zło złem, prawdę prawdą. Na tym polega wolność – powiedział Frasyniuk.

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MirandaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Takie protesty pamiętam z 1980 i 1988 roku. Serce rośnie, w jaki sposób i jak szybko potrafimy się mobilizować i największemu polskiemu bandycie politycznemu pokazać wyciągnięty środkowy palec.

Miranda
Miranda

Serce bije mocniej :demokracja,konstytucja. To był piękny gest. Dorośli, dzieci ,nawet czworonogi. Brawo Hel