„Lans [Dudy i Morawieckiego] na niepotrzebnym przekopie – „waaadza” się bawi”

Wojenki personalne w PiS-ie. Morawiecki przeciwko Dudzie?

Na Twitterze Kancelarii Prezydenta umieszczono film, przedstawiający wizytę Dudy i Morawieckiego na Mierzei Wiślanej. Towarzyszył im minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. – „Fajny lans na nielegalnym niepotrzebnym przekopie. Firmy padają, ludzie tracą pracę, a waaadza sie bawi” – skomentował jeden z internautów.

 

– „Tow. sekretarze z PISu z gospodarską wizytą na placu budowy”; – „Chłopaki! Oglądacie jak utopiliście 2 mld? Za to też was rozliczymy. Nie wiem, czy działek pod Wrocławiem starczy”; –  „Ej serio przypomina mi to te obrazki z Azerbejdżanu Uzbekistanu Kazachstanu”; – „Z cyklu: Żenujące ustawki towarzyszy” – komentowali internauci.

Kilku całkiem serio zauważyło: – „Pieniądze z naszych podatków powinny wydawane być mądrze. Na żywotne inwestycje. Ta niestety jest fanaberią kilku osób przy władzy. Wiedza, innowacje, nowe technologie – to są inwestycje przyszłości, a nie kanał do portu, gdzie i tak nic nie dopłynie poza jachtami turystycznym”;

 

– „Koszt przekopu – około 2 mld zł – inwestycja zwróci się po 450 -1000 latach! Brak jest ładunków, których przewożenie tą drogą byłoby racjonalne. Nie ma również statków, które „pasowałyby” do kanału – opinia prof. Wł.Rydzkowskiego z Kat. Polit. Transp. Wydz. Ekon. na U. Gdańskim”.

Internauci przypominali równie szumnie zapowiadaną przez PiS inwestycję, czyli budowanie promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej: – „O, a tu będzie płynąć ten prom co go właśnie zbudowaliśmy w Szczecinie….”. W czerwcu przypadnie trzecia rocznica położenia stępki pod jego budowę – Morawiecki osobiście ją przybijał – jednak promu wciąż jakoś nie ma…

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AndrzejFuniekZanetaZwinkaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Proponuję, jak już zaczną wylewać beton – odcisnąć tam logo PIS-uaru. Będzie na wiek wieków pamiątka betonu. W miejscowości Leśniewo na Mazurach (10 km na zachód od Węgorzewa) stoi imponująca budowla – nigdy nie ukończona śluza na kanale Mazurskim. Nad wejściem do śluzy do dziś doskonale widać wgłębienie po godle III Rzeszy. Urządzono tam „małpi gaj”, czyli park linowy. Podobna przyszłość czeka słynny przekop. Niech czym prędzej odcisną tam swoje piętno nieudacznictwa. Będzie się tam niedługo prowadzać wycieczki szkolne. Dobrze, że nie zabrali się jeszcze za „budowę” CPK.

Ryszard
Ryszard

Budowa tego kanaliku to tylko dowód niezgłębionej głupoty PiS-u i właściwej tej partii megalomanii. Rów bez jakiegokolwiek znaczenia gospodarczego, dewastacja natury, ale za to kasa, misiu, kasa trafi do swojaków. I to niezła kasa. Bo jak mawiał Tym w nomen omen „Misiu” – najlepsze interesy robi się dużych, niepotrzebnych inwestycjach.

Zbyszek
Zbyszek

Wydaje mi się, że ten lodołamacz sklejony taśmą się zmieści w tym kanale.

Zwinka
Zwinka

Mierzeja jest cwaniakom potrzebna jako przepompownia pieniędzy dla Krewnych i Znajomych Kaczora.

Zaneta
Zaneta

bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
„Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?”

Funiek
Funiek

promu nie ma, tabliczkę ktoś podpieprzył a stępka rdzewieje… To samo będzie tutaj. Spieprzony krajobraz, zachwiany, ekosystem, pozostaną jakie ruiny betonowe. Pomnik PiS-u dla potomnych?

Andrzej
Andrzej

Czy Pinokio tak serio o Budyniu mówił czy też kpiL.Morawiecki jest potwornym megalomanem i wypowiadanie takich peanów na cześć i8nneju osoby to dla niego musiała być potworna męka,chyba że prezio kazał.