Laptop biznesowy do codziennej pracy

Laptop biznesowy do codziennej pracy

Laptop biznesowy do codziennej pracyBiznesowy sprzęt musi charakteryzować się przede wszystkim odpowiednimi preferencjami dla użytkownika, gdyż każdy jest inny. Idealną opcją jest sprawdzenie kilku odpowiadających nam laptopów i drogą dedukcji znaleźć ten najbardziej odpowiedni.

Laptop do użytkowania w przestrzeni domowej

Wybranie odpowiedniego laptopa musi się równać naszym osobistym preferencjom – na przykład jeśli pracujemy w domu przy biurku bardziej odpowiedni dla nas będzie laptop o przestrzeni roboczej około 15-16 cali, natomiast jeśli chcemy być bardziej mobilni to sprzęt o przekątnej ekranu 13-14 cali zdecydowanie powinien nam wystarczyć. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na pewno na wykonanie, gdyż każdy z nas ma swoje oczekiwanie, ale jeśli chodzi o jakość jesteśmy zgodni – poszukujemy komputera na lata, a nie na przedział od 2 do 7 miesięcy, co za tym idzie twórcy laptopów biznesowych wychodzą z pomocną ręką. Laptopy z lepszej półki są wykonane z lepszych materiałów, na przykład aluminiowa obudowa czy dobrze spasowane wejścia USB czy port do ładowania. Jeśli mówimy o pracy w przestrzeni domowej, jak wyżej zostało wspomniane większa ilość cali nigdy nie zaszkodzi, ale co dalej, na pewno musimy zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, do pracy w domu według opinii osób używających komputerów do pracy praktycznie każdego dnia, preferowany jest model HP 15s-fq2005nw jest to budżetowa wersja komputera z procesorem I5 nowszej generacji, szybkim dyskiem SSD M.2 PCle 512 GB, który zapewni odpowiednią szybkość pracy, oraz bardzo ważna pamięć RAM 8GB DDR4 2666MHz, która jest nie tylko lepsza, ale i smuklejsza dzięki której może pozwolić naszym komputerom stać się mniejszymi. Sprzęt dla bardziej wymagających według tej samej grupy badawczej musi zawierać takie funkcje jak powłoka matowa minimum 16 GB RAM oraz procesor spod szyldu Intel, a dokładniej I7. Ostatnim bardzo ważnym argumentem jest odpowiednio duża ilość miejsca na dysku najlepiej, aby były dwa – jeden SSD dla poprawy efektywności pracy, a drugi HDD dla komfortowego przechowywanie informacji. Komputerem, który to wszystko posiada jest Laptop HP Envy 17t bw000 którego możemy dorwać w cenie oscylującej w przedziałach od 5500zł do 6300zł.

Komputer dla podróżnika

Jeśli już mamy dość siedzenia w domu chcemy wyjść do ludzi, przytłacza nas praca zdalna, bądź często podróżujemy, przyzwoitym pomysłem będzie zaopatrzenie się w komputer, który będzie charakteryzował się smukłym wyglądem, małą przestrzenią roboczą na przykładzie około 13-14 cali jest to bardzo mało. Najważniejszym aspektem przy doborze komputera przenośnego jest jego wielkość baterii, gdyż chyba każdy z nas chce, aby jego komputer pracował jak najdłużej bez podłączenia do gniazdka, w szczególności gdy pracujemy poza domem i nie zawsze mamy dostęp do prądu, nie można zapominać o dobrym module Wi-Fi, aby w żadnym momencie nie zabrakło nam podłączenia do sieci, jeśli chodzi o wybór sprzętu patrząc na preferencje pracy w trasie idealnym rozwiązaniem będzie Asus ZenBook UX433FN, który zdaniem grupy internautów jest jedną z lepszych form, a możemy go zdobyć w praktycznie najlepszej konfiguracji w cenie 5000zł z dedykowaną kartą graficzną i procesorem wersji siódmej.

Wybór miejsca pracy i podsumowanie

Praca w domu czy na mieście jest tylko i wyłącznie naszym osobistym wymaganiem i nie trzeba z nim walczyć, a nawet warto jest czasami opuścić dom i iść w stronę pobliskiego parku czy kawiarni i milej spędzić czas, ale laptopy biznesowe to już jest odrobinę głębszy temat, ponieważ prostoliniowo trzeba się znać na podzespołach, który jest dobry, a który jeszcze lepszy, najlepszym rozwiązaniem będzie prośba znajomego, który jest doświadczony w tym temacie, bądź poszukać odpowiedzi na forum, aby nie przepłacić za nasz wymarzony sprzęt, a o takiego rodzaju pomyłki wcale nie jest bardzo trudno. Warto przeanalizować wszystkie parametry i dobrać sprzęt, który idealnie sprosta naszym potrzebom.

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media