Larum pułkownika Mazguły

Larum pułkownika Mazguły

Pułkownik Adam Mazguła, choć emerytowany wojskowy, ma duży autorytet wśród czynnych wojskowych i przyjaciół, którzy chodzą z nim na marsze KOD! Pułkownik nie wątpi, iż Antoni Macierewicz wywęszył, kto z nim chodzi, nie są to jednak tchórze, którzy baliby się czystek, bo tak nazywa pokrętny język ministra obrony Antoniego Macierewicza: „Zmiany? Czytaj czystki”.
Mazguła wcześniej apelował do żołnierzy, aby nie robili z siebie błaznów i nie oddawali honorów Bartłomiejowi Misiewiczowi, które należą się wyższym oficerom i szefowi MON. Najsłynniejsze pozostaje pułkownikowskie pytanie po przyznaniu przez przybudówkę pisowską Macierewiczowi Patrioty Roku: – „A jakiego państwa?”.

Pułkownik Mazguła jest czuły na larum patriotyczne, na standardy demokratyczne, które pod obecną władzą zanikają. Cieszy się, że świat upomina się o te standardy – Komisja Wenecka, Komisja Europejska, a ostatnio nawet ONZ – lecz najważniejsze jest larum o standardy w ojczyźnie, to my mamy zadbać o to, aby powróciła pełna demokracja i prawo. Pułkownik Mazguła dmie w surmy KOD-owskie, aby być słyszany wśród mundurowych. Zacytuję cały wpis facebookowy pułkownika, bo jest wezwaniem do rodaków w mundurach, aby stanęli w obronie wartości dla obywateli największych:

„Święto Niepodległości! – bronimy demokracji w mundurach! 11 listopada prezentujemy swoje mundury jako akt patriotyzmu i zaangażowania w historyczną sztafetę walki o wolność Polski! Niech społeczeństwo demokratycznego państwa prawa jest pewne, że jesteśmy tu, gdzie potrzeba! Proszę wszystkich żołnierzy (także rezerwistów i przebywających w stanie spoczynku), policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Służby Więziennej i Straży Granicznej, harcerzy i członków umundurowanych organizacji patriotycznych, aby w mundurach zaprezentowali swoje przywiązanie do wartości demokratycznego państwa prawa! Szczególnie chodzi o tą prezentację na niezależnych marszach i wiecach Komitetu Obrony Demokracji. Z dala od faszystowskich bojówek, które zawłaszczają prawo do prezentacji symboli narodowych, a siebie przedstawiają jako jedynych patriotów naszej ojczyzny. Zwracam się do tych, którzy z jakiś powodów nie mogą włożyć swojego munduru. Załóżcie wzorem organizacji weteranów i kombatantów berety (nawet bez stopnia), czapki i furażerki do cywilnego ubrania. Załóżmy odznaczenia i medale! Pokażmy, w tym czasie pogardy dla prawdy i prawa, gdzie jest Polska! KOD nie jest partią polityczną.”

Pułkowniku Wołodyjowski!… przepraszam… pułkowniku Mazguła, dziękuję za larum patriotyczne.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta
Elżbieta
7 listopada 2016 10:58

Wyrazy szacunku Panie Pułkowniku. Głos mądrych i odważnych Polaków jest baardzo potrzebny. Dziękuję.

Kóma
Kóma
7 listopada 2016 13:27

Szkoda, że ten pułkownik nie był taki odważny wobec przełożonych w Iraku! Tam, trząsł sie ze strachu, jak tylko rozmawiał przez telefon z brygady :))) Teraz widać chce nadrabiać tym, czym nie błyszczał w zawodowej służbie. Ot taki wazeliniarz z wyraźnym zacięciem celebryckim !

Mirosław Pawełko
Mirosław Pawełko
7 listopada 2016 18:34
Reply to  Kóma

Myślę,że piszesz nieprawdę..jeśli nawet byłeś w Iraku z Panem Pułkownikiem to brak ci cywilnej odwagi żeby podpisać się
pod tym co napisałeś chociaż swoim imieniem..

mariana131
mariana131
8 listopada 2016 04:57
Reply to  Kóma

Pan pulkownik brzmi prawdziwie – a nie jak ty falszywie, po pisowsku tawariszcz koma od trujacego muchomora.
Polecam rozmowe pulkownika Mazguly z Eliza Michalik w Superstacji.

Miranda
Miranda
8 listopada 2016 08:09
Reply to  Kóma

opluć,obrazić, szkalować ,czy tylko to potrafisz ? obejrzałam program Elizy Michalik z Panem Pułkownikiem i nie widziałam ani wazeliny ani zacięcia celebryty . Trafna ocena sytuacji, cenne wnioski i przypomnienie , że żołnierz przysięga na wierność konstytucji a nie partii i prezesowi.

Andrzej
Andrzej
7 listopada 2016 13:54

Łzy cisną się do oczu, ciarki chodzą po plecach. Skąd to się wzięło, że tylu Polaków dało się otumanić takiej intelektualnej miernocie? Panie Pułkowniku Mazguła- jest Pan Wielki. Marzę o tym abyśmy odkryli wielu Pana naśladowców.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski
7 listopada 2016 15:50

Wśród samych potulnych obywateli
Ojczyznę diabli by wzięli.

marta
marta
7 listopada 2016 18:04

Aż serce rośnie. Piękna postawa i ważkie słowa.
P. S. A to pytanie pana pułkownika (Patriota roku. A jakiego państwa) cymes i miodzio.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
7 listopada 2016 20:44

Aż serce rośnie jak „obrońcy demokracji” komplementują kieszonkowego puczystę… ;)))))))

Zgredzinka
Zgredzinka
8 listopada 2016 13:49

Jeszcze ci się nie znudziło?
Nie zaglądałam tutaj przez jakiś czas i myślałam, że widząc bezsens swojego działania, wrzuciliście wreszcie na luz. Wprawdzie wszystko zaczyna się od słowa, ale kierowanego do właściwego odbiorcy. Inaczej to czcza pisanina.

Ewa
Ewa
9 listopada 2016 20:31

Ile srebrników pobierasz za ten hejcik? Tak z ciekawości pytam? Poziom marniutki, same argumenty ad personam,
Opowiem ci maluszku coś na dobranoc:
W iskier krzesaniu żywym
krzesiwo to rzecz główna
trudno najtęższym krzesiwem
iskrę wykrzesać z materii
lepkiej i śmierdzącej

maluszku gniewko

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
14 listopada 2016 21:06
Reply to  Ewa

Pani bajkopisarka projektuje ?… Bo faktycznie w jej wpisie widzę tylko argumenty ad personam, a poziom istotnie marniutki… Co mnie osobiście bardzo smuci… 🙁

Jagu
Jagu
8 listopada 2016 07:36

Wielki szacun Panie Polkowniku.Jest Pan jak ten Wolodyjowski ktory wola do obrony OJCZYZNY zawladnietej przez miernoty.Wielki szacun.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
14 listopada 2016 16:42
Reply to  Jagu

„Polkowniku” – no i mamy yntelektualną elytę elyt… ;)))))))))))))))))))))))

Jerzy
Jerzy
8 listopada 2016 14:18

Świetny pomysł pana pułkownika.. Trudno będzie propisowskim propagandystom nazywać ludzi w naszych polskich mundurach komunistami I złodziejami, którzy prowadzą wojnę hybrydową przeciw Polsce

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
14 listopada 2016 16:46
Reply to  Jerzy

Nie wiem, czy świetny ale na pewno nieoryginalny – to bardzo stara radziecka tradycja: w wielkie święta państwowe (zwłaszcza rocznicę rewolucji październikowej – tuta data publikacji wielce wymowna :)) weterani walk o „wolność i demokrację” przywdziewali swe odświętne mundury obwieszone medalami, także tymi wręczanymi im przez samego Stalina, i tak z dumą paradowali w pochodach…