Larum pułkownika Mazguły

Larum pułkownika Mazguły

Pułkownik Adam Mazguła, choć emerytowany wojskowy, ma duży autorytet wśród czynnych wojskowych i przyjaciół, którzy chodzą z nim na marsze KOD! Pułkownik nie wątpi, iż Antoni Macierewicz wywęszył, kto z nim chodzi, nie są to jednak tchórze, którzy baliby się czystek, bo tak nazywa pokrętny język ministra obrony Antoniego Macierewicza: „Zmiany? Czytaj czystki”.
Mazguła wcześniej apelował do żołnierzy, aby nie robili z siebie błaznów i nie oddawali honorów Bartłomiejowi Misiewiczowi, które należą się wyższym oficerom i szefowi MON. Najsłynniejsze pozostaje pułkownikowskie pytanie po przyznaniu przez przybudówkę pisowską Macierewiczowi Patrioty Roku: – „A jakiego państwa?”.

Pułkownik Mazguła jest czuły na larum patriotyczne, na standardy demokratyczne, które pod obecną władzą zanikają. Cieszy się, że świat upomina się o te standardy – Komisja Wenecka, Komisja Europejska, a ostatnio nawet ONZ – lecz najważniejsze jest larum o standardy w ojczyźnie, to my mamy zadbać o to, aby powróciła pełna demokracja i prawo. Pułkownik Mazguła dmie w surmy KOD-owskie, aby być słyszany wśród mundurowych. Zacytuję cały wpis facebookowy pułkownika, bo jest wezwaniem do rodaków w mundurach, aby stanęli w obronie wartości dla obywateli największych:

„Święto Niepodległości! – bronimy demokracji w mundurach! 11 listopada prezentujemy swoje mundury jako akt patriotyzmu i zaangażowania w historyczną sztafetę walki o wolność Polski! Niech społeczeństwo demokratycznego państwa prawa jest pewne, że jesteśmy tu, gdzie potrzeba! Proszę wszystkich żołnierzy (także rezerwistów i przebywających w stanie spoczynku), policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Służby Więziennej i Straży Granicznej, harcerzy i członków umundurowanych organizacji patriotycznych, aby w mundurach zaprezentowali swoje przywiązanie do wartości demokratycznego państwa prawa! Szczególnie chodzi o tą prezentację na niezależnych marszach i wiecach Komitetu Obrony Demokracji. Z dala od faszystowskich bojówek, które zawłaszczają prawo do prezentacji symboli narodowych, a siebie przedstawiają jako jedynych patriotów naszej ojczyzny. Zwracam się do tych, którzy z jakiś powodów nie mogą włożyć swojego munduru. Załóżcie wzorem organizacji weteranów i kombatantów berety (nawet bez stopnia), czapki i furażerki do cywilnego ubrania. Załóżmy odznaczenia i medale! Pokażmy, w tym czasie pogardy dla prawdy i prawa, gdzie jest Polska! KOD nie jest partią polityczną.”

Pułkowniku Wołodyjowski!… przepraszam… pułkowniku Mazguła, dziękuję za larum patriotyczne.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
8 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
EwaJerzyZgredzinkaMirandaJagu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Elżbieta
Elżbieta

Wyrazy szacunku Panie Pułkowniku. Głos mądrych i odważnych Polaków jest baardzo potrzebny. Dziękuję.

Kóma
Kóma

Szkoda, że ten pułkownik nie był taki odważny wobec przełożonych w Iraku! Tam, trząsł sie ze strachu, jak tylko rozmawiał przez telefon z brygady :))) Teraz widać chce nadrabiać tym, czym nie błyszczał w zawodowej służbie. Ot taki wazeliniarz z wyraźnym zacięciem celebryckim !

Mirosław Pawełko
Mirosław Pawełko

Myślę,że piszesz nieprawdę..jeśli nawet byłeś w Iraku z Panem Pułkownikiem to brak ci cywilnej odwagi żeby podpisać się
pod tym co napisałeś chociaż swoim imieniem..

mariana131
mariana131

Pan pulkownik brzmi prawdziwie – a nie jak ty falszywie, po pisowsku tawariszcz koma od trujacego muchomora.
Polecam rozmowe pulkownika Mazguly z Eliza Michalik w Superstacji.

Miranda
Miranda

opluć,obrazić, szkalować ,czy tylko to potrafisz ? obejrzałam program Elizy Michalik z Panem Pułkownikiem i nie widziałam ani wazeliny ani zacięcia celebryty . Trafna ocena sytuacji, cenne wnioski i przypomnienie , że żołnierz przysięga na wierność konstytucji a nie partii i prezesowi.

Andrzej
Andrzej

Łzy cisną się do oczu, ciarki chodzą po plecach. Skąd to się wzięło, że tylu Polaków dało się otumanić takiej intelektualnej miernocie? Panie Pułkowniku Mazguła- jest Pan Wielki. Marzę o tym abyśmy odkryli wielu Pana naśladowców.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Wśród samych potulnych obywateli
Ojczyznę diabli by wzięli.

marta
marta

Aż serce rośnie. Piękna postawa i ważkie słowa.
P. S. A to pytanie pana pułkownika (Patriota roku. A jakiego państwa) cymes i miodzio.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Aż serce rośnie jak „obrońcy demokracji” komplementują kieszonkowego puczystę… ;)))))))

Zgredzinka
Zgredzinka

Jeszcze ci się nie znudziło?
Nie zaglądałam tutaj przez jakiś czas i myślałam, że widząc bezsens swojego działania, wrzuciliście wreszcie na luz. Wprawdzie wszystko zaczyna się od słowa, ale kierowanego do właściwego odbiorcy. Inaczej to czcza pisanina.

Ewa
Ewa

Ile srebrników pobierasz za ten hejcik? Tak z ciekawości pytam? Poziom marniutki, same argumenty ad personam,
Opowiem ci maluszku coś na dobranoc:
W iskier krzesaniu żywym
krzesiwo to rzecz główna
trudno najtęższym krzesiwem
iskrę wykrzesać z materii
lepkiej i śmierdzącej

maluszku gniewko

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Pani bajkopisarka projektuje ?… Bo faktycznie w jej wpisie widzę tylko argumenty ad personam, a poziom istotnie marniutki… Co mnie osobiście bardzo smuci… 🙁

Jagu
Jagu

Wielki szacun Panie Polkowniku.Jest Pan jak ten Wolodyjowski ktory wola do obrony OJCZYZNY zawladnietej przez miernoty.Wielki szacun.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

„Polkowniku” – no i mamy yntelektualną elytę elyt… ;)))))))))))))))))))))))

Jerzy
Jerzy

Świetny pomysł pana pułkownika.. Trudno będzie propisowskim propagandystom nazywać ludzi w naszych polskich mundurach komunistami I złodziejami, którzy prowadzą wojnę hybrydową przeciw Polsce

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Nie wiem, czy świetny ale na pewno nieoryginalny – to bardzo stara radziecka tradycja: w wielkie święta państwowe (zwłaszcza rocznicę rewolucji październikowej – tuta data publikacji wielce wymowna :)) weterani walk o „wolność i demokrację” przywdziewali swe odświętne mundury obwieszone medalami, także tymi wręczanymi im przez samego Stalina, i tak z dumą paradowali w pochodach…