Lawinowy wzrost zgonów wśród personelu medycznego

Lawinowy wzrost zgonów wśród personelu medycznego

W porównaniu z danymi ze stycznia, mamy skokowy wzrost zmarłych z powodu Covid-19 lekarzy, pielęgniarek oraz innego personelu medycznego. Obecne dane to 222 lekarzy, podczas gdy na początku roku informowano o zgonie 74 lekarzy i 63 pielęgniarek.

 

Oprócz lekarzy, z powodu koronawirusa odeszło 167 pielęgniarek, 48 dentystów, 21 położnych, 18 farmaceutów, 6 ratowników medycznych, 5 diagnostów i 4 fizjoterapeutów – podają dane Ministerstwa Zdrowia.

 

Oznacza to, że od stycznia 21 r. zmarło trzykrotnie więcej lekarzy i innego personelu medycznego. „Śmierć każdej pielęgniarki to ogromna strata. My jesteśmy ze sobą zżyte, zdarzenia takie przeżywamy, jakby odszedł nam ktoś z rodziny” – powiedziała Krystyna Ptok, przewodnicząca  Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w rozmowie z medonet.pl. Powiedziała wprost, że nadal boi się, że powtórzy się sytuacja z listopada ubiegłego roku, gdy codziennie docierały do niej informacje o śmierci kogoś ze służby zdrowia.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Skoro pracownicy służby zdrowia, jako grupa 0, byli szczepieni jako pierwsi, skąd ten nagły wzrost ? – pytają Internauci. I czy usłyszymy od władz państwa chociaż jedno słowo współczucia dla rodzin, którzy stracili kogoś, walczącego  na pierwszej linii pandemicznego frontu? Czy rząd wyciągnie jakiekolwiek wnioski z tej tragedii?

/td/

Źródło:Gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments