Lecą ministerialne głowy

PiS prymusem! Bije rekordy w liczbie… urzędników

Już w poniedziałek – jak ustalił „Fakt” –  dojdzie do dymisji trzech ministrów z kancelarii premiera, a w ich miejsce zostaną powołani nowi. Z rządu premiera Mateusza Morawieckiego odejdą: Beata Kempa – szefowa KPRM, Elżbieta Witek – była szefowa gabinetu premier Szydło, a dziś minister bez teki oraz Henryk Kowalczyk – szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Kowalczyka zastąpi Marek Suski, zdaniem „Faktu” „jeden z najbardziej niedocenianych przez lata posłów PiS”, a dotychczas szef sejmowej komisji skarbu oraz członek komisji śledczej ds. Amber Gold. Suski to jeden z najstarszych stażem polityków PiS, zalicza się do jego założycieli. Wcześniej był współorganizatorem Porozumienia Centrum.

Z kolei szefem Kancelarii ma zostać Paweł Szrot, dotychczas zastępca Beaty Kempy w KPRM. Szrot przez lata był bliskim współpracownikiem Krzysztofa Jurgiela, a gdy Jarosław Kaczyński został premierem, stał się prawą ręką wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. W Komitecie na dotychczasowym stanowisku pozostanie Paweł Szefernaker.

Natomiast Michał Dworczyk – dotychczasowy wiceminister obrony – ma zostać szefem gabinetu nowego premiera. Pracował w KPRM już w latach 2005-2007. Przez 27 lat działał w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Co ciekawe, w ostatnich tygodniach był wymieniany jako niemal pewny następca Antoniego Macierewicza w MON.

Jak wynika z ustaleń „Faktu”, do ostatecznych uzgodnień doszło w piątkowy wieczór w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Zmiany mają zapewne związek z zaplanowanym na wtorek pierwszym posiedzeniem przefarbowanego rządu.

Nietrudno zauważyć, że jeśli chodzi o nazwiska następców, do rządu wejdą już sami mężczyźni. Pewnie dlatego, że w świecie polityki w wykonaniu PiS prawdziwe miejsce kobiety jest jedynie w kuchni i przy dzieciach.

mpm

Źródło: fakt24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Antek138hahahahasmętekPiJarZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Pan „caryca Katarzyna” oraz pan Paweł Złom. Pana „carycę” bardzo doceniamy – głównie za tępotę umysłową. Pana Szrota-Złoma jeszcze nie zdążyliśmy poznać, sądząc jednak po tym, że WYTRZYMAŁ współpracę z koniem-jurgielem, który jest rzadkim okazem analfabetyzmu w mowie, nie jest to osobnik wysokich lotów. Zresztą, czym się tu ekscytować – wart Pac Pałac…. i tak dalej. Prochu nie wymyślą, mózgu chyba też nie.

Zwinka
Zwinka

Zabawy w gorące krzesła ciąg dalszy.

PiJar
PiJar

Marek Suski – „jeden z najbardziej niedocenianych przez lata posłów PiS”. Zgadza się, w PiS-ie obowiązuje wartościowanie odwrotne do tego przyjętego powszechnie – im głupszy i bardziej niekompetentny, tym lepszy. Swój awans na pewno w jakiejś mierze będzie zawdzięczał Katarzynie Wielkiej…

smętek
smętek

„Zamienił stryjek siekierkę na kijek”. Co za różnica kto tam będzie te urzędy pełnił.

hahahaha
hahahaha

Matematyka zastąpi technik teatralny …

Antek138
Antek138

Faktycznie należy mu się to stanowisko, by uzupełnić szopkę w rządzie. Wybór znakomity.