Lech Morawski stanie przed sądem?

Lech Morawski stanie przed sądem?

Gdańska prokuratura wystąpiła do prokuratora generalnego, aby rozważył skierowanie do prezesa Trybunału Konstytucyjnego wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności sędziego Lecha Morawskiego, który spowodował wypadek drogowy. Z uwagą będziemy śledzić, co teraz zrobi Ziobro.

W czerwcu 2015 r. na autostradzie A1 mercedes kierowany przez Morawskiego najechał na tył dostawczego peugeota. Furgonetka przewróciła się na bok i uderzyła w bariery energochłonne. Kierowca peugeota został ranny, doznał m.in. urazu stawu barkowego.

Po wypadku ekspert z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku sporządził opinię. Śledczy nie informowali o konkluzji ekspertyzy, ale – jak donosiły media – wskazywała ona jednoznacznie, że to Morawski przyczynił się do wypadku.

Pod koniec ubiegłego roku śledczy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku zwrócili się do innych ekspertów – pracowników Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie z prośbą o wykonanie drugiej ekspertyzy w tej sprawie. Opinię tę śledczy otrzymali wiosną tego roku. Także w tym przypadku nie ujawnili jej treści, ale Paszkiewicz informowała, że jej autor dokonał takich samych ustaleń dotyczących przebiegu wypadku, jak ekspert, który sporządził pierwszą opinię.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Tatiana Paszkiewicz powiedziała, że ustawa mówi, iż sędzia TK nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zgody Zgromadzenia Ogólnego sędziów TK. Przepisy mówią, że wniosek o wyrażenie takiej zgody wysyła prezesowi Trybunału prokurator generalny. Rzecznik wyjaśniła, że dopiero po uchyleniu sędziemu TK immunitetu, prokuratura będzie mogła „wykonać z daną osobą kolejne czynności” w prowadzonym przez siebie postępowaniu. Za spowodowanie wypadku, w którym ktoś został ranny, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiśnia
Wiśnia
9 czerwca 2017 22:34

Przecież „pan” Ziobro się nie może ugiąć.

smętek
smętek
10 czerwca 2017 16:28

Zero na urzędzie prokuratorskim uratuje współwyznawcę. Nie pozwoli zrobić krzywdy swojemu.