Lech Wałęsa: „Jeszcze możemy kartką wyborczą dokonać korekty”

Instytut Lecha Wałęsy chce pozwać MEN za uczenie, że Wałęsa był agentem

Symbolicznym otwarciem historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej rozpoczęły się w Gdańsku uroczystości 39 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Uczestniczą w nich m.in. Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Henryka Krzywonos, Jerzy Borowczak, prezydenci Gdańska i Sopotu, politycy opozycji.

 

– „Pamiętajcie o tym, że jeśli nie będziemy powtarzali o „Solidarności” naszym dzieciom, to ona zniknie. Pokażmy im, co żeśmy sami zrobili. Wolność, równość, demokracja – to może nas połączyć” – mówiła do zebranych Henryka Krzywonos. A Lech Wałęsa nawoływał: – „Jeszcze możemy kartką wyborczą dokonać korekty. Jutro będzie dużo trudniej”.

Wcześniej odbył się Marsz Sektorówki, zainicjowany przez m.in. KOD i sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych. Po południu zaś w Europejskim Centrum Solidarności wręczone zostaną Medale Wdzięczności.

 

To nagroda ustanowiona przez ECS w 30. rocznicę powstania „Solidarności”. Medal przyznawany jest obcokrajowcom, którzy wspomagali Polskę w jej walce o wolność i demokrację w czasie komunistycznej dyktatury, badają i popularyzują na świecie historię antykomunistycznej, demokratycznej opozycji w Polsce, a także w duchu ideałów Solidarności stają w obronie uniwersalnych praw człowieka. Jednym z tegorocznych laureatów jest wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarekAndaIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Jak zwykle Prezydent Lech Walesa ma racje !!! Kartka wyborcza może bardzo wiele tym bardziej , ze mogą być to OSTATNIE wybory !!!

Anda
Anda

Sam fakt, że PiS do spółki z dzisiejeszą „S” (która z tą prawdziwą Solidarnością ma tyle wspólnego co Izba Lordów z izbą wytrzeźwień) fałszuje historię, jest wystarczająco żenujący. Ale czekam na kolejne kroki, pisowscy historycy. Niech zgadnę: II Wojnę Światową wygrał prezes Jarek?

Marek
Marek

Ja myślę, że raczej drugą wojnę wywołał „dziadek Tuska z wermachtu”, żeby móc powiedzieć wina Tuska