Lech Wałęsa zakazał Dudzie powoływania się na „Solidarność”

Lecha Wałęsy recepta na pandemię

Po głośnym już dziś wystąpieniu Andrzeja Dudy w Karczmie Piwnej Regionu Śląsko Dąbrowskiego „Solidarności” odezwał się były przywódca związku i prezydent RP Lech Wałęsa.

 

P. Prezydencie Duda. Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu powoływać się na Solidarność. Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji, manipulacje” napisał były prezydent na Twitterze. Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski oświadczył, że Kancelaria Prezydenta nie będzie komentowała tego wpisu.

Duda tymczasem mówił w Katowicach o „Solidarności” jako masowym ruchu oddolnym wyrażającym wolę wolności. „Do tej wolności dążył i – co najważniejsze – tę wolność uzyskał. Zdobył ją pokojowo, bez broni w ręku. Zdobył ją podniesioną w górę dłonią ze znakiem +V+ i tym właśnie zwyciężył; i modlitwą i swoją niezłomną postawą” – podkreślił.

 

Zaprosił obecnego przewodniczącego związku Piotra Dudę i całą Komisję Krajową, do zorganizowania pierwszego w tym roku posiedzenie w  Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.

Nie byłoby upadku Muru Berlińskiego, nie byłoby wolności dla innych narodów, nie byłoby zjednoczenia Niemiec, gdyby nie +Solidarność+, gdyby nie ofiara tych wszystkich, co walczyli, tych wszystkich, co cierpieli, a przede wszystkim tych, co zginęli wtedy za wolną Polskę, 39 lat temu” – mówił Andrzej Duda.

/p/

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SzwejkstyropianJadwiga Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jadwiga
Jadwiga

Brawo Panie Prezydencie Walesa, nie wolno im zaklamywac historii, nie pozwolmy im na to dopoki my zyjemy. Przy zadnym swoim ogniu sie nie ogrzeja /poza przekupieniem ludzi – tzw. suwerena, wiec precz pisie od ognia i blasku tamtej SOLIDARNOSCI

styropian
styropian

Słuszne słowa Prezydenta Wałęsy, tylko jest to niemal rzucanie pereł przed wieprze!

Szwejk
Szwejk

Duda to pustak , on nie wie co mówi, jest popychadlem kaczora , i tego okularnika. Jechać z nim jak z boryną na gnój !!!!