Legutko: „Po prostu nas okłamano. (…) Były uzgodnienia i w drugiej turze mieli głosować na naszego kandydata”

Kontrolowana przez PiS grupa w Europarlamencie zwolniła brytyjskich pracowników. Doszło do tego na dzień przed Brexitem…

Wielkie wzburzenie i rozczarowanie zapanowało wśród PiSowskich europosłów po przegranej prof. Zdzisława Krasnodębskiego kandydującego do fotela wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W środę Polak przegrał z Włochem Fabio Massimo Castaldim z włoskiego Ruchu Pięciu Gwiazd.

 

„Tak się dotrzymuje reguł i zobowiązań w PE” – napisał z goryczą na Twitterze Zdzisław Krasnodębski.

Jestem zbulwersowany tym, co się stało. Po prostu nas okłamano, EPL i socjaliści” – ocenił sytuację prof. Ryszard Legutko szef Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Zasugerował, że doszło do złamania umowy.

Zwrócił uwagę, że „były uzgodnienia i w drugiej turze mieli głosować na naszego kandydata. Obiecywali to nawet liberałowie. (…) Widać było, że głosowano przeciw Krasnodębskiemu, a za Castaldo, który jest europosłem niezrzeszonym. Jest zresztą bardzo miłym człowiekiem, doskonale prowadzi obrady, nie mamy nic przeciw niemu” – powiedział polityk w rozmowie z PAP.

 

Dowodził przy tym, że, „to źle rokuje na przyszłość. W pierwszym głosowaniu popieraliśmy kilku kandydatów z innych frakcji. (…) My się zachowujemy fair – jak jest umowa, to jej przestrzegamy” – stwierdził Legutko.

Bardziej surowa w swej ocenie jest PiSowska euro posłanka Beata Mazurek, która w głosowaniu upatruje … odwetu: „To głosowanie to małostkowy odwet za wyniki szczytu UE” – napisała. Profesor Zdzisław Krasnodębski był bardzo dobrym kandydatem na vice PE. Niestety złamano zasady demokracji parlamentarnej, bo zgodnie z parytetem ta funkcja przypadała także naszej frakcji” – oceniła była wicemarszałek Sejmu.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
JabisLeszek ZiętkiewiczPolakChermesMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jack
Jack

Panie Legutko EP to nie Nowogrodzka układy układziki Srebrna dwie wieże to w Polsce.

karin
karin

Na szczescie maja rozum i na PIS nie glosuja.

HerodAntypis
HerodAntypis

Krasnodębski na bank by wygrał gdyby głosowano w Sali Kolumnowej 0 2-gej czy 3-ciej w nocy.

Mariola
Mariola

Panie Legutko, wam się to po prostu należało…

antyuzurpator
antyuzurpator

Ależ bulwersacja: notoryczni kłamcy zostali okłamani ;-D

Anna
Anna

1:27 tez byl to sukces pani premier Szydlo!!!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Zabolało? To dobrze. Ma boleć. Jak wy oszukiwaliście wszystkich naokoło, to było OK, prawda? Teraz wam przywalono, zasłużyliście.

Polak
Polak

Co znaczy wam …a ty skąd jesteś z marsa….ty człowieku jesteś zwykła SZUJA a nie Polak

Maciek123454321
Maciek123454321

Wam, to znaczy takim jak ty, pisiorku.

Dociekliwy
Dociekliwy

3,14 frajerzy. Alleluja i do przodu. Zamiast chować chorągiewki sami się ze wstydu powinni schować pod stół

ewa
ewa

no patrz panie Legutko meli głosowć a nie głosowali co za potwarz. monopol na kłamstwa ma tylko PiS Panie L egutko radze wiecej szacunku dla ludzi , juz jestescie sami

Irena
Irena

„…okłamano nas „….. bidulku , uczyli się od was….opanowaliście kłamstwo do perfekcji !!!

Marek
Marek

Oświadczenie frakcji która pis oskarża o niedotrzymanie ustaleń jest następujące „żadnych ustaleń nie było. Komu wierzycie?
Ja myślę, że pisowi się wydawało, że są jakieś ustalenia, albo ci „wybrańcy narodu” są tak biegli w językach, że nie usłyszeli kluczowe słowa „nie” i teraz kłamią w żywe oczy, bo w tym są mistrzami i taka reakcja przychodzi im automatycznie. A ich ciemny lud i tak kupi i ma kolejną zniewagę i kolejnego wroga.

Chermes
Chermes

Gdyby zaproponował, że każde dziecko europosła dostanie 500+ na drugie dziecko, to by go wybrali…

Leszek Ziętkiewicz
Leszek Ziętkiewicz

Proszę kolejny wielki rozgoryczony po przegranym głosowaniu. Jarosław Kaczyński powiedział niedawno, że prof Ryszard Legutko jest wzorem intelektualnym dla członków jego partii. No cóż na podstawie tej wypowiedzi i tego hymnu pochwalnego prezesa można się domyśleć jak niskie w takim razie to muszą być standardy intelektualne!

Jabis
Jabis

Przecież tego INTELEKTA pogoniono nawet u nowego, wielkiego brata. Nie pozwolono mu wygłosić w Middlebury College w stanie Vermont w USA wykład o totalitaryzmie. Za … wygląd i poglądy? 😀