Lekarka antyszczepionkowców ukarana przez Naczelny Sąd Lekarski

Lekarka antyszczepionkowców ukarana przez Naczelny Sąd Lekarski

Naczelny Sąd Lekarski ukarał naganą Katarzynę Bross-Walderdorff, homeopatkę oraz przeciwniczkę obowiązkowych szczepień. Jak stwierdził Grzegorz Wrona, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, lekarka podważa „największe osiągnięcie medycyny w ciągu ostatnich wieków, którymi są szczepienia”. – „122 miliony osób zawdzięcza życie szczepieniom” – dodał doktor Jacek Miarka, przewodniczący Naczelnego Sądu Lekarskiego.

Katarzyna Bross-Walderdorff ukończyła pięciodniowy kurs homeopatii w 1995 roku. Lekarka podróżuje po Polsce i krzewi tę dziedzinę, której nie uznaje się w naszym kraju za medycynę. Bross-Walderdorff twierdziła przed sądem, że stosuje wyłącznie metody udowodnione naukowo i dopuszczone w Polsce. Z kolei w Sejmie podczas obrad nad projektem zniesienia obowiązkowych szczepień lekarka gorąco przekonywała do tego pomysłu.

Dodajmy, że wcześniej sąd lekarski w Bielsku Białej zawiesił Katarzynie Bross-Walderdorff na rok prawo do wykonywania zawodu – za leczenie bez zarejestrowanej praktyki, a także za brak dokumentacji pacjentów. Naczelny Sąd Lekarski skierował tę sprawę do ponownego rozpatrzenia.

bt

Źródło: TVN

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

27
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
18 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
adamTolaMatkaAdaAdaaaaaaaa1Ada Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Jaka szkoda, że nie wynaleziono jeszcze szczepionki przeciw głupocie. Wówczas zamiast nagany sąd lekarski orzekłby wobec pani Katarzyny Bross-Walderdorff obowiązkową wakcynację i zamknął sprawę raz na zawsze.

Matylda
Matylda

Pod warunkiem, że zacząłby od zaszczepienia siebie.

Ada
Ada

Tak….gdyby Twoje dziecko miało nopa,albo zmarło inaczej byś pisał. Jaka szkoda, że takie głąby jak Ty sieją taka propagandę. W krajach zachodnich, czy tez nawet Azji nie ma obowiązkowych szczepień i nic sie nie działo i nie dzieje!!! Tylko Wy lemingi łapiecie każdą plotę puszczona przez media o rzekomych chorobach…moje dziecko ledwo przeżyło pierwsze szczepienie!!! Życzę zeby każdego kto opluwa takich ludzi i wygaduje takie głupstwa spotkało cos kiedyś takiego zobaczymy Co DALEJ BEDZIE TWIERDZIŁ!

daroo
daroo

I bardzo dobrze, powinni jej odebrać dyplom lekarza.

Maciek123454321
Maciek123454321

A pani owa – do Pisiu należy? Domniemywam, że tak. Pierwszy sort.

hm...
hm...

Ona reprezentuje lobby putinowskie, antyszczepionkiwe.

Leon
Leon

Ha ha jaki ty głupi idea szczepionek jest od wieków z tym co robią lobby farmaceutyczne wciskając nie zawsze do końca przebadane i potwierdzone szczepy jest juz przesada stąd ruchy anty

Maciek123454321
Maciek123454321

Witam reprezentatywnego przedstawiciela ciemnogrodu. 😀

Bergitka
Bergitka

Żadne leki nie są tak dokładnie badane jak szczepionki, więc nie, nie stąd ruchy anty.

MatkaAda
MatkaAda

Tak?? To gdzie w Polsce badają te leki? Bo jak stwierdzono u mojego dziecka nopa i jestem w trakcie zakładania sprawy i zbierania dowodów to sie okazuje , ze w Polsce Nigdzie ich nie badają, przywożą od firmy i tyle, leży sobie..równie dobrze moze byc Tam mózg pawiana z hiv

Adaaaaaaaa1
Adaaaaaaaa1

Jebnij sie w łeb, ze przeciwko szczepieniom to do PISu? Co za ułom, szkoda ze ta wymyślona ptasia grypa Cie nie zmiotła z tego świata.

Hipokrates
Hipokrates

To żadna kara! Powinna utracić prawa wykonywania zowodu, a przede wxzystkim ponieść odplwiedzialność karną (czyli iść siedzieć).

Darek
Darek

Hipokrates idź ty se sam posiedź bo ci żyłka pęknie. Nie pieprz głupot skoro nie masz pojęcia czym ta pani doktor się zajmuje. Więcej takich lekarzy to ludzie będą zdrowi.

Tola
Tola

Czyli za prawdę i przekazywana wiedzę innym trzeba karac , tylko pytam się gdzie są wszyscy w tedy gdy stanie się tragedia po szczepionce …zostajesz sam ..nikt nawet nie raczy uświadomić człowieka jakie dana szczepionka niesie konsekwencje cisza i tyle liczy się sztuka i do przodu .Teraz człowiek boryka się z chorobamiw wieku naszych rodziców naszych rodziców

Basia
Basia

Jestem zagorzałą przeciwniczką PiSu, ale błagam proszę nie mieszać polityki z nauką/medycyną. Jestem farmaceutą z wykształcenia i proszę mi wierzyć, niestety nie tylko w temacie szczepień padamy wszyscy ofiarą nieuczciwości producentów leków czy szczepionek. Badania leków są opłacane przez producentów i publikowane są tylko te prace, które pokazują korzyści leku, działania uboczne są bardzo często zatajane ( przykład pierwszy z brzegu – wycofanie leku VIOXX ). Jest to temat rzeka, nie ma tu miejsca na wywody naukowe. Na przykład wystarczy posłuchać dr Seneff z uniwersytetu MIT w USA, która szczegółowo tłumaczy powiązania szczepień z autyzmem itd. To nie są teorie… Czytaj więcej »

Julia
Julia

No właśnie. Jesteś farmaceutką nie naukowcem. Prawdopodobnie nie masz zielonego pojęcia o badaniach prowadzonych na szczepionkach i powiązaniach z autyzmem których nie ma i nie może być. Daj działać specjalistom i nie siej fermentu bo przez takie osoby i takie komentarze w sieci epidemiolodzy mają coraz więcej roboty

ABC
ABC

A Ty jestes naukowcem, ktory moze poprzec bezpieczenstwo szczepien? Jakie badania Ty przeprowadzials nad ich bezpieczenstwem i wplywem na zdrowie i rozwoj?

Mik
Mik

No właśnie Julia ty jesteś nikim i o niczym nie masz żadnego pojęcia, ale za to wydaje ci się ze jesteś dobrym trollem. Nie jesteś, bo twoje trollowanie widać na pierwszy rzut oka. Po czym to poznać? Nie powiem ci, bo byś zmieniła styl mogla oszukać więcej ludzi.

Basia
Basia

To, że jestem farmaceutą nie dyskwalifikuje mnie w dyskusji o szczepieniach. Proszę mnie nie obrażać. Mam wyższe wykształcenie, wiem co to są badania naukowe, uczestniczyłam w niejednym. Umiem szukać materiałów naukowych, czytać i wyciągać wnioski. Przede wszystkim jestem bezstronna, obiektywna i krytyczna. To Pani nie wie o czym Pani mówi. Radzę przy kolejnej lekturze badania naukowego sprawdzić kto je napisał i kto finansuje te badania.

Chermes
Chermes

Był taki jeden, znający się na wszystkim. Bartuś mu było na imię. Pracował on przy sprzątaniu apteki. Szybko, dzięki swej olbrzymiej wiedzy, awansował, odznaczano go złotymi medalami, ba, nawet bito monety z jego podobizną a dziś ma on szanse na otrzymanie zaszczytnego tytułu „wzorowy więzień”.
Dlatego radzę skoncentrować się na liczeniu pigułek a nie na zawracaniu sobie głowy badaniami i produkcją szczepionek, które, być może, mają też i skutki uboczne, ale dzięki nim, występowanie wielu chorób, takich jak gruźlica, dżuma, cholera, czy polio, zostało bardzo ograniczone, lub w ogóle wyeliminowane.

ABC
ABC

Durny dziob

Ewelina
Ewelina

Hahaha… a to cholera i dżuma to dzięki szczepionkom została ograniczona? Hahahahahaha człowieku wracaj do podstawówki a pouczać to ty możesz krowę na miedzy a nie Panią Basie!!!

Basia
Basia

Proszę mi nie ubliżać. I proszę o fakty, a nie powtarzanie jak mantrę, że szczepienia doprowadziły do wyeliminowania czy ograniczenia chorób. Wiedza Pana widoczna już po tym wpisie: mimo szczepień gruźlica jest obecna i to w dodatku odmiany lekooporne ( więc tu jako farmaceuta przydam się do liczenia pigułek ), nawet Pan nie wie ile przypadków jest rocznie w Polsce. Dżuma wciąż występuje endemicznie w różnych regionach świata, na szczęście nie w Europie. Szczepionka przeciw dżumie choć teoretycznie była wynaleziona (19 wiek) dziś nie istnieje. Na cholerę szczepimy się ewentualnie wyjeżdżając w miejsca gdzie występuje endemicznie ( ubogie kraje ).… Czytaj więcej »

michał
michał

Milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę w wys. 2 tys. zł miesięcznie chcą dla swojego dziecka rodzice, którzy pozwali Polskę za trwały uszczerbek na jego zdrowiu. Jak twierdzą powikłania miało wywołać szczepienie przeciwko gruźlicy. Pozew został złożony w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Według pełnomocnika rodziny, to pierwszy pozew przeciw Polsce ws. niepożądanych skutków poszczepiennych.

marta
marta

Nie uznaje się homeopatia Ale lipomalki ,pelavo cholineksy mięta , szałwia wyciągi w tabletkach już jest ok ? Homeopatia ( medycyna naturlna ) jesy beee ? baranie flaki A penicylina to niby skąd pochodzi ??

michał
michał

Ekspertka od szczepień, która twierdzi, że szczepionki to samo dobro sama przyznaje, że nie ma w Polsce laboratorium, które ma doświadczenie w kontroli szczepionek.
Po prostu cudownie, nic tylko maszerujmy dalej szczepić swoje dzieci według kalendarzyka. poszukacie wypowiedzi pani ekspertki polecam

adam
adam

ha ha ha 120 mln może miliard – a badania potwierdzające bezpieczeństwo gdzie? Nie ma tylko propaganda.