Lemański o Jędraszewskim: „Uczyli mnie w domu wyrozumiałości dla starszych ludzi”

Lemański o Jędraszewskim: "Uczyli mnie w domu wyrozumiałości dla starszych ludzi"

Arcybiskup Marek Jędraszewski wydaje się być coraz bardziej oderwany od realiów życia. Wszyscy pamiętamy jego stanowisko w sprawie katastrofy smoleńskiej, jego ostrą nagonkę na środowisko LGBT, a teraz znalazł on sobie nowego wroga. To ekologizm i Greta Thunberg.

 

W świątecznej rozmowie z TV Republika uznał, że ekologia i działalność tej nastolatki, walczącej o przyszłość na Ziemi dla swojego pokolenia, są całkowicie sprzeczne z tym, co zapisano w Biblii. Świat został stworzony przez Boga, a człowiek jest uhonorowaniem dzieła powstania. „Adam panuje nad zwierzętami i nie znajduje wśród nich kogoś, kto byłby partnerem. Dlatego otrzymuje małżonkę, niewiastę. To jest wizja człowieka i świata, którą głosi chrześcijaństwo i judaizm. I teraz to wszystko się kwestionuje, czyli kwestionuje się naszą kulturę”.

Pan Jędraszewski zupełnie nie słucha głowy Kościoła Rzymsko – Katolickiego. Nie docierają do niego słowa papieża Franciszka, który mówi o „grzechu ekologicznym” i spotkał się z prześmiewaną przez arcybiskupa, Gretą Thunberg.

 

Ostro wypowiedź hierarchy kościelnego podsumował ks. Wojciech Lemański, pisząc na Facebooku, „Każdy człowiek zbiera po drodze różne życiowe doświadczenia i zasługi. A to stanie w obronie arcybiskupa obdarowującego kleryków slipami z dwuznacznym napisem ROMA. A to pogoni heretyków z łódzkiej ekumenicznej Drogi Krzyżowej. To czmychnie z watykańskiego nabożeństwa pokutnego za zbrodnie pedofili w sutannach. To znów ogłosi światu nową zarazę – tęczową. Sporo tego. Jeszcze zamurowane okno papieskie w Krakowie i rozpędzone na cztery wiatry żeńskie biuro prasowe”.

Również były proboszcz i misjonarz Stanisław Walczak nie pozostał obojętny na tę skandaliczną wypowiedź, która według niego jest odpowiedzią „na polityczne zamówienie ekstremistów prawicowych w Polsce”. Takie „prawdy” głosi arcybiskup miasta, „w którym ludzie nie mają czym oddychać! Ksiądz arcybiskup zatem stoi za anty-ekologicznym stanowiskiem polskiego rządu, złożonego z poddańczych mu katolików” i jeszcze trochę a znajdzie on kolejnych wrogów, np.  matematykę, fizykę, chemię i biologii, bo Biblia o nich nie wspomina, więc nie mają racji bytu.

Quo vadis Domine? Dokąd prowadzisz polski kościół? Tego zapewne nie wie i sam arcybiskup…

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ziom
Ziom
27 grudnia 2019 08:40

Koleś odleciał, co on ćpa?

HerodAntypis
HerodAntypis
27 grudnia 2019 10:06

Mnie też tego uczyli. Mówili również: „mądry głupiemu ustępuje” , „pokorne ciele dwie matki ssie” i inne grzeczne formułki, których słabość chamski PiS i zbydlęceni hierarchowie bezczelnie wykorzystują do narzucania nam swej parszywej ideologii. Polityczna grzeczność doprowadzi do stłamszenia nas przez tych katolskich barbarzyńców mylnie mieniących się chrześcijanami.

Andrzej
Andrzej
27 grudnia 2019 18:48

Biedny ten Kraków.Takie piękne miasto i ma tak przerąbane,to ktos przez pomyłke pochowany na Wawelu to znowu debilny purpurat.Masakra.

TROLL
TROLL
28 grudnia 2019 11:37

Kiedy to trafi szlak? Gadał głupoty i opowiadał bajki. A teraz jeszcze obraża szefa swego FRANCISZKA oraz wszystkie osoby normalne i myśląc. Kieckowych szef Lgbt i pedofili z pod znaku krzyża.