„Lepiej sprawdzić, do kogo należy Wawel” – taki dowcip o Marianie Banasiu krąży po Krakowie

„Republika Banasiowa” w budowie

Oprócz wartej miliony kamienicy Marian Banaś dostał od emeryta, byłego żołnierza AK, również piękny dom w Brzesku w Małopolsce. Emeryt zmarł w 2007 roku. Miesiąc po jego śmierci obecny szef NIK sprzedał dom w Brzesku.

– „Cena była bardzo atrakcyjna. 65 tys. zł za 55 metrów kwadratowych plus poddasze. Dom wymagał jednak solidnego remontu” – powiedziała „Faktowi” pani Dorota, która kupiła budynek od Banasia.

Sprawę niejasności dotyczących majątku Banasia ujawnił „Superwizjer” TVN. W reportażu pokazano także, że w kamienicy, która była jego własnością, działał hotel na godziny, prowadzony przez osoby z krakowskiego półświatka. Mimo tych wielu zastrzeżeń, Banaś nie zamierza podać do dymisji, o czym pisaliśmy w artykule „Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi!? Banaś wrócił do pracy w NIK!!!”.

– „Czysty KryształNIK”; -„ A dwa tygodnie po tym emeryt umarł? No co za „cudowne” i przypadkowe zupełnie wzbogacenie”; – „Czekamy teraz jeszcze na dom nad morzem od rencisty”; – „Maniek chyba powinien jakąś ochronkę prowadzić, ludzie do niego lgną i obdarowują prezentami w postaci domów. Niekończąca się opowieść o majątku większym niż rozum” – komentowali internauci.

https://twitter.com/urbaniak27/status/1185484183713570816

– „Obrotny chłop z pana Banasia. Biedni dają mu kamienice, tak jak innemu obrotnemu, bezdomni dają samochody” – brzmiał jeszcze jeden komentarz. Oczywiście wiadomo, kogo miał na myśli: „Rydzyk chwali się autami od bezdomnego”.

bt

Źródło: fakt.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Aqa111ZbyszekChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

Wszystko układa się w logiczną całość. Starszy facet najpierw ofiarował kamienicę Banasiowi, czyli został bezdomnym. I jako taki, oddał dwa luksusowe samochody Rydzykowi. Po czym umarł, bo co to za życie bez chałupy i samochodów. 🙂

Zbyszek
Zbyszek

NIKodem Dyzma

Aqa111
Aqa111

Po prostu wziol i umarł…czy to nie ma związku z wyłudzeniami na słupy???a Banaś jest prezesem Niku..czyli kontroluje wszystkich i siebie też…oto Polska wg PiSu..