Leszek Miller wyśmiał pytania zaprezentowane przez Prezydenta (film)

Leszek Miller wyśmiał pytania zaprezentowane przez Prezydenta (film)

W prawdziwy kabaret obrócił, dyskusję nad prezydenckimi pytaniami o referendum konstytucyjne, były premier Leszek Miller, goszcząc w rozgłośni RMFFM. W żartach na ten temat prześcigał się z prowadzącym poranny program dziennikarzem.

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1006780876284362753

Miller komentując prezydencką inicjatywę powiedział z nieskrywaną ironią: „Znam te pytania, jedno z nich uważam za istotne. Jedno. To gdy pan prezydent pyta, czy naród uważa, że jego kompetencje w zakresie zwierzchnictwa nad armią i udziału w polityce zagranicznej powinny być zwiększone…” Dziennikarz, wybiegając naprzeciw intencjom byłego premiera zauważył, że brakuje pytania na przykład o… kartę pływacką i drwiąc dalej zwrócił uwagę, że prezydent nie pyta, „czy te oczy mogą kłamać”.

W ferworze dyskusji były premier stwierdził, że brakuje mu pytania, o zmianę czasu z letniego na zimowy i vice versa. Kpiąco dodał, że bardzo byłoby na czasie pytanie, o to czy jesteśmy za tym, żeby Polska grała na każdym mundialu?

Zastanawiając nad tym, czy obecność Polski w UE powinna być zagwarantowana konstytucyjnie, rozmówcy doszli do granicy nonsensu, bo co będzie, jeżeli nagle UE zmieni nazwę – pytali zafrasowani? Trzeba będzie zmieniać konstytucję? – pytali.

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1006780970014519297

Drążąc dalej 15-to punktowy zestaw podanych pod rozwagę pytań referendalnych, rozmówcy zatrzymali się przy kwestii konstytucyjnego wzmocnienia rodziny: „O, to jest dobre. „Czy jest pan/pani za wzmocnieniem w konstytucji pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa, także ojcostwa?”. I ja dodam, dziadostwa” – zasugerował prowadzący.

„Ale co? Ojciec miałby karmić piersią, żeby wzmocnić swoją pozycję?” – dopowiedział Leszek Miller.

Drwiąc i żartując obaj panowie doszli ostatecznie do wniosku, że poważni ludzie nie powinni zajmować się tymi pytaniami w nadziei, że podobne referendum po prostu się nie odbędzie.

/j/

Źródło: RMFFM

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JaninatorquemadaMirosława Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirosława
Mirosława

No i cieszy się Kaczyński bo PAD został zaorany, a to dopiero pierwszy dzień kabaretonu .Będą następne

torquemada
torquemada

Nic dodać, nic ująć…..

Janina
Janina

Aż chce się zakrzyknąć za niezapomnianą panią Elizą : „kocham Pana, Panie… Miller” (zamiast, w oryginale „Panie Sułku”-oczywiście). Nieprzeciętna inteligencja, spostrzegawczość, dowcip, celne riposty, mądrość życiowa, dystans do siebie i wiele innych zalet. Pan jest jak wino, co rok smakowitsze. Dwa razy mnie Pan wkurzył ( epizod z Samoobroną,a później z Ogórek), ale już po stokroć Panu wybaczyłam. Życzę zdrowia i trzymania formy. A te pytania do referendum są do bani !