Lewica domaga się dymisji ministra MSWiA i składa przeciwko niemu wnioski do prokuratury

Czarzasty na temat sposobu zbierania podpisów do neo-KRS. „Zosia – dostaniesz dwa tysiące, Józek – awansujesz”

Po emisji materiału „Superwizjera” w telewizji TVN, w którym Tomasz Kaczmarek, znany jako Agent Tomek, oskarża ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika o wywieranie nacisków w sprawie tzw. wilii Kwaśniewskich, przedstawiciele Lewicy postanowili złożyć wnioski do prokuratury.

 

Składamy wniosek o odwołanie szefa MSWiA oraz wnioski do prokuratury przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu, Maciejowi Wąsikowi oraz Tomaszowi Kaczmarkowi ws. fabrykowania dokumentów przez CBA przeciwko Aleksandrowi i Jolancie Kwaśniewskim. Nie ma na to zgody, żeby koordynatorem służb specjalnych i szefem MSWiA był człowiek, który mógł być szefem tej zorganizowanej szajki, która chciała wsadzać niewinnych ludzi do więzienia” – mówił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Z kolei przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty wyraził nadzieję, że prokuratura pod kierownictwem PiS zajmie się rzetelnie całą sprawą.

 

Wcześniej czy później to świństwo się zakończy. Ludzie zobaczą po prostu, jak są przygotowywane haki na uczciwych ludzi. Panie Wąsik, panie Kamiński i wszyscy ci panowie, którzy brali lub nie brali – to się okaże – w tym udział, ja bym radził iść do pana prezydenta Dudy i wziąć ułaskawienie, bo jak przyjdzie kiedyś przyzwoity prezydent, to wam tego ułaskawienia nie da” – komentował całą sprawę Czarzasty.   

Po wyznaniach Agenta Tomka również Borys Budka zaapelował do premiera o zawieszenie Kamińskiego w obowiązkach. „Oczekuję od premiera Morawieckiego, że publicznie wyjaśni stawiane zarzuty. Nie może być tak, że od osoby, która odpowiada za bezpieczeństwo Polaków, nie wymaga się nieskazitelnego charakteru” – komentuje nowy szef PO.

wb

Źródło: polstanews.pl ; wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Kaczyński, Ziobro i Kamiński praktycznie stanowią triumwirat rządzący Polską, a tu ktoś z opozycji łudzi się, że jakaś prokuratura zajmie się Kamińskim i go wywali. To już raczej ten prokurator, który zechciał by się czegoś takiego podjąć, z miejsca dostanie delegację gdzieś do Suwałk czy w Bieszczady.