Lewica napisała list do papieża Franciszka ws. ks. Dymera

Lewica napisała list do papieża Franciszka ws. ks. Dymera

Na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej posłowie Lewicy poinformowali, że zwracają się bezpośrednio do papieża Franciszka w sprawie zmarłego niedawno ks. Dymera.

„Jako Lewica zwracamy się do papieża Franciszka o udostępnienie akt spraw księdza Dymera, żeby polska prokuratura, która dzisiaj jest wstrzymywana ze względów prawdopodobnie na pewien układ klerykalno-polityczny, żeby otrzymała te dokumenty bezpośrednio z Watykanu”– powiedział lider Wiosny.

 

Następnie polityk dodał: „Jeżeli nie chce tego wydać kuria, to prawo kanoniczne dzisiaj mówi, po decyzji papieża Franciszka, że Watykan może udostępnić takie dokumenty”.

Biedroń zadeklarował także gotowość przedstawicieli Lewicy do odbycia podróży do Watykanu w celu odebrania wspomnianych dokumentów. „Postawimy w końcu winnych pedofilii tam, gdzie ich miejsce – przed sprawiedliwym, niezależnym sądem w Polsce” – oświadczył.

 

W 2019 roku to właśnie papież Franciszek zniósł „Tajemnice papieską” w postępowaniach dotyczących pedofilii – czytamy na tokfm.pl. W konsekwencji tej decyzji organy ścigania z całego świata mogą zyskać możliwość wglądu do akt przestępstw księży i biskupów oskarżonych o pedofilię – przypomniała Joanna Scheuring-Wielgus.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Posłanka „poinformowała, że oprócz listu do papieża Franciszka Lewica przesłała także pismo do Kongregacji Nauki Wiary, w którym pyta, czy prokuratura wystąpiła o dokumenty akt m.in. księdza Krzysztofa G. z Chodzieży (podejrzanego m.in. o wieloletnie wykorzystywanie seksualne ministranta) i ks. Dymera”.

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Savonarola
Savonarola
24 lutego 2021 17:07

Nigdy ten list nie dotrze do Papiża! Nie „przebiją się” z tą informacją przez „spiżową bramę” i różne „lawendowe” zbieraniny.
Watykańskie lobby pedo- i homofilskie jest niedo pokonania wśródczarnej zarazy! A Papież to sobie może…..tyle co nic!

Wujek Dobra Rada
Wujek Dobra Rada
25 lutego 2021 20:13

Savonarola ma rację! Jedyna szansa to list otwarty wysłany do Watykanu i do włoskich mediów. A z drugiej strony – o zmarłych mówi się jak wiadomo. Jak mówi łacińska maksyma – nomen omen. Co miał robić Andrzej o takim nazwisku? Tylko to co robił, wiec roztropnie przywdział szatkę – niewidkę.