Lewica ruszyła z kampanią wyborczą w Wielkopolsce

Lewicowa koalicja wystartuje jednak pod szyldem SLD

W minioną sobotę Lewica zawitała do Wielkopolski. W Gnieźnie spotkanie z mieszkańcami odbyło się w rytmach muzyki latynoskiej. Jak się okazało, liderzy tego ugrupowania nie tylko zachęcają wyborców do głosowania, nie tylko wciąż, pełni powagi, przedstawiają swój program wyborczy, ale też potrafią tańcem nieco rozluźnić atmosferę i nawet nieźle im to wychodzi.

 

Jak napisała na Twitterze Marcelina Zawisza, po tanecznym pokazie „połowa sztabu ma teraz zakwasy…„.

Jednak już w Poznaniu było znacznie poważniej. Podczas konwencji politycy Lewicy przedstawili m. in. Pakt dla Kobiet, w którym znalazło się miejsce dla takich kwestii jak równe płace kobiet i mężczyzn, godny poród, gwarancja miejsca w żłobku dla każdego dziecka, równy udział kobiet i mężczyzn we władzach publicznych, prawo do przerywania niechcianej ciąży do 12. Tygodnia oraz tych, związanych ze skutecznymi rozwiązaniami w przypadku przemocy domowej.

 

Lewica próbowała zainteresować Paktem Koalicję Obywatelską, ale bezskutecznie. Nominowana na premiera Kidawa – Błońska, podobnie jak politycy PO, popiera obecnie obowiązujące prawo, pozwalające kobiecie na przerwanie ciąży tylko w trzech drastycznych przypadkach (zagrożenie życia kobiety w ciąży, duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu oraz gdy ciąża powstała w wyniku tzw. czynu przestępczego).

Tamara Olszewska

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o