Licealiści doprowadzili do odejścia z ich szkoły katechety – proboszcz miał z nich szydzić i poniżać

Najważniejszym problemem edukacji jest to, czy dzieci będą się w szkole przygotowywały do pierwszej komunii?

Jak informuje lokalny portal z Suchej Beskidzkiej, młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie napisała list do dyrekcji szkoły i kurii krakowskiej w sprawie prowadzenia lekcji religii przez proboszcza z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Skarżyli się m.in., że ksiądz jest nietolerancyjny, miał szydzić z uczniów, komentować życie prywatne uczennic.

– „Młodzież miała wymienić m.in. to, że ksiądz przekazuje im wiedzę „nierzetelną i sprzeczną z faktami naukowymi”. Tu jako przykład podają krytykę i wyśmiewanie przez katechetę pomysłu przeprowadzenia w szkole „Strajku klimatycznego”. Katecheta miał powiedzieć, że w jego trakcie najbardziej zaszkodziła planecie farba w sprayu, której użyto do pisania haseł na transparentach strajkujących” – czytamy na stronie portalu.

Licealiści napisali również, że zdaniem księdza proboszcza to nie zdrada jest grzechem, ale przyznanie się do niej, a tym samym doprowadzenie do cięższego grzechu, jakim jest rozwód. Ponadto katecheta miał wykazywać się całkowitym brakiem szacunku wobec uczniów i publicznie komentować ich życie prywatne.

Proboszcz Wiesław Popielarczyk – bo o nim mowa – sam zrezygnował. Zaprzecza przedstawionym zarzutom i twierdzi, że bardzo lubi kontakt z młodzieżą.

wb

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LeonJacekChermessmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Młodzi ludzie to nie bezwolne owieczki prowadzone na śmierć i będą spokojnie dążyli do wprowadzenia mądrych rozwiązań.

Chermes
Chermes

Ksiądz powiedział, że „bardzo lubi kontakt z młodzieżą”. Po chwili zaś dodał, obleśnie się uśmiechając, że szczególnie z pulchnymi ministrantami.

Jacek
Jacek

Baardzo lubi kontakt z młodzieżą. Rodzice w Suchej Beskidzkiej – uważajcie na soje dzieci

Leon
Leon

Religia w szkołach średnich to nieporozumienie i kradzież publicznych pieniędzy! Moje dziecko „kocha” lekcje religii, bo ma czas na gry na smartfonie a i często w karty przy totalnej bierności kolesia, który pobiera za to pieniądze z naszych podatków!