Licealiści zakpili z małopolskiej kurator oświaty

Licealiści zakpili z małopolskiej kurator oświaty

Uczniowie jednego z liceów w Krakowie otrzymali do wypełnienia ankietę. Wysłana została przez małopolskie kuratorium oświaty, którym kieruje Barbara Nowak.

 

Według tygodnika „Polityka”, zawarte w ankiecie pytania dotyczyły m.in. tego, czy nauczyciele na lekcjach mówią o swoich poglądach politycznych. Uczniowie mieli podać ich nazwiska i przedmiot, który wykładają.

Młodzi ludzie z V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie potraktowali tę ankietę jako donos na swoich nauczycieli. Sprzeciwiając się takim metodom małopolskiej kurator, najpierw ustalili wspólną treść odpowiedzi, po czym uczniowie z klasy informatycznej napisali specjalny program. Ankiety z identycznymi odpowiedziami trafiały do skrzynki mailowej kuratorium nawet kilkanaście razy w ciągu minuty. W sumie wysłano ich kilkadziesiąt tysięcy.

 

„W opinii Małopolskiego Kuratora Oświaty inspirowanie do stworzenia, a następnie uaktywnienie takiego oprogramowania jest działaniem nagannym, nie licującym z zasadami etyki i godzącym w porządek prawny. Jest także podżeganiem do nieposłuszeństwa wobec osób pełniących funkcje nadzorcze w systemie oświatowym państwa” – napisała w oświadczeniu Barbara Nowak. Odgraża się też, że zamierza „wszechstronnie” wyjaśnić sprawę.

Barbara Nowak od chwili powołania jej przez pisowskiego wojewodę na stanowisko małopolskiej kurator oświaty nieustannie wręcz bulwersuje swoimi zachowaniami i opiniami. Wielokrotnie pisaliśmy o jej „dokonaniach”, choćby w artykule „Internauci do Barbary Nowak: „Aż dziw bierze, że jest pani kuratorem oświaty”.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
antyuzurpatorMimiZwinkavintWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
frankie
frankie

komuna 2.0. Czy oni nie widzą, jacy są żałośni? :)))

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Niezły trolling.

antyuzurpator
antyuzurpator

Nie trolling, tylko wolność wypowiedzi społeczności uczniowskiej (o zbieżnych poglądach, więc dla ułatwienia w formie zautomatyzowanej odpowiedzi ankietowej). Czyż nie, „wolnościowcu”?

vint
vint

Fajne dzieciaki. I mądre! Szkoda tylko, że to pokolenie będzie musiało ponosić konsekwencje głupoty pokolenia ich rodziców i dziadków przekupionych rozdawnictwem.

Zwinka
Zwinka

Produkcja młodych donosicieli Nadieżdzie Krupskiej wersja 2.0 się marzy ???

Mimi
Mimi

Ta kobieta po prostu nie dorosła do stanowiska, jakie jej powierzono. Czas podziękować jej za nieudolną pracę i znaleźć odpowiednią osobę.