Lichocka odwołana z Komisji Kultury! Zadecydował głos oddany przez PiS-owca

Lichocka odwołana z Komisji Kultury! Zadecydował głos oddany przez PiS-owca

Posłanka PiS Joanna Lichocka została dziś odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Środków Przekazu – było to możliwe dzięki niezdecydowaniu PiS. Podczas głosowania na komisji pojawiło się 28 (z 30) wchodzących do niej posłów. 14 posłów zagłosowało za odwołaniem Lichockiej, 13 za jej pozostawieniem.

Jeden z posłów PiS, Jacek Świat, wstrzymał się od udziału w głosowaniu, co zadecydowało o zwycięstwie opozycji i doprowadziło do odwołania Lichockiej. Posłowie opozycji uznali to za ukaranie polityczki PiS za słynny gest „f*ck you”, który pokazała podczas jednego z wygranych przez jej partię sejmowych głosowań.

Okazuje się, że sprawiedliwość i zasady elementarnej przyzwoitości nie opuściły Sejmu na dobre. Za pokazanie Polkom i Polakom, a także Posłankom i Posłom środkowego palca Lichocka została właśnie odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej sejmowej komisji kultury” – pochwaliła się na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus.

W obronie odwołanej Lichockiej stanęła grupka polityków Zjednoczonej Prawicy. Dominik Tarczyński próbował udowodnić, że jego koleżanka nikogo nie obraziła. Jego wywody okazały się jednak zupełnie nieskuteczne i nie przekonały opozycji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Sama Lichocka, co ciekawe, nie wzięła udziału w dzisiejszym posiedzeniu komisji. Nie mogła więc przez to nawet zagłosować we własnej obronie.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
ewa
24 lipca 2020 21:08

Czerwińska twierdzi, że to był błąd techniczny i juz kombinuja jak ja przywrócic

Zwinka
Zwinka
25 lipca 2020 01:44

„Trzeba to anulować, bo przegramy”. Zobaczymy, ile będą potrzebować czasu, aby Jołaśkę przywrócić…

Janina
Janina
25 lipca 2020 09:28

Sama Lichocka to jest JEDEN WIELKI BŁĄD i to nie bynajmniej techniczny. To raczej wybryk natury, na który „szkoda czasu i atłasu”- jak to kiedyś mawiano. Przywrócą ją, bo takie chodzące „bmw” są pisiorom niezwykle potrzebne do utrzymania władzy.