Lider Agrounii zatrzymany „celem chwilowego wylegitymowania go”

  Rolnicy grożą rządowi. „Do ministerstwa pójdziemy z obornikiem i gnojem”

Dziennikarz RMF FM poinformował o zatrzymaniu lidera Agrounii Michała Kołodziejczyka. Rolnicy protestują dzisiaj na drogach w całym kraju w sprzeciwie do tzw. „piątki dla zwierząt”. Do zatrzymania doszło w miejscowości Koszuty w Wielkopolsce.

 

„Kołodziejczak został skuty kajdankami po tym, jak z grupą innych rolników próbował zablokować wóz strażacki wezwany do ugaszenia podpalonych przez protestujących opon” – czytamy na rmf24.pl.

Policjanci wytłumaczyli, że „Kołodziejczak został zatrzymany celem chwilowego wylegitymowania go”. Lider protestujących rolników w momencie zatrzymania zwrócił się do uczestników protestuNie schodźcie z barykady”.

 

Blokad i utrudnień kierowcy mogą się spodziewać w ponad 200 miejscach na terenie całego kraju. Rolnicy chcą „by rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad ustawą o ochronie zwierząt”.

/as/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
21 października 2020 15:21

Niech dalej wspierają pisiorów i dudę to będą mieli wspaniałe życie Wiedzieli kto to kaczor kochali go głosowali na nich a teraz strajkują? Coś im nie pasuję?

Agnieszka
Agnieszka
21 października 2020 16:52

He he! Ludzie nie popierajcie rolników! Żywność sprowadzana będzie tańsza!
Zajechali ciągnikami po 100 EURo i utrudniają ludziom życie – nie wiedzieli na kogo głosują – czego się spodziewali!
Trzeba myśleć szanowni rolnicy, to przecież UE chociażby poprzez dopłaty ale nie tylko stwarza wam warunki w których produkcja rolna, a często i nadprodukcja jest opłacalna, a wy popieracie przeciwników UE! He, he! Geniusze!

Nihil
Nihil
21 października 2020 17:54
Reply to  Agnieszka

No właśnie tak to wygląda. Pochodzę za Śląska a od 8 lat mieszkam na Mazurach. W mojej wsi mieszka ok 80 osób. Jest trzech rolników z setkami hektarów. Żyją dobrze, wygodnie i bogato. Powiedzieli mi że pracują ciezko(zgadzam się z nimi bo widzę) ale gdyby nie UE pracowaliby w firmach, na budowach… Ale ich głosy w wyborach były jasne, bo nikt z nich z tym się nie kryje.
Dziś palą opny i trują środowisko bo prowadzą „ekologiczne” gospodarstwa.
Wiedzą że bieda zagląda w oczy. Źle nie życzę ale oby tak się stalo

Jacek
Jacek
21 października 2020 20:43
Reply to  Agnieszka

Popieram! Kiedy PiS-iory pacyfikowali przyzwoitych ludzi pod sądami i na innych pokojowych manifestacjach, oraz pozwalali kopać i bić kobiety na tzw. Marszu Niepodległości – ROLNICY PILNOWALI ABY WŁADZA PIS-U, ODAZ ICH „PREZYDENTA DUDY” – ULEGŁA PRZEDŁUŻENIU!!
Dzisiaj mają okazję POZNAC BLIŻEJ tych którym DALI WŁADZĘ!! :
JAK CHCIELIŚCIE BYĆ ICH „SŁUGUSAMI” TO BĄDŹCIE DO KOŃCA I NIE PODNOŚCIE GŁÓW!! Jedyne co potraficie to utrudniać Warszawiakom i tak niełatwe życie – ROZŚMIESZAJĄC PREZESA!! Do pracy nie dojedziesz,, karetka z umierającym nie przejedzie, straż do pożaru nie dojedzie, bo banda WIEJSKICH DEBILI, (a nie rolników) – cwaniaków struga blokując ulice i drogi!!
Powinniście byli iść po rozum do swych pustych głów – PRZY URNIE!!

Marek
Marek
21 października 2020 18:14

A jakby na proteście opozycji próbowano zablokować drogę czy palić opony to od razu milicja by gazu użyła, ale rolnikom jak i górnikom protestować wolno inaczej. Opozycja to musi wszystko zgłaszać, mieć tysiąc papierów (w tym jeden od proboszcza a drugi z kurii), a ci rolnicy to protest zgłosili? Ruchom walczącym o prawa obywatelskie (np LGBT) to chcą w ogóle zakazać manifestacji, ale u rolników to reagują dopiero jak nie chcą puścić straży „bo oni wiedzą lepiej, że to tylko niegroźne opony i pożaru z tego panie ni będzie”.

Cieszę się, że karma (nie ta dla kur tylko duchowa) do rolników wróciła i za głosowanie na pis mają teraz karę, choć by zmądrzeli od tego to nie liczę.

PS:: A jutro trybunał kucharki zdelegalizuje równouprawnienie i cofnie kobiety do roli inkubatora i własności księdza/ojca/męża/brata. Ciekawe ile media o tym powiedzą, czy nie przykryją młodym Lepperem, Giertychem, rozmową z Dziwiszem albo czymś innym.

PS2: Agrounia, Giertych to też ważne sprawy, ale musi być umiar i równowaga w informowaniu, a jak będzie?

daroo
daroo
22 października 2020 08:35

Cieniasy !!!!! jak chcą coś „ugrać” to niech rafinerie zablokują ,a nie drogi bo taki jeden z drugim funkcjonariusz partii rządzącej to sobie przeleci góra i jeszcze wodę z kibla nad nimi spuści . Blokowanie dróg tylko nakręca ludzi przeciwko blokującym a nie rządzącym 😐