Lider Obywateli RP o przyszłości

MSWiA chce spacyfikować Obywateli RP

Mamy coraz więcej ruchów obywatelskich, które nie ustają w wysiłkach, by pokazać obecnej władzy brak zgody na demolkę Polski. Jest KOD, TARCZA, OSA, TAMA, Strajk Kobiet, Inicjatywa Polska, Obywatele Solidarni w Akcji, Obywatele RP. Manifestują, maszerują, pikietują, a jednocześnie zastanawiają się, co potem. Co po PiSie i jak po PiSie.

Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP w Radiu Tok FM przedstawił swoją wizję popisowskiej Polski, a właściwie wskazał to, co według niego, najważniejsze. „Takim poważnym projektem, który zaczyna nam chodzić po głowie jest coś w rodzaju konstytuanty. Myślimy sobie, że po tej smucie, po okresie władzy PiS, to czym powinniśmy się my Polacy zająć, jest budowa państwa polskiego w imieniu rzeczywiście wszystkich obywateli. A prawda jest taka – to widać po wyborach – że mniejszość polskich obywateli uważała to państwo za swoje własne”.

Nie można się z nim nie zgodzić. W końcu to właśnie łamanie konstytucji wyprowadziło ludzi na ulice. To właśnie niezgoda na antykonstytucyjne działania zaczyna łączyć opozycję obywatelską i polityczną w Koalicję Demokratyczną. To właśnie działania PiS pokazują, że nasza konstytucja jest jednak dość nieprecyzyjna, że przy odrobinie nawet złej woli można ją szatkować, interpretować po swojemu, otwierać furtki pozwalające na obejście jej ustawami. Cóż, pozostaje trzymać kciuki, by jak najszybciej nadszedł ten czas, gdy Konstytuanta złożona z rzeczywistych ekspertów, będzie mogła wziąć się do opracowania polskiej konstytucji, której już nigdy i nikt nie będzie mógł obejść bokiem. Oby tylko tym razem naród dobrze wybrał.
(Źródło: tokfm.pl)

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MagdaAlkatryputznickparagraf22 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
paragraf22
paragraf22

Paragrafy Konstytucji nie tyle były interpretowane i obchodzone, co w ogóle nie były brane pod uwagę. W tym przypadku nie pomoże nawet najlepsza Konstytucja jeżeli ktoś wyrzuci ją do kosza. Za jej łamanie powinni odpowiedzieć także wszyscy ci którzy przysięgali jej bronić. Od policjantów przez wojskowych do prezydenta. Kara powinna być nieuchronna i nieprzedawniająca się.

tryputznick
tryputznick

„nasza konstytucja jest jednak dość nieprecyzyjna”
Czyżby? Jest na tyle precyzyjna, że każdy widzi, kiedy jest łamana. Boję się wariantu włoskiego, czyli tak wybujałych zabezpieczeń antydyktatorskich, że przeszkadzają w rządzeniu i czynią je niestabilnym.

Alka
Alka

„Oby tylko tym razem naród dobrze wybrał.”mowi Pawel Kasprzak.Bozesz ty moj kochany,ale KOGO???Tak mi sie marzy,aby wreszcie z przekonaniem glosowac na,a nie wiecznie przeciw,albo wybierac mniejsze zlo.Doczekamy kiedys takiej chwili?

Magda
Magda

To dobry pomysł, panie Pawle!