Lider PiS pozwał Krzysztofa Brejzę.  Bronić go będzie żona mecenas Dorota Brejza

Dorota Brejza o mężu: „Chcą go zniszczyć, osłabić, tak długo na niego pluć, aż odpuści, ale musimy robić swoje”

„Pamiętajcie jedno. Możecie sobie zgłaszać różne rzeczy do prokuratury. Ona się tym zajmie. Ale nie możecie tego upubliczniać. To pisze sam Jarosław Kaczyński w pozwie. To tak na przyszłość. Ku pamięci. On nie rozumie demokracji. Nie dorasta do niej” – oznajmiła na Twitterze mecenas Dorota Brejza, prywatnie małżonka posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy.

Stało się to po tym jak lider PiS Jarosław Kaczyński pozwał Krzysztofa Brejzę o naruszenie dóbr osobistych. Chodzi mu o stwierdzenie polityka, że prezes mógł popełnić przestępstwo w sprawie spółki Srebrna. Żona pozwanego polityka ma go bronić i już przygotowała odpowiedź w sprawie.

Na razie w swoich postach na Twitterze pokazuje najciekawsze fragmenty dokumentu, który wpłynął przeciwko posłowi PO.

„Oho! Robi się ciekawie! J. Kaczyński w pozwie przeciwko Krzysztofowi Brejzie nie odbiera mu prawa do kierowania zawiadomień do prokuratury. Ale jednocześnie ocenia, że niedopuszczalne jest nagłaśnianie tego i informowanie opinii publicznej” – napisała.

„Jarosław Kaczyński pozywa Krzysztofa Brejzę za udział w konferencji i stawianie pytań w sprawie Srebrnej. Ten sam człowiek, który swoich oponentów wyzywa od zdradzieckich mord, kanalii, zarzuca udział w śmierci brata, mówi o ojkofobach i elementach animalnych. Jego uraża pytanie” – stwierdziła w kolejnym poście, w którym zamieściła też kilka fragmentów swojego pisma.

„(…) Mając na uwadze to, jakim językiem posługuje się w swojej aktywności politycznej Jarosław Kaczyński, wyrażam głębokie zdziwienie tym, że uraziła go (…) wypowiedź pozwanego Krzysztofa Brejzy” – napisała żona polityka.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarekMarineroAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Bardzo pożyteczne małżeństwo dla III RP

Marinero
Marinero

Kurdupel gdy przestal szanowac Konstytucje zapomnial co tam napisane i to wszytsko! Reszta to konsekwencja!

Marek
Marek

„…Możecie sobie zgłaszać różne rzeczy do prokuratury. Ona się tym zajmie. Ale nie możecie tego upubliczniać…” No bardzo logiczna myśl godna szefa partii rządzącej . Tłumacząc to ciemnemu ludowi : możecie pisać sobie nawet do prokuratora generalnego albo na przysłowiowy ” Berdyczów” ale nie wolno wam ogłaszać ze coś napisaliście. Prokurator wszystkich prokuratorów to co napisaliście na „prezesa wrzuci tam gdzie jest miejsce waszego pisma czy zawiadomienia czyli do kosza na śmieci albo przepuści przez niszczarkę i sprawa jest była by czysta. A jak publicznie ogłosiliście że napisaliście donos na prezesa to raz suweren mógłby przestać wierzyć żę prezes jest… Czytaj więcej »