Liderzy SLD i PSL potępili ostatnie zachowania prezydenta Andrzeja Dudy

„Ustawka dla prezydenta"- Kosiniak-Kamysz o nominacji Pawłowicz i Piotrowicza do Trybunału

Przewodniczący Włodzimierz Czarzasty odniósł się ostatnich słów Andrzeja Dudy, który stwierdził, że „są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności”. Wypowiedź wyraźnie nie spodobała się szefowi SLD.

 

W TOK FM Czarzasty powiedział słuchaczom, co ma do przekazania prezydentowi. „Że w tej sprawie jest głupi i cyniczny. Że w tej sprawie oszukuje Polaków. Że dopuszcza do takiego myślenia, że jest możliwe sianie śmierci. W tej sprawie jest nieodpowiedzialny. Nota bene nieodpowiedzialny jest w wielu sprawach, ale w tej sprawie jest nieodpowiedzialny totalnie, bo to kosztuje zdrowie, bo to kosztuje życie” – surowo ocenił weteran socjaldemokratycznej sceny politycznej.

Polityk podkreślił przy tym, że Duda powinien porozumieć się ze swoimi współpracownikami i próbować przesunąć termin zbliżających się wyborów.

 

Niech pan po prostu w imię własnej kariery, w imię własnego cynicznego interesu, nie opowiada Polakom bzdur” – kontynuował wywód przedstawiciel SLD, który nawiązał w ten sposób do zapewnień prezydenta o tym, że przeprowadzenie głosowania nie spowodowuje zagrożenia dla życia i zdrowia tysięcy Polaków.

Panie prezydencie, w tej sprawie jest pan cyniczny i głupi, i tyle. Nic więcej nie można mu powiedzieć. I nie obrażam żadnego majestatu, tylko kieruję te słowa do człowieka, który po prostu za wszelką cenę chce tę funkcję pełnić drugą kadencję. Życie ludzkie jest ważniejsze od tego, żeby pan pełnił tę kadencję nawet jeden dzień” – podsumował lider lewicowej opozycji.

Równie krytyczny dla prawicowego prezydenta był Władysław Kosiniak-Kamysz.  Polityk ludowców gościł w programie „Graffiti” (Polsat News), gdzie został zapytany o kampanię Andrzeja Dudy w młodzieżowej aplikacji mobilnej Tik-Tok.

Może to, czego panu brakuje, to konta na TikToku, czyli chińskim portalu społecznościowym dla dzieci? Może to są te media, gdzie można trafiać ze swoim przekazem do wyborców, tak jak prezydent Duda” – żartobliwie zapytał redaktor.

Kosiniak-Kamysz, choć zdziwiony pytaniem, skutecznie zareagował na nie i dotkliwie zmasakrował urzędującego prezydenta: „Jak planowaliśmy kampanię, to zastanawialiśmy się i mieliśmy zakładać konta na innych portalach społecznościowych, w tym na TikToku, ale jak wybuchła epidemia, to uznałem, że to nie czas i miejsce na zabawy w internecie, na takie filmiki. Szczególnie to nie przystoi politykom, którzy startują na prezydenta, bo sytuacja jest bardzo poważna. A o opinię zapytajmy dzieci, jak oceniają ten ruch pana prezydenta, powiem szczerze”.

/nt/

Źródła: tokfm.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
andrzejZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Ojej, ojej,. A to się Du*a zasmuci …

andrzej
andrzej

Może być cyniczny głupi, śmieszny byle był jak dotąd posłuszny.