Liderzy Zjednoczonej Prawicy triumfują. Jest tylko mały spór w rodzinie.

Rozpad KOALICJI rządowej!? PiS zerwało negocjacje z sojusznikami!

„Jesteśmy ciągle razem” – podkreślali Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin na sobotniej, wspólnej konferencji prasowej na półmetku kadencji. Kaczyński podkreślił, że „Zjednoczona Prawica idzie wspólnie drogą sukcesu”. – „Chodzi o rozwój społeczny, gospodarczy, uporządkowanie różnych dziedzin życia publicznego. Robimy to z satysfakcją i widzimy, że ma to społeczne poparcie” – mówił prezes PiS.

Uwaga mediów miała zapewne skupić się na pokazie jedności, lecz głównym punktem wystąpienia okazało się oświadczenie prezesa PiS, który zrelacjonował krótką wymianę zdań między nim a Andrzejem Dudą. Miał bowiem zasugerować prezydentowi podczas wczorajszego spotkania na temat reformy sądów, że „jest między nimi kryzys”. – „Nie, jest tylko mały spór w rodzinie” – odparł Andrzej Duda. Na sobotniej konferencji Kaczyński wyraził więc przekonanie, że „w jedności tej uczestniczy również prezydent”.

„Polska po raz pierwszy została zaliczona do rynków rozwiniętych. To wielki sukces. Właśnie o to nam chodzi, żeby status Polski zmienił się na pełnoprawny. Nie jest to droga łatwa, przeszkadzają nam z zewnątrz i z wewnątrz, ale tą drogą będziemy szli. To główne przesłanie, które chcieliśmy przekazać na połowę kadencji” – podsumował prezes PiS. Kaczyński podziękował za społeczne poparcie dla polityki PiS. Podkreślał, że bez wsparcia obóz rządzący nie byłby w stanie zrobić tego, co dotychczas zostało zrobione.

W identycznym tonie wypowiedział się wicepremier i lider Polski razem Jarosław Gowin. – „Jedność jest faktem. Obóz się poszerza. Przystąpią do nas nowe środowiska. Kontynuujemy reformy. Stoimy w obliczu głębokiej i systemowej zmiany systemu szkolnictwa wyższego” – wyliczał. – „Wyrażam radość, że na co dzień udowadniamy, że można zmieniać obraz państwa kojarzonego do tej pory z działającym teoretycznie. Mamy ambitny plan dla Polski. Działając razem, będziemy w stanie go zrealizować” – cieszył się minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska), którego notowania u Kaczyńskiego są znacznie wyższe niż ministra Gowina, więc powodów do radości ma więcej.
(Źródło: wp.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
מְנֵאZwinkajacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
jacek

(…)Polska po raz pierwszy została zaliczona do rynków rozwiniętych. To wielki sukces. Właśnie o to nam chodzi, żeby status Polski zmienił się na pełnoprawny.(…)
To niech porzuci mentalność żebraczą.

מְנֵא
מְנֵא

Szanowny Panie. Proszę o rozwinięcie swojej rewolucyjnej tezy, bo jej nie ogarniam. Jeśli to Polska ma porzucić mentalność żebraczą (a tak to wynika z cytatu i Pańskiego komentarza do niego), to jako obywatel polski nie życzę sobie, by ktoś mi takową sugerował.

jacek
jacek

To dlaczego polska zagraniczna (nie tylko pisowska) sprowadza się do wyciskania brukselki i montowaniu sytuacji, w której atak na Polskę oznacza rzekomo atak na Amerykę?

Czego dowodem, że najwięcej do powiedzenia na Międzymorzu ma więcej do powiedzenia Trump niż Polska.

Zwinka
Zwinka

Ot, po prostu zupa była za słona.