Lidia Staroń nie będzie nowym RPO

Lidia Staroń nie będzie nowym RPO

Lidia Staroń przegrała w Senacie głosowanie i nie zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Za kandydaturą pani senator z  Olsztyna głos oddało 45 senatorów, przeciwko było 51 a troje wstrzymało się od głosu ( w tym Dorota Czudowska i Andrzej Pająk oboje z PiS) – czytamy na onet.pl.

 

Bezpośrednio po głosowaniu Staroń powiedziała: „W Polsce jest tak, że albo się jest z tej partii albo z drugiej, natomiast, jak się walczy o ludzi, tak właśnie jest. Decyzje zapadły już wcześniej. Ja zawsze jestem po stronie obywateli”.

„Na pytanie, czy żałuje, iż nie została nową RPO, odpowiedziała, że „oczywiście, że nie”. Następnie dodała: „Ja kandydowałam dlatego, że jestem po stronie ludzi. Cały czas jestem senatorem i będę dalej pracować dla ludzi”.

 

Ustawa o RPO mówi, że Adam Bodnar pełni swój urząd mimo upływu kadencji do czasu aż parlament powoła jego następcę. Trybunał Konstytucyjny w dniu 15 kwietnia „.orzekł jednak, że przepis ustawy, który na to zezwala, jest niekonstytucyjny. Straci on moc w połowie lipca”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Czy Sejm szybko zdecyduje się na wybór kolejnego kandydata na funkcję RPO?

/as/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
18 czerwca 2021 14:37

Przewiduję, że teraz Kaczyński spokojnie poczeka do terminu upływu kadencji Bodnara, a potem sejm ogłosi p.o. RPO. I wiecie co? Kaczyński pokazałby nam środkowy palec, gdyby tym p.o. ogłosił właśnie Staroń. Swoje poglądy jasno określiła w odpowiedziach podczas dyskusji w Senacie. Nie stanie w obronie osób LGBT, nie stanie w obronie uczniów zmuszanych do nauki religii, nie stanie nigdy przeciwko żadnemu posłowi PiS w sprawach między obywatelem a rządzącymi, nie stanie nigdy przeciwko żadnemu księdzu w analogicznych sporach. Czyli mówiąc krótko prawa obywateli ma głęboko tam, gdzie słońce nie dochodzi i właśnie to pokazała w senacie. To także bardzo spodobało się posłom Konfederacji, którzy głosowali na nią w sejmie.

Rafapon
Rafapon
18 czerwca 2021 14:45

Już kiedyś pisałem, że taki system wyboru RPO nie ma sensu. Skoro to Senat zatwierdza RPO, to Sejm mógłby, co najwyżej, zaproponować trzech kandydatów do wyboru. A tak, to znowu wystawi kogoś, kto będzie nie do zaakceptowania.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
18 czerwca 2021 15:03

Żenua kompletna! Staroń pokazała wszystkim oglądającym TVN24, że jest głupia do spodu i zupełnie się nie nadaje na RPO. Dlatego zresztą PiS ją wybrał. Uważał, że z powodu swej głupoty jako Rzeczniczka Praw Obywatelskich będzie niegroźna, a jak dobrze pójdzie – skompromituje urząd RPO.

daroo
daroo
18 czerwca 2021 15:21

No to teraz „strzeli” focha i będzie na złość opozycji głosowała tak jak chce Jarosław ostatni krótki

Zwinka
Zwinka
18 czerwca 2021 15:34

No cóż, karma dopadła niezależną pisówkę Staroń

Leszek
Leszek
18 czerwca 2021 16:09

Swój szczebel niekompetencji osiągnęła już dawno ale apetyt wzrasta etc.

Iwona
Iwona
18 czerwca 2021 16:44

Czy wyborcy głosujący na senator Staroń raczyli obejrzeć ten żenujący spektakl niekompetencji, nieumiejętności sformułowania jednej logicznej myśli i wypowiedzenia jej w języku polskim? Mam nadzieję, że wyciągną z tego wnioski. O ile potrafią.

Marek
Marek
18 czerwca 2021 17:53
Reply to  Iwona

Wyborcy staroń to wyborcy pis czyli prawicowe matoły. Ja od nich refleksji, rozsądku ani samodzielności nie oczekuję.

Iwona
Iwona
18 czerwca 2021 18:39
Reply to  Marek

Nie zgadzam się. W 2019 r. Lidia Staroń otrzymała 59,46% głosów w swoim okręgu. PiS nigdy nie miał takiego poparcia. Dlatego liczę, ż część wyborców jednak przejrzy na oczy.

Stanisław
Stanisław
18 czerwca 2021 22:07
Reply to  Marek

„Demokratyczna większość sejmowa” wybrała.
„Demokratyczna większość senacka” odrzuciła.
Czyli: bęc wuja w czoło i jest wesoło, alleluja i do przodu.

Marek
Marek
18 czerwca 2021 17:51

Totalna kompromitacja kandydatki. Jednak mimo tego TYLKO dwójka senatorów pis odważyła się TYLKO wstrzymać od głosu. reszta w liczbie ponad 40stu ma głęboko w dupie jakiekolwiek kwalifikacje, oni tylko wypełniają rozkazy, nawet gdy te wymagają od nich łamania prawa.
Oto elita intelektualna pis i prawicy.

Kazimierz
Kazimierz
18 czerwca 2021 20:41

Kaczyński osiągnął swoje do lipca nie będzie nikogo i uregulują funkcję RPO ustawą o dublerze .

Stanisław
Stanisław
19 czerwca 2021 11:48
Reply to  Kazimierz

A „demokratyczna większość senacka” tak podskakuje, jak Kaczyński zagra.

Iwona
Iwona
19 czerwca 2021 15:26
Reply to  Stanisław

Destrukcja jest prosta jak użycie cepa, nie trzeba do tego geniusza.

Waldemar
Waldemar
18 czerwca 2021 21:30

W tym akurat jeden jedyny raz zgadzam się z Terleckim: jedynym powodem wystawienia senator Staroń było to, że „bardzo chciała”. Niestety, większośc tego rodzaju stanowisk jest obsadzona przez osobników, którzy „bardzo chcieli”, więc można się cieszyć, ze przynajmniej w tym wypadku chcenie nie wystarczyło. Ale to bynajmniej nie koniec meczu, szykuje się dogrywka w lipcu i prawdopodobny pisowski faul: komisarz p.o. RPO.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
19 czerwca 2021 16:20

Oczywiście że Jarkacz nie chce już korowodów z wyborem RPO – znienawidzonej placówki liberalnego lewactwa, śmiącego bruźdźić prawym, sprawiedliwym i jedynie słusznym rządom wyrażającym wolę suwerena. Wyznaczy na PO politruka – oszołoma w stylu Czarnka, który sprawnie sparaliżuje, ośmieszy i zaorze ten urząd, w stylu TK kucharki Jarka