Lidia Staroń zaskoczona brakiem poparcia Gowina

Lidia Staroń zaskoczona brakiem poparcia Gowina

Namawiał mnie od wielu miesięcy, żebym startowała… Po prostu nie rozumiem tej decyzji” – skomentowała kandydatka PiS na rzecznika praw obywatelskich. Tymczasem Jarosław Gowin poparł kandydata opozycji, prof. Marcina Więcka.

 

Prof. Marcin Więcek, kierownik Zakładu Praw Człowieka na wydziale prawa UW został oficjalnie kandydatem opozycji na stanowisko zajmowane dotąd przez prof. Adama Bodnara. Decyzja nastąpiła podczas czwartkowej konferencji ugrupowań opozycyjnych, które w całości go poparły tego kandydata.

I nie tylko oni. Poza opozycją, pod tą kandydaturą podpisali się Jarosław Gowin, Marcin Ociepa, Andrzej Gut-Mostowy i Wojciech Murdzek z Porozumienia oraz Zbigniew Girzyński, poseł z PiS.

 

Lidia Staroń przyznała, że jest zaskoczona decyzją Gowina. Podobno od miesięcy namawiał ją właśnie do kandydowania telefonicznie i sms-ami. Sam szukał dla niej poparcia u prezesa. „Nie jestem w żadnej partii, dla mnie moją partią jest partia ludzi”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Teraz niezależna senator zapowiada, że powalczy o stanowisko. „Od ponad 20 lat jestem rzecznikiem ludzi, rzecznikiem praw obywatelskich ludzi…Co prawda nieformalnym, ale ja zawsze pomagam ludziom…Mam wielką nadzieję, że posłowie będą głosowali nie na mnie, bo to nie jest moja osoba, to są ludzie. Znam krzywdę, problemy, które wiem też jak rozwiązać”.

Zapowiada, że zrobi wszystko, by zostać RPO.

/td/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
30 maja 2021 15:25

Pani poseł powinna wiedzieć „Łaska pańska na pstrym koniu jedzie”. Gowin zważył na wszystkie „za” i „przeciw” i wyszło mu poparcie dla kandydata opozycji.

irena
irena
30 maja 2021 16:36

Myslalam , ze jest pani bardziej swiatla osoba…..z pani wyksztalceniem budowlanym nijak sie pani NIE nadaje na stanowisko RPO…..a swoja droga namawianie sie na…..kolory ze znajomymi bylo dobre w dzicinstwie a NIE w tak waznych sprawach !!!