Likwidacja OFE sposobem na sfinansowanie „piątki PiS”?

Likwidacja OFE sposobem na sfinansowanie „piątki PiS”?

„Widzę, że w ramach likwidacji OFE, rząd stworzył sobie opłatę przekształceniową, która przypadkiem da rządowi jakieś 20 mld zł. To jest jawne finansowanie Piątki Kaczyńskiego z pieniędzy odłożonych na emeryturę. Hit” – skomentowała na Twitterze dziennikarka Karolina Hytrek-Prosiecka. Mateusz Morawiecki zapowiedział dzisiaj likwidację Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Pieniądze, które Polacy zgromadzili w OFE, mają być przekazane do ZUS lub na prywatne Indywidualne Koto Emerytalne. Według premiera, każdy będzie mógł zdecydować, gdzie jego pieniądze mają trafić. Tylko, co to za wybór… Jeśli bowiem wybierzemy IKE, zapłacimy 15 proc. tzw. opłaty przekształceniowej od wartości zgromadzonych środków. Natomiast jeśli zdecydujemy się na subkonto w ZUS, podatek zapłacimy, kiedy po osiągnięciu wieku emerytalnego zgromadzone tam pieniądze zostaną nam wypłacone.

„I pomyśleć, że Rywin przychodząc do Michnika chciał tylko 5 procent, a nie 15 jak rząd” – skomentował Paweł Wroński z „GW”. – „Czy 15 proc. dziś w Wiadomościach będzie się nazywać „Mateuszowe”? Pytam dla kolegi” – to wpis Dariusza Ćwiklaka z „Newsweeka”. A pozostali internauci pisali: – „Ciemny lud to kupi. Już dziś usłyszy, że ma się cieszyć… i się będzie cieszył… mogli przecież zajumać więcej… prawda????”;

– „Dzisiaj PiS oficjalnie potwierdziło, że: – „piątka Kaczyńskiego” była fanaberią prezesa – nie była wcześniej policzona – nie była konsultowana z Czerwińską – politycy obozu rządzącego oficjalnie kłamali, że środki na „piątkę” są zabezpieczone w budżecie”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
GrzegorzsmętekewadarooPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

W skrócie: za tzw „piątkę” zapłacą przyszli emeryci. I to jest granda pierwszej wody.

smętek
smętek

Jednocześnie zarobią różne fundusze inwestycyjne a to co zostanie będzie przekazane na potrzeby rozkopania Mierzei Wiślanej, prac studyjnych nad COK i wysokie gratyfikacje dla bliższych i dalszych znajomych.

daroo
daroo

A ile wrzasku było kiedy PO „przy okazji” przesunięcia środków z OFE skubnęło parę mld. „tytułem opłat” manipulacyjnych. Gdzie są dzisiaj tamci „krzykacze? czyżby 500+ aż tak złagodziło obyczaje?

ewa
ewa

Nastepne pisie złodziejstwo Ale przecież ciemnota nie bedzie protestować bo nie pacuje to tak grosza nie ma

Grzegorz
Grzegorz

ZŁODZIEJE !!! Tylko odsunięcie PiS od władzy jest w stanie uratować Twoje pieniądze.