List ambasador USA do Mateusza Morawieckiego dot. wolności mediów w Polsce wywołał burzę na prawicy

Amerykańska ambasadorka: albo Uber, albo zamrożenie amerykańskich inwestycji

Odwołanie przez wicepremiera Jarosława Gowina spotkania z ambasador USA było – jak się okazuje – pierwszym krokiem sporu na linii rząd PiS – Georgette Mosbacher. Według „Do Rzeczy”, pani ambasador miała wysłać do Mateusza Morawieckiego list, w którym odnosi się do śledztwa, które wszczęto w sprawie reportażu „Polscy neonaziści”, wyemitowanego w TVN. Mosbacher miała uznać za niedopuszczalne podważanie wiarygodności telewizji, a wyrażane przez niektórych polityków wątpliwości określić mianem ataków na niezależnych dziennikarzy.

Ambasador USA miała napisać, że Stany Zjednoczone nie będą „tolerować – wypowiadanych publicznie przez polskich polityków – krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali reportaż „Polscy neonaziści” – twierdzi portal „Do Rzeczy”. Jeden z akapitów listu Mosbacher dotyczy komentarza szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, który na Twitterze tak pisał: – „Kiedy w polskim Sejmie mówiłem o ludziach którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?„. Ambasador USA miała nazwać ten wpis jako „niesłychany”.

„Pamiętam wpisy sympatyków PiS nawołujące do dymisji poprzednika ambasador Mosbacher, Paula W. Jonesa. Ciekawe, co będą pisać teraz” – zastanawiał się na Twitterze Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”.

A piszą, oj piszą – w bardzo krytycznym tonie, oceniając doniesienia prawicowego portalu. Zamieszczają też na Twitterze zdjęcia ambasador Stanów Zjednoczonych, np. z Lechem Wałęsą, co – jak wiadomo – jest „ciężkim „przewinieniem”. Jeden z internautów zakpił, że sądząc po atakach, które zwolennicy PiS przypuścili na Georgette Mosbacher, nie pozostaje nic innego jak jej deportacja.

bt

Źródło: dorzeczy.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Waldemar....Anda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anda
Anda

To właściwie śmieszne. Choć w pełni zgadzam się z panią Mosbacher w kwestii oceny zastraszania TVN, to fakt, że dyplomatka bez większego dorobku poucza jak sztubaka Jaśnie Wielgachnego Pana Prezesa Rady Ministrów Morawieckiego pokazuje, jak beznadziejnie słaba jest pozycja Polski w układach z tak przez nich ukochanym Trumpem. A to już chyba ostatnie państwo – poza rzecz jasna San Escobar – z którym ten rząd się nie pokłócił.
Polska pisowska – samotna jak przed 1939.

Waldemar
Waldemar

Fakt. Sikorski mówił o „robieniu laski Amerykanom”, i to kiedy? Jak zatem nazwać, to co aktualnie robi PiS Trumpowi? raczej nie chciałbym być wulgarny. Podzielam też opinię o zastraszaniu: mówienie o prowokacji TVN, gdy podczas rewizji znaleziono dowody na neonazistowską działalność, to próba wybielania tych miłośników III Rzeszy. Brać na serio tłumaczenia neonazisty, że dla 20 tysięcy przebierał się w mundur SS-mana dla stacji telewizyjnej? Chyba są granice idiotyzmu, choć dla PiS pojęcie granic jest cokolwiek mgliste.

....
....

…… miała wysłać list ……. w którym miała uznać. czy gazeta dotarła do tego listu, czy do informacji, że „miał być wysłany”? i co było w nim napisane, a nie co miałoby być. chętnie zapoznam się z jego treścią.