Kłamstwa w TVP

List otwarty Obywateli RP do TVP

W imieniu Obywateli RP Paweł Kasprzak wystosował list otwarty do prezesa Jacka Kurskiego. Zaprotestował w nim przeciwko manipulacji i kłamstwom jakich dopuściła się TVP m. in. w programie TVP Info, a potem w innych swoich programach. Nieformalny lider ruchu krytycznie ocenił relacje stacji z manifestacji, zarzucając jej, że w materiale telewizji można było usłyszeć obelżywą wypowiedź rzekomo jednego z uczestników manifestacji, podczas gdy w rzeczywistości nie pochodziła ona z ust manifestantów, lecz zupełnie im obcych, podstawionych osób. „Na podstawie manipulacji i zwykłych kłamstw jakich dopuściła się TVP w innych mediach pojawiły się publikacje także naruszające dobre imię Obywateli RP” – napisał Kasprzak w liście do prezesa Kurskiego.

Jednocześnie ostrzegł przed potencjalnymi skutkami prawnymi i domaga się sprostowania nieprawdziwego przekazu oraz przeprosin. Kasprzak uprzedził też inne media, aby nie powielały fałszywej informacji rozpowszechnionej przez TVP, bo wywoła to określone skutki prawne.

A oto pełny tekst listu: „W imieniu uczestników ruchu Obywatele RP stanowczo protestuję przeciwko manipulacji i kłamstwu jakich dopuściła się TVP m. in. w programie TVP Info, a potem w innych audycjach, informując jakoby to członkowie naszego ruchu mieli uwłaczać śp. Lechowi Kaczyńskiemu i innym ofiarom katastrofy smoleńskiej. Na tej podstawie red. Michał Rachoń był łaskaw oświadczyć: „To skandaliczne słowa jakie wypowiedzieli do kamery naszego reportera przedstawiciele grupy prowokatorów używających nazwy Obywatele RP”.

Do kamery reportera TVP Info wypowiedzieli się nie żadni przedstawiciele ruchu Obywatele RP, ale nieznany nam mężczyzna, który z nieznanych powodów – bo pytania reportera w felietonie nie zacytowano – powiedział: „Lech Kaczyński rozciapany w błocie smoleńskim. To coś fantastycznego, takie rzeczy się nie zdarzają”. Na tym „setka” z rzekomym Obywatelem RP się urwała. Nie znany jest kontekst tych słów ani powód dla których padły. Tak można zmanipulować każdą wypowiedź i na dowolny temat.

Oświadczamy, że mężczyzna pokazany w felietonie nie jest uczestnikiem ruchu Obywatele RP. Nie znamy go i nie potrafimy powiedzieć w czyim imieniu się wypowiadał. Najbardziej prawdopodobna wydaje nam się wersja, że wyłącznie we własnym. Każdy, kto interesuje się ruchem Obywatele RP, musi wiedzieć, że darzymy szacunkiem pamięć Lecha Kaczyńskiego i często podczas naszych zgromadzeń trzymamy banery z cytatami z jego słów, tym bardziej że dowodzą, iż w przeciwieństwie do swojego brata, szanował demokrację i wartości konstytucyjne.

Na podstawie manipulacji i zwykłych kłamstw jakich dopuściła się TVP w innych mediach pojawiły się publikacje także naruszające dobre imię Obywateli RP. Na jednym z portali ukazał się nawet apel potępiający nasze działania. To niedopuszczalne, aby telewizja publiczna przy pomocy kłamstwa naruszała dobre imię ruchu Obywatele RP, a jej czołowy dziennikarz nazywał nas grupą prowokatorów. Domagamy się sprostowania nieprawdziwego przekazu i przeprosin. W przeciwnym razie rozważymy podjęcie wobec TVP kroków prawnych. Ostrzegamy też inne media, aby nie powielały fałszywej informacji rozpowszechnionej przez TVP, bo rodzi to określone skutki prawne.

W imieniu ruchu Obywatele RP, Paweł Kasprzak
(Źródło: wp.pl)

/jp/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
10 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JanuszZgredzinkaGekonPlus ujemnyJanusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ciemny lud przestaje kupować kłamstwa KURwizji. Warto zaapelować o bojkot tej stacji. To już nie jest TVP. Oświadczam, że nie będę płacił ani grosza na to telewizyjne gówno i wzywam wszystkich do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Nie będzie nas do drogo kosztować, kochani. Zadłużenie może wynieść góra 2 lata. Potem oczywiście oddam razem z odsetkami, ponieważ odrodzoną Telewizję POLSKĄ trzeba będzie wesprzeć.

magdalena
magdalena

Nic nowego że tvp kłamie, manipuluje, przekręca fakty, tak było za komuny, tak jest za piskomuny, dobrze że mamy inne telewizje niezależne. Kiedyś PIS chciało odkupić tvn24, ale Amerykanie się nie zgodzili, jak dobrze, ale by było, w tńvn24 tvpis bis.

Mario
Mario

Nie ma niezależnych telewizji. Każda jest w jakiś sposób zależna.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Rozbili wewnętrznie KOD z Mateuszem Kijowskim w tle, to teraz kolej na Obywateli RP z Pawłem Kasprzakiem na czele. Ano zobaczymy, czy im się uda rozbić opozycję drugi raz. W kolejce pewnie stoją też kobiety z „czarnego protestu”. KUR-WIZJA to tuba komuny bis.

Zgredzinka
Zgredzinka

Stare, wypróbowane ubeckie sposoby powróciły.
Metoda „zgniłego śledzia” zawsze działa niezawodnie. Nawet jak obrzucony nim się wyszoruje, to smród pozostanie.
Najgorsze, że ta moherowa ciemnota w to uwierzy. Ogłupiana jest przez media i kler.
Propaganda to straszna broń.

Zwykły Kowalski
Zwykły Kowalski

Dokładnie tak jest jak piszesz Zgredzinko.

Zwinka
Zwinka

A Michał Rachoń to ten, co się w Sopocie przebrał za penisa. Powiewającego na wietrze zresztą. Napis „Putin” nie pomógł stanąć na wysokości zadania, jakie sobie Michał Rachoń wytyczył.

Hiszpan
Hiszpan

słowem: jak cię widza, tak cie piszą?!

Gekon
Gekon

To ten sam dupek, ktorego wywalili na kopach w 2014, jak przyszedl do Jurka Owsiaka.
Nie zdziwie sie, jak go ktos zaprosi na solo, jak Tarczynskiego w Kielcach.

Janusz
Janusz

Mateusz Kijowski, Paweł Kasprzak i pułkownik Mazguła razem powinni poprowadzić KOD, pan Łoziński też jest nieoceniony !

Zgredzinka
Zgredzinka

Kpisz, czy o drogę pytasz?

Janusz
Janusz

To jedyne i najlepsze wyjście, KOD to dziecko Mateusza, a atak ludzi kretów to wszystko zniszczył !

Plus ujemny
Plus ujemny

Pora wrócić do starego hasła z 1982 roku – „Telewizja kłamie” – jak się pojawiło na murach to zomo i urzędnicy miejscy wpadali w amok. Widać była duża kasa za zamalowanie.

Zgredzinka
Zgredzinka

Czyli, wiemy co trzeba robić.

Zwinka
Zwinka

Niestety, teraz wszędzie są kamery i radiomaryjno – partyjny aktyw chętny do pomocy w wyłapywaniu komunistów i złodziei. Nawet za Bóg zapłać.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jakoś nie ustalili ekipy, która postawiła przy wylotówkach z Warszawy banery o treści:

” Wyborco PiS, nie jest ci wstyd?”