„Lista arogancji” Ministerstwa Środowiska

Kujda odwołany – kuriozalne tłumaczenie przez PiS jego dymisji

To, że PiS zalicza wpadkę za wpadką, to wszyscy świetnie wiemy i powinniśmy się już do tego przyzwyczaić. Jednak ostatni „wyczyn” ministra środowiska, Henryka Kowalczyka, to już po prostu szok.

Pan minister podał do wiadomości publicznej skład Państwowej Rady Ochrony Środowiska, na której znalazł się również prof. dr hab. Zygmunt Jasiński.  Fundacja Dzika Polska natychmiast zwróciła na to uwagę, pisząc na swoim oficjalnym profilu – „Najbardziej zasmucający i szokujący jest fakt, że do rady powołano m.in. nieżyjącego już od ponad roku prof. dr hab. Zygmunta Jasińskiego ze SGGW”.

Również Michał Żmihorski z Instytutu Ochrony Przyrody PAN nie kryje swojego oburzenia, pisząc na Twitterze, że „Przedwczoraj minister #Kowalczyk powołał prof. Jasińskiego z SGGW do Państwowej Rady Ochrony Przyrody: https://dziennikurzedowy.mos.gov.pl/fileadmin/Dziennik_Urzedowy/user_upload/Komunikat_ws._PROP.pdf … Prof Jasiński zmarł 16 miesięcy temu, w kwietniu 2017 To są właśnie kompetencje @MinSrodowiska”.

Reakcja ministerstwa jest bezcenna. Jak poinformował rzecznik Aleksander Brzózka, „w przyszłym tygodniu nastąpi weryfikacja wszystkich osób wchodzących w skład PROP”. Nawet nie wiadomo jak to skomentować. Arogancja, niekompetencja to oni „zapewniają nas, że wiedzą co robią w Puszczy Białowieskiej…” pisze na Twitterze Żmihorski.

Zastrzeżenia ekologów budzi też obecność na liście kilku innych osób. Profesor Sowa, „specjalista od pił i harwesterów”, profesor Jacek Hilszczański, przedstawiciele Związku Łowieckiego. Ludzie, którzy wiążą się ściśle z polityką poprzedniego ministra, pana Szyszki. Fundacja Dzika Polska nie ukrywa, że „Wygląda na to, że nikt nie pokwapił się o to, aby skład rady został wybrany w sposób staranny, tak, aby jak najlepiej spełniał swoją role, jaką jest opiniowanie w sprawach kluczowych dla Polskiej ochrony przyrody. Jedno jest pewne, większość powołanych osób będzie lojalnie popierała politykę ministra, nawet tą najbardziej szkodliwą„.

No to się ministerstwo popisało….

Tamara Olszewska

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MariaewaAleksanderAgnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

Zapraszam na 3 Czarną Procesję 26 sierpnia o godzinie 18.00 przy Rondzie de Gaulle’a w Warszawie. Pomóż zachować demokrację w Polsce. To ważne dla wszystkich!

Aleksander
Aleksander

Pisowcom kury szczać prowadzać a nie za politykę się brać.Takie są skutki awansu ćwierćinteligentnego lumpenproletariatu.

ewa
ewa

, przeciez jeżeli był członkiem rady to powinny być jakies efekty jego pracy i nikt tego nie widział, poza tym gdzie wpływało jego wynagrodzenie bo za darmo nie pracował. Tacy ludzie sprawują rządy w Polsce, Społeczeństwo jest zadowolone jak nigdy aja pełne kieszenie, teraz Warszawa wybierze sobie Jakiego na prezydenta, juz rozdawał, kiełbaski, jabłka teraz kawiarnia z kawa za darmochę i hektolitry propagandy .Polacy lubia jak im sie daje więc hulaj dusza piekła nie ma

Maria
Maria

Pewnie minister liczył na cud, że wszechmogący prezes wskrzesi p. Profesora.

A swoja drogą ciekawe ile „martwych dusz” tkwi i pobiera kasę w różnych spółkach oraz instytucjach zarządzanych przez (nie)dobrą zmianę