Lojalność wobec PiS popłaca.

Lojalność wobec PiS popłaca.

Kariera Krzysztofa Niziołka rozwija się imponująco. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, kim jest ten pan. Przez 9 lat był szefem Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, a po dojściu PiS do władzy został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Utracił swoje stanowisko, po wyemitowanym przez „Superwizjer” programie pokazującym, jak policja znęca się nad Igorem Stachowiakiem. Śmierć młodego chłopaka przyczyniła się do dymisji pana Niziołka, komendanta wojewódzkiego, komendanta miejskiego i jego zastępcy oraz szefa komisariatu, w którym miało miejsce to tragiczne wydarzenie.

Krzysztof Niziołek przeszedł więc na „zasłużoną” emeryturę, a kilka dni temu został wiceprezesem w Zakładzie Usług Komunalnych w Strzegomiu (woj. dolnośląskie). Okazuje się, że nawet nie musiał brać udziału w konkursie na to stanowisko. Teraz jego życie nabrało barw. Do kilkutysięcznej emerytury dorzuci całkiem przyzwoitą pensję. Dziennikarze „Faktu” ustalili, że jego poprzednik pobierał ponad 10 tys. zł. brutto.

Ciekawe, jakie ma kompetencje pan Niziołek, które czynią go ekspertem od odśnieżania, wywozu śmieci czy zarządzania cmentarzem? Człowiek, który zna kulisy tej nominacji nie ukrywa, że to dobre relacje z samorządowcami zadziałały. Przez tyle lat był szefem Komendy Powiatowej, że teraz samorządowcy „nie dali mu zginąć”.

Dziennikarze poprosili o komentarz szefa rady nadzorczej spółki Henryka Rataja. Ten jednak nie miał za wiele do powiedzenia, poza tym, że zupełnie nie interesuje go powód dymisji swojego nowego pracownika.

Wydaje się, że tak właśnie funkcjonuje prawo i sprawiedliwość w wersji PiS. Wierność i oddanie rządzącej partii trzeba nagrodzić, choćby nie wiem, co. Nieważne, kto i co zrobił. Ważne, że partia wesprze, partia zadba, partia obroni…
(Źródło: fakt.pl)

Tamara Olszewska

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
kotyliasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Nasz człowiek nie musi się martwić o swoją sytuację. Nie damy mu zginąć. Przeniesiemy ze stanowiska, na którym był narażony na jakieś nieuzasadnione ataki, na urząd zapewniający spokój i pieniądze.

kotylia
kotylia

No, cóż to za pytanie- Jakie ma kompetencje?. Same najlepsze. ,,Odśnieżanie”, mógł trenować , jak we Wrocławiu organizowano różne manifestacje, zwłaszcza te spod znaku Falangi i Krzyża Celtyckiego, ale i inne. Wtedy to, oddziały podległej mu Policji, wyjątkowo skutecznie oczyszczały drogi, z zalegających na nich ,,złogów” kodomitów, lewaków i ubeków, a czasem zwykłych kibiców.. Potem te złogi były, szybko i sprawnie, jak ,,śmieci”, pakowane do radiowozów i zwożone do komisariatów . A w komisariatach, ,,śmieci” poddawano recyclingowi. Niestety, czasami nic z tego recyclingu nie wychodziło i ,,śmieci” ulegały poważnemu uszkodzeniu, a wówczas jedyną drogą pozbycia się ich pozostawał cmentarz.