LOT powoli zbiera się do lotów.

LOT powoli zbiera się do lotów.

Linie Lotnicze LOT wznowią loty pasażerskie już od 1 czerwca bieżącego roku.

Informacja o wznowieniu lotów pojawiła się na oficjalnej stronie przewoźnika. Wynika z niej, że od czerwca będziemy mogli korzystać tylko z lotów krajowych. Polatamy  na następujących trasach: Warszawa-Kraków, Warszawa-Gdańsk, Warszawa-Szczecin, Warszawa-Wrocław, Warszawa-Rzeszów, Warszawa-Zielona Góra, Warszawa-Gdańsk oraz w końcu Kraków-Gdańsk.

 

Bilety można już zakupić na stronie polskich narodowych linii lotniczych. Ceny wahają się od 99 zł do aż 319 zł i więcej – trzeba jednak przyznać, że niektóre są bardzo okazyjne i mogą zainteresować potencjalnych pasażerów.

LOT zapowiedział także stworzenie nowych warunków dla pasażerów, które odpowiadać będą standardom obowiązującym podczas epidemii koronawirusa. Przewoźnik stosować będzie oczyszczające filtry HEPA, dezynfekować samoloty, personel zaś wyposażony będzie w specjalne maseczki i rękawiczki ochronne.

 

Ciekawymi rozwiązaniami mają być także inne ułatwienia dla klientów LOT-u. Kierownictwo spółki chce wprowadzić mechanizmy samoobsługowe i zastąpić znane dotychczas procedury odprawy i boardingu wersjami elektronicznymi.

Szczegóły tych internetowych procedur mają zostać przedstawione przez LOT w najbliższych dniach (najpóźniej do 25 maja br.).

Połączenia LOT zostały zawieszone w połowie marca, co miało związek z COVID-19. Dotychczas nie podano jeszcze informacji na temat wznowienia lotów międzynarodowych i najpewniej nie nastąpi to szybko ze względu na to, że pandemia ma się zupełnie dobrze w części krajów najchętniej odwiedzanych  przez naszych rodaków.

/nt/

Źródło: rp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o