Lotna Brygada Opozycji na „117 Miesięcznicy NIEODZYSKANIA WRAKU”

Lotna Brygada Opozycji na „117 Miesięcznicy NIEODZYSKANIA WRAKU”

Jak wiadomo, wczoraj przypadała kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej, a według Lotnej Brygady Opozycji – nieodzyskania wraku. Na pl. Piłsudskiego w Warszawie nie mogło więc zabraknąć brygadzistów, ale mieli problemy, żeby tam dotrzeć. Trudno nawet policzyć, ilu policjantów okrążyło happenerów, którzy pojawili się tym razem z balonikami w kształcie czołgów i helikopterów.

 

Tylko z daleka mogli więc obserwować przemykających po przeciwległej stronie ulicy polityków PiS. Widok zasłoniły bowiem dwa policyjne radiowozy, które także pojawiły się przy Lotnej Brygadzie. Jeden z brygadzistów dostrzegł jednak prezesa PiS.

Brygadziści wznosili okrzyki w ich stronę: – „Gdzie jest wrak?”; „Republika Banasiowa”. Zostali wylegitymowani przez policjantów, a kiedy zapytali, na jakiej podstawie, usłyszeli, że art. 51. Kodeksu wykroczeń. Przepis ten brzmi: „Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni), ograniczenia wolności do miesiąca albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych)”.

 

Po oddaniu im przez policjantów dowodów osobistych, brygadziści przeszli na pl. Piłsudskiego. Tam odśpiewali krótki utwór okolicznościowy: – „Nie jest już nam wierny, nasz Marian Pancerny”.

„Komunikat dla rabusiów i innych po fachu: Z danych milicji wynika, że najbezpieczniejszym dniem miesiąca w stolicy jest zawsze 10-ego. Wtedy można na spokojnie plądrować” – podsumował kpiąco na Twitterze jeden z brygadzistów Leszek Piątkowski.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GooolObserwatorMirandaMajka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Majka
Majka

Jak zwykle świetna akcja w wykonaniu Brygady. Gratuluję i pozdrawiam. A pisiorom niech puchną wątroby i woreczki żółciowe

Miranda
Miranda

jacy to maluczcy ci rządzący, jacy strachliwi skoro boją się grupki fajnych obywateli, których jedyną bronią jest humor i satyra. Z drugiej strony , fakt, humor i satyra to absolutnie niebezpieczna broń dla władzy absolutnej. Jak taka władza „załatwi” sądy to ciekawe , kiedy głośny śmiech na ulicy będzie zabroniony i karany grzywną lub więzieniem . Wolni obywatele temu się przeciwstawią ale co z resztą suwerena ?

Obserwator
Obserwator

Niestety reszta suwerena skundlona za 500+

Goool
Goool

Reszta nie ćpie.

Miranda
Miranda

ani chybi wystarczy tej reszcie Zenon Martyniuk , na jedno wychodzi