Lotniczy związkowcy pokazali Morawieckiemu gest Lichockiej: „wyposażcie nas w umowę o pracę”

Lufthansa poskarży się w KE na LOT? Planuje także zerwanie współpracy z liniami Condor

Mówiąc oględnie szef PiSowskiego rządu Mateusz Morawiecki zirytował przedstawicieli Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego.

 

Premier odnosząc się do zagrożenia koronawirusem w Polsce zapewnił, że poczynając od wtorku osoby powracające z Chin i Włoch, mają mieć mierzoną temperaturę, a LOT… wyposaża się w termometry.

Tego było za wiele i na reakcję nie trzeba było długo czekać: „najpierw wyposażcie nas w umowę o pracę, nikt za was nie będzie ryzykował” – napisali związkowcy do premiera na Twitterze.

 

Procedurze mają być poddawani wszyscy pasażerowie wracający z rejonów objętych epidemią koronawirusa. W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury zbierany będzie wywiad medyczny.

Kolejne decyzje ma już podejmować inspekcja sanitarna.

/jp/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HendMirosław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mirosław
Mirosław

Nie rozumiem hejtu na takie metody, tak samo postępuje reszta państw europy i my w tej materii nie odstajemy. Dobrze że premier podejmuje jakiekolwiek próby ochrony naszego kraju przed arazą, przypominam o tym że termometr to nie jedyna rzecz którą robią, są otwarce całodobowo labolatoria i infolinie,czy specjalnysztab specjalistów gotowy na wezwanie. Myślę że jesteśmy bardziej gotowi na przyjęcie koronawirusa jak nie.

Hend
Hend

Wychodzi na to ze praca jest wazniejsza od globalnej epidemii, straszne co sie z ludzmi stalo przez te wieki. Zdrowie przede wszystkim wiec dobrze ze Premier ma reke na pulsie.