Lubelska radna PiS za obraźliwe słowa o Tadeuszu Mazowieckim odpowie przed sądem?

Ruszył proces b.radnej PiS za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego stalinowcem i agentem NKWD

Radna PiS Anna Jaśkowska nazwała Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem, komunistą i agentem NKWD”. Użyła tych obraźliwych określeń podczas debaty, dotyczącej nazwania imieniem Tadeusza Mazowieckiego jednej z ulic w Lublinie. Dyskusja w tej sprawie odbyła się podczas majowej sesji Rady Miasta.

– „Tadeusz Mazowiecki – stalinowiec, komunista, agent NKWD, kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich” – mówiła Jaśkowska, twierdząc, że takie „informacje” o jego życiorysie znalazła w sieci. Nie chciała jednak podać adresu żadnej nazwy strony internetowej, gdzie znalazła te „rewelacje”. Zażądała natomiast, by przeszłość Tadeusza Mazowieckiego została poddana weryfikacji w Instytucie Pamięci Narodowej.

Rodzina byłego premiera skierowała do Anny Jaśkowskiej pismo, w którym domaga się przeprosin. Jeśli radna PiS tego nie zrobi, rodzina wniesie pozew cywilny. Będzie mogła domagać się zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

Wydaje się, że proces się odbędzie, bo radna PiS Jaśkowska zamiast przeprosin wygłosiła oświadczenie, w którym twierdzi, że… została źle zrozumiana. – „Pozostawiające wiele do życzenia, ogólne zachowanie uczestników Sesji uniemożliwiło mi swobodną wypowiedź, co zostało następnie wykorzystane do straszenia Radnego pozwami cywilnymi. W czasie poprzedniej sesji nie pozwolono mi dokończyć zdania, skończyć wypowiedzi, bo uniemożliwiały to tzw. głosy z sali” – powiedziała w miniony czwartek Jaśkowska.

Dalej uważa, że kwestię przeszłości Tadeusza Mazowieckiego powinien zbadać IPN. – „Moja wypowiedź nie wybrzmiała tak, jak powinna, a była ona wnioskiem o niezbędne zwrócenie się do Instytutu Pamięci Narodowej w celu wyczerpującego sprawdzenia działalności Tadeusza Mazowieckiego w czasach PRL. Celowo chciałam to skontrapunktować przykładami, jakie podałam z Internetu. Informacje te są dostępne choćby poprzez wyszukiwarkę Googla, na kilku stronach i nikt ich nie usunął. To, co można znaleźć o Tadeuszu Mazowieckim w Internecie, wymusza weryfikację „laurki-uzasadnienia” – oświadczyła radna PiS.

„Wytłumaczenia” Jaśkowskiej zupełnie nie przekonały radnego Marcina Nowaka ze Wspólnego Lublina. – „Pani radna wyraźnie artykułowała konkretne myśli i konkretne słowa. Świadomie chciała powiedzieć to, co powiedziała. To nie było tak, że jej się coś wypsnęło. Była przygotowana, bazowała na jakichś wiadomościach, które powtarza, bez podania źródła. Teraz wygłosiła tylko komunikat, że wnosi o sprawdzenie Tadeusza Mazowieckiego przez IPN. Absolutnie nie wycofała się ze swoich poprzednich słów”.

bt

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
bartmagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Słusznie, mam nadzieję że sąd wyda sprawiedliwy wyrok. Jakby ktoś opluwał L. Kaczyńskiego już dawno by siedział. Szkoda że pani radna nic nie powiedziała na temat TW Wolfganga z szeregów PiS, męża Przyłębskiej i ambasadora w Niemczech.

bart
bart

Stan umysłu tej pani nie ma nic wspólnego z bagnem. Bagno, co wie każdy przyrodnik, jest potrzebne. Stan umysłu i poziom etyczny tej pani to co najwyżej przeterminowane szambo.