Ludzie Dworczyka rozporządzają majątkiem. „Temu damy, to nasz gościu”

Afery Dworczyka c.d: „Zobacz co ona rozesłała... K...wa zrobiła z nas debili”

W ubiegłym tygodniu media obiegła treść rozmów prowadzonych przez polityka PiS Radosława Łosińskiego, który nagrywał swoich partyjnych towarzyszy z Wałbrzycha. Koledzy mieli szantażować Łosińskiego odebraniem mu posady za jego sprzeciw wobec roli Kamila Zielińskiego jako pełnomocnika PiS w regionie.

 

„Gazeta Wyborcza” opublikowała teraz kolejne rozmowy nagrane przez Łosińskiego. Łosiński, pracownik wałbrzyskiej strefy, rozmawia z Zielińskim, jej szefem, na temat rozdzielania publicznych pieniędzy na podmioty działające w ramach strefy.

Zieliński, nota bene ważny współpracownik Michała Dworczyka,  przy podziale pieniędzy niejednokrotnie powołuje się na opinie innych działaczy prawicy.

„Gwarek tak. Tutaj do ustalenia kwota. Mariusz [Piejko, propisowski radny – red.] to rekomenduje. Za chwilę będą KS Czarni. Do ustalenia tylko kwota. Jakbyśmy to na pół podzielili, to OK. To wejdźmy na połowę kwoty (…). Jako partner strategiczny. Nie to, żeby tam jakoś ładnie to. Tu będą patronaty MSW, przez Michała [Dworczyka] po wojewodę” – Zieliński mówi na nagraniu o finansowaniu klubów sportowych.

 

W dalszej części na opinię Dworczyka powołuje się przy okazji przyznania pieniędzy Kościołowi. „ Parafia. Tutaj ‘szefu’ (Dworczyk] mówił, że trójka [3 tys.]” – mówi.

Ciekawy wątek rozmowy dotyczy też postaci wójta Udanina Wojciecha Płazika.

„Płazikowi zróbmy, to nasz jest gościu, tylko kwestia sprawdzenia, jakąś trójkę mu wrzućmy” – Zieliński kontynuuje rozmowę o przydzieleniu pieniędzy.

Co ciekawe, wspomniana „trójka” została przydzielona na bieg ku pamięci „Wyklętych” organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja Dworczyka.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Pieniądze, jak sugerował Zieliński, miały też trafić „do Marcina z Gilowa”, czyli do związanego z Dworczykiem parlamentarzysty Marcina Gwoździa.

Jak wynika z rozmowy, podział pieniędzy, odbył się w sposób niemal jednoosobowy. Dużą rolę miała przy tym rekomendacja ze strony innych polityków prawicy.

Zieliński, jak podaje „Wyborcza”, nie skomentował jeszcze sprawy.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
19 stycznia 2021 08:01

Zero zaskoczenia, Przypomnijmy, że udający troskliwego administratora Dworczyk to podopieczny psychicznego Antoniego. Jego bliską współpracowniczką jest min., Olga Semeniuk, która wprost żąda wyjścia z UE, Smaczkiem jest to, że w swoim czasie temu Dworczyk uniknął kary za przechowywanie materiałów wybuchowych w bloku. Takie to kadry ma pis, strach się bać, gdy się pomyśli, że on ma coś wspólnego z szczepieniami.

Marek
Marek
19 stycznia 2021 09:29

Kiedyś popularnym powiedzeniem było: „Tam mam ciotkę tam mam wuja znajomości mam od ch…..” Ale poza ciotka i wujem ważna jest jeszcze odpowiednia partyjna legitymacja! Jak się czyta stenogramy z tych rozmów „partyjnego kolektywu” to juz wiadomo dlaczego w szeregach PiS przybyło 5000 członków i PiS liczy już 45 tyś osób czyli 2 razy więcej niż w 2015. Podejrzewam ze te nowe 20 tys to liczący na wszelkie frukty i synekury którymi może obdarować ich władza. Kiedyś członków PZPR nazywano „czerwoną burżuazją” albo „czerwonymi pijawkami”, i PiS przejął te PZPR-owskie przyzwyczajenia do obsadzania stanowisk partyjnymi miernotami. Jak się to skończyło? Wiedzą prawie wszyscy i coś mi się wydaje że kolejne „rządy partyjnych miernot” przyniesie powtórkę z PRL.

Dron
Dron
19 stycznia 2021 11:07

Skoro „malutcy” od Dworczyka robią takie rzeczy, to jakie RZECZY musi robić on sam???

Waldemar
Waldemar
19 stycznia 2021 17:41

Tak wygląda w praktyce „redystrybucja szacunku”, o której tak wiele pisali i gadali ideolodzy PiS