Ludzie wykształceni postawili krzyżyk przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego!

Ludzie wykształceni postawili krzyżyk przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego!

Sondaż IPSOS pokazał, że Trzaskowski otrzymał 49,6%, Duda zaś 50,4%. Przedstawione przez pracownię wyniki Exit Poll różnią się od prawdziwych, lecz to właśnie dzięki nim można się wiele dowiedzieć o wyborcach obu kandydatów. Przeciętny zwolennik Trzaskowskiego jest o wiele lepiej wykształcony niż Dudy!

Osoby po podstawówce, w zdecydowanej większości, oddały głos na polityka PiS. Ponad 77% najmniej wykształconych Polaków sympatyzuje z tym politykiem. Podobnie zagłosowali absolwenci zawodówek – ponad 74% z nich wybrało Dudę.

Także Polacy z wykształceniem średnim wybrali Dudę, ale przewaga nie była duża. 50% ludzi po szkołach średnich wybrało przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy, Trzaskowskiego natomiast aż 49% absolwentów takich szkół.

Jedynie Polacy z wykształceniem wyższym (licencjat i magisterka) wybrali Trzaskowskiego. Prawie 66% z nich oddało głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Zaledwie 34% ludzi z najwyższym wykształceniem postawiło na Dudę.

Badanie IPSOS pokazuje, że ludzie najbardziej świadomi politycznie, są zarazem najmniej odporni na narodowo-katolicką indoktrynację w wykonaniu rządzącej partii. Nie powinno to zresztą dziwić, ponieważ od lat prawica najlepsze wyniki uzyskuje wśród osób najmniej wyedukowanych i z najmniejszych miejscowości.

nt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

53
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
46 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
ZwinkaKarolMarekMyślicielEdmund Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

O, wartościowanie się zaczęło… akurat należę do tych „34% z najwyższym (cokolwiek to miałoby znaczyć) wykształceniem” i bardzo nie podoba mi się szeregowanie mnie między wierszami wśród ciemnoty, ale cóż… wyborcza to stan umysłu; „świat, w którym żyjemy” doskonale ich definiuje. BTW, w ostatnim akapicie coś „nie pykło”, szanowna „elyto”.

Zwinka
Zwinka

A kogo obchodzi, co ci się nie podoba.. Radośnie urządzasz się w czarnej dupie.(za Stefanem Kisielewskim) i niech ci w niej będzie cieplutko i przytulnie, prosimy jednak o zachowanie dystansu społecznego. Bo my tutaj świeże powietrze cenimy sobie ponad wszystko…

Zbyszek
Zbyszek

Dlaczego między wierszami? Ciemnota to ciemnota.

מְנֵא
מְנֵא

Pozdrowienia od „potomka pańszczyźnianych chłopów”, biegła znajomość trzech języków obcych (niemiecki, angielski, rosyjski) i komunikatywna jednego (łacina), wykształcenie wyższe techniczne.

Jerzy
Jerzy

Marek, nie przejmuj się! Jesteśmy, wraz z owymi 34%, w grupie osób z wyższym wykształceniem, które jednak nie pozwoliły zrobić sobie wody z mózgu, jak pozostałe 66% wykształciuchów (copyright A. Sołżenicyn), przez TVN, GW i Lisweeka. To że za…kichana opozycja nazywa dużą część elektoratu Pana Prezydenta „ciemnotą”, najwięcej mówi o nich samych, o ich poziomie pogardy dla ludzi, którzy niezależnie od formalnego wykształcenia nie dali się ogłupić. Oni są chorzy z nienawiści, to obłąkani frustraci. Pozdrawiam – Jerzy

Edmund
Edmund

„Oni są chorzy z nienawiści, to obłąkani frustraci. Pozdrawiam – Jerzy”

Panie Zięba, opowiedz nam którzy są ci chorzy o których mówisz. Pewnie nie ci podstawiani w spotach PiS-u jak Paul Christian czy aktor podający się za ordynatora szpitalu czy też psycholog rzekomy, który chwile wcześniej był specjalistą ds. finansów i zachwalał gospodarkę. Tylko utwierdzasz opinię, że ciemnota głosuje na PiS.

Zgredzinka
Zgredzinka

Widzę, że mamy znowu inwazję trolli.
Że też nie szkoda wam czasu i inwencji na takie marne zagrania?
I to szczegòlnie na takim portalu jak ten.

Zwinka
Zwinka

Żyli w dużym napięciu. Bali się. Przyszła pora na uwalnianie nagromadzonych w ostatnich tygodniach produktów przemiany materii.

Karol
Karol

Bo skończone studia nie swiadczą o madrosci droga Pani. Studia skonczone a sieczka w glowie, przynajmniej u 30% „wyksztalconych”

Mirek
Mirek

Znam nawet rodzinę lekarzy z płakatem Dudy na posesji. Zachowajcie sobie te kocopoły dla siebie, aby dowartościować się po kolejnej klęsce wybrczej. ***** K**

Darka
Darka

Wybory „załatwiła ściana wschodnia” i żebyś nie wiem jak się oburzał, to tam mieszka niestety ludność najbardziej podatna na wpływy kościoła i jedynej, słusznej i głoszącej nieustanną prawdę kurwizji. I możesz się upajać zwycięstwem dudusia, nie znaczy to jednak, że to ta grupa społeczna nie rozumiejąca współczesnego świata urządziła reszcie kraju powrót do przeszłości. Rodzina lekarzy z plakatem Dudy na posesji świadczy jedynie i aż o tym, że kłamstwa sączone przez ostatnie 5 lat dają efekty. Miłego dnia

Marek
Marek

Tak z ciekawości, Pani Darko, co daje Pani pewność, że to Pan Mirek, a nie Pani dała się nabrać na kłamstwa sączone przez ostatnie n lat?

Marek
Marek

Mnie taką pewność daje inteligencja, własne poglądy, opinie i analizy. Podważanie wszystkiego co słyszę, ciągłe sprawdzanie wiarygodności źródeł, którym wierzę. W skrócie myślenie. Co zwolennikowi pisu daje taką pewność gdy nigdy nie wierzy innymi, gdy dowodów na nic nie ma, gdy sam nic nie sprawdził? Wiesz co mnie różni od was? Ja przez dłuższy czas oglądałem TVP z czystym umysłem by się przekonać czy opozycyjne media nie przesadzają i wiesz co, nie przesadzały. Do dziś pamiętam jakim tonem „dziennikarka” tvp wymawiała słowa „totalna opozycja” i to nie raz. Do dziś pamiętam jak przez długie tygodnie nawet nie wspomnieli o wątpliwościach… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Dawno się tak nie uśmiałem. Myślę, że jedną z głównych różnic pomiędzy nami, jak wnioskuję z powyższego, jest to, że o ile ja zdaję sobie doskonale sprawę z pewnej nachalności przesłania TVP Info, dla Pana TVN promieniuje „nieznanym światłem łaski” (Sienkiewicz, „W pustyni i w puszczy”, cytuję z pamięci). Proponuję poszukać innych źródeł informacji. Na początek może wygooglać „Pięć lat kłamstw i histerii”. Już, już myślałem, że wszystkie Marki to bystre chłopaki :-).

Marek
Marek

Wspomniałem gdzieś o uwielbieniu dla TVN? Nie. Nawet nie możesz mieć pewności czy sam oglądam bo nic takiego nie napisałem. O moim stosunku do TVNu to już nawet cienia wzmianki nie ma. Wnioskujesz sobie to z jakiś swoich urojeń i jak typowy wyznawca psiu do właściwego pytania się się odniosłeś. Zawsze odwracacie uwagę, zawsze rzucacie inne wątki nie na temat, zawsze zamydlacie i zawsze używacie swoich ulubionych wymówek „bo za PO”, „bo inni też tak robili” bo „wasi to, wasi tamto”, „bo w kraju X też tak robią” itp. itd. . Próbowałem po raz kolejny, ale z wami nie da… Czytaj więcej »

Marek
Marek

W zasadzie sam ziemkiewicz udowodnił moją rację. Sam przyznaje, że psi użył kruczku prawnego by przeforsować co chciał w TK i dowodem na właściwość tego ma być wspomniane wyżej wyjaśnienie „bo w USA też tak robią”.
Ziemkiewicz jest na pewno wybitnym konstytucjonalistą i do tego amerykanistą by być ekspertem w tej sprawie. A hasłem pisu była podobno dobra zmiana, jawność, przejrzystość, uczciwość i robienie inaczej niż poprzednicy/inni. Ha, ha, ha

Marek
Marek

Tu Marek, ten oryginalny i nie oglądający TVNu :-). Proponuję, Panie Marku, aby jednak rozważył Pan „nieprzerzucanie jadem” – jestem być może Pana sąsiadem. Chciałem też zwrócić uwagę na to, że nie używałem żadnego ze zwrotów, które przypisuje Pan „wyznawcom psiu”. Nie czuję się ani „wyznawcą psiu” ani PiSu. Dobry początek z przeczytaniem pierwszego punktu Ziemkiewicza. O ile pamiętam, opozycja mówi rozpaczliwie od kilku lat o łamaniu konstytucji. Tezą Ziemkiewicza jest, że konstytucja nie została złamana. Przyczepia się Pan do kruczka prawnego wykorzystanego przez PiS, ale co do tego nie ma niezgody pomiędzy Panem a Ziemkiewiczem. Chętnie posłucham mocniejszych argumentów,… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Logika ziemkiewicza, że z użyciem kruczku i pośpiesznym mianowaniem zamknęli orzeczeniu drogę bo byli pierwsi jest tak żałosna, że nie wiem co na to odpowiedzieć i proszę nie insynuować, że „co do tego nie ma niezgody pomiędzy Panem a Ziemkiewiczem” jak najbardziej jest ta niezgoda. Dla mnie kruczek i to zmanipulowany to za mało by w tak ważnej kwestii decydować. Ziemkiewicz pisze „prawo zobowiązuje rząd do publikacji wyroków, ale nie określa jej terminu” a tymczasem w konstytucji jest „o niezwłocznym publikowaniu” to nie jest termin? Skoro TK w orzeczeniu pisze wyraźnie o nielegalności powołania kilku z tych pięciu sędziów należy… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

34% najwyżej wykształconych ludzi stawiających na Dudę to nie jest żadne „zaledwie” ale prawdziwy dramat. I albo źle to świadczy o poziomie wykształcenia, albo…o oportunizmie ludzi liczących na zrobienie kariery przy takiej właśnie władzy.
Jedno i drugie jest bardzo smutne

lea
lea

Jak w takim razie ocenisz tych z niższym wykształceniem, którzy głosowali na Trzaskowskiego?

Marek
Marek

W pierwszej turze, w zakładach karnych i więzieniach bezkonkurencyjnym liderem był Rafał Trzaskowski. W jaki sposób Pani Zwinka to wyjaśni?

Zwinka
Zwinka

A DPSy z ludźmi z demencją ogarnął Duda. I co z tego?

Marek
Marek

A pan w jaki sposób wy to wyjaśnił? Zakładając oczywiście, że to prawda bo znając, źródła prawicowców to mam ogromne wątpliwości. Nie raz już trolle powtarzały kłamstwa wyprodukowane przez propagandę, jak choćby takie znane o antonowie, który przywiózł 400 ton maseczek itp mając tylko 250 ton ładowności, a ostatecznie 400ton okazało się ważyć 80.
Szybkie sprawdzenie internetu też sugeruje manipulację, znalazłem kilka artykułów każdy odnosi się do swojego miasta czy regionu, ale podsumowania ze wszystkich zakładów nie znalazłem, wskaże pan źródło tej informacji?

Marek
Marek

Wystarczy poszukać na Googlu, chociaż, podobnie jak Pan, nie znalazłem wyników ogólnopolskich. Wyniki Trzaskowskiego w tych zakładach karnych dla których je znalazłem, to średnio około 70%, Duda około 30% (II tura) z małą wariancją. Jak to wyjaśnię? Pewnie powodów jest wiele. Dość prawdopodobnym wydaje się popularność TVN w zakładach karnych. W zakładzie, w którym siedział późniejszy zabójca Prezydenta Gdańska też oglądano TVN (a nie TVP, jak w mediach „mejnstrimowych” to szybko ogłoszono).

Marek
Marek

Ha. No właśnie, ale już puszczono w ruch plotkę o wydźwięku jakoby to ogółem we wszystkich zakładach karnych wygrał Trzaskowski, jakoby to przestępcy popierali Trzaskowskiego i PO bo przestępcy popierają swoich. Sam „pan” się do tego przyczynił.
A jaka jest korelacja tych wyników do ogólnych wyników z danego regionu np. województwa?
A to, że oglądali TVN to w ogóle super. Oglądali w miarę rzetelną relację z kampanii i wybrali lepszego kandydata, wszystko pięknie pasuje, choć to tylko zgadywanki bo z jednym mogę się zgodzić „powodów może być wiele”.

Szymon
Szymon

Wykształcenie nie jest synonimem mądrości. Pis buduje swoją pozycję na pogardzie elit względem ciemnego ludu. Jeżeli to się nie zmieni to nic się nie zmieni. Jesteśmy zaprogramowani przez pruski system edukacyjny, którego założeniem jest stworzenie karnych, niepotrafiących się dogadać ze sobą wykonawców poleceń.
Potrafimy tylko oceniać i pogardzać odmiennościami. System szkoły pruskiej wychował XX wiecznych Niemców, Turków, Rosjan, Rwandyjczyków (była kolonia pruska) i nas, więc powinniśmy bardzo uważać.

Zwinka
Zwinka

Tyle że rejony pisowskie terytorialnie pokrywają się, niemal dokładnie, z zaborem rosyjskim. To przypadek ?

Szymon
Szymon

To też zabór austriacki i tereny z rdzenną polską ludnością od czasów prasłowiańskich. To również tereny biednej ludności o której przez 30 lat nie pamiętano.

Zwinka
Zwinka

Ciągle z tym niepamiętaniem. Ja nawet przyznałabym rację, gdyby z tego nie uczyniono maczugi na ludzi wykształconych ( w końcu wielu również z tamtych regionów), a pomocy dla biednych nie potraktowano w korupcyjny sposób. Krajem powinno się rządzić, a nie kupować sobie głosy na kolejne lata rabunku dóbr narodowych.

lea
lea

Uważam podobnie., Myślę, że wyszłoby nam na dobre, gdyby ludzie zawsze mieli na uwadze te mądre słowa Arthura Schopenhauera; „Zdrowy rozsądek może zastąpić prawie każdy stopień wykształcenia, lecz żadne wykształcenie zdrowego rozsądku.“.. Pozdrawiam

Jantar
Jantar

Ten dramat nazywa się „wpływ Kościoła”. Wśród moich znajomych 4 osoby z wykształceniem wyższym głosowały na Dudę. Tak się składa, że cała 4-a jest kościelna. Przypadek? Nie sądzę. Pozostali znajomi z wyższym wykształceniem głosowali na Rafała.

Zwinka
Zwinka

Nie, nie przypadek Mam taką przyjaciółkę od lat szczenięcych. Bardzo kościelna, ale nie było to żadnym problemem do czasu ukąszenia przez PiS. Po prostu nie da się z nią rozmawiać. Przykre.

Lea
Lea

Jak, w takim radie, ocenisz tych z nizszym Wyksztaceniem, ktorej glosowali Ma Trzaskowskiego?

Zwinka
Zwinka

Bardzo podziękuję, bo widocznie spostrzegli w nim coś, czego nie zauważyła niemal cała reszta . A zestawienie jest takie: z wykształceniem podstawowym na Dudę 77,3 proc. , na Trzaskowskiego 22,7%

lea
lea

Ja głosowałam na R.Trzaskowskiego, ale przyznam, że dostrzegłam w nim głownie możliwość pewnego
ograniczenia swawoli PiS. Staram się jednak rozumieć pobudki osób popierających A.Dudę i
widzę jednak wiele różnych powodów, dla których ci ludzie oddawali na niego głos. Mam w sobie
sporo żalu, że to nie kandydat opozycji został prezydentem, ale myślę, że trudno obwiniać o to tych, którzy przez lata byli ofiarą takich i innych zaniedbań ze strony państwa. Pozdrawiam.

Zwinka
Zwinka

Nie tylko oni zapłacili cenę za transformację. Wielu wykształconych ludzi też. Dramat polega jednak na tym, że tzw. „ciemny lud” (to opinia Jacka Kurskiego o wyborcach PiSu) nie rozumie. co PiS wyprawia z Polską. I nigdy nie zrozumie.

lea
lea

PiS po prostu korzysta z tego, co przez wieki wypracowali polscy panowie i zaborcy i w podobny sposób traktuje społeczeństwo.
Masz rację, że koszt transformacji dotknął nie tylko ich, a jednak to właśnie ci ludzie najbardziej potrzebowali wsparcia ze strony państwa i nie mam tu na myśli wyręczania
kogoś ale właśnie pomocy. Inni poradzili sobie lepiej, bo np. pochodzili z zamożniejszych
rodzin i było ich stać na naukę, rozkręcenie biznesu, mogli też zwyczajnie dostrzec
różne możliwości, dla siebie i wyjść z dołka. Dla tych, co takich możliwości nie mieli było
naprawdę dużo trudniej.

Zwinka
Zwinka

No dobrze. Tak się złożyło, że ja musiałam w błyskawicznym tempie nauczyć się zupełnie nowego zawodu, w kosmicznej odległości od mojego wykształcenia. Miałam małe dziecko i męża bez pracy na utrzymaniu, nie miałam więc czasu na jęczenie. I nikt mi w tym nie pomagał., wręcz przeciwnie, jeszcze starym rodzicom trzeba było do głodowej emerytury dołożyć. Znany mi inżynier – konstruktor, został w trudnych czasach taksówkarzem i jakoś dociągnął do poprawy sytuacji gospodarczej, ale drugi, w tym samym czasie, palnął sobie w łeb. Na wsi, w obecnym bastionie PiS, oglądałam bardzo dobrze prowadzone gospodarstwo ( i ludzi tyrających od rana do… Czytaj więcej »

lea
lea

Dobrze to rozumiem, bo sama przeżyłam parę zwrotów akcji w moim życiu i nie nie skorzystałam z żadnej pomocy, ale wiem, że to jest też, mimo że wymaga i samozaparcia , odwagi itd, pewien luksus, który nie jest dostępny dla każdego. Bywa i tak, że ktoś jest gotów zrobić wiele, by wyjść z kryzysu i robi, co może, a jednak jemu się to nie udaje.. Ja nie miałam zamiaru prawić o wyrównywaniu szans. Myślałam bardziej o różnych odcieniach czarnego i białego, o nie wrzucaniu wszystkich do jednego worka. Chodziło mi również o stosowanie przez nasze państwo takiej formy pomocy, która… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Otóż to właśnie., Zupełnie bez sensu rzucono gotówką „jak leci”, nie warunkując tego sytuacją materialną rodziny, ale na wszelkie próby rozmawiania na ten temat podnosił się straszliwy jazgot (MY dajemy, ONI odbiorą). A seniorzy ? Już dzień po wyborach dowiedzieli się od Dudy, że obiecanych przez niego 14 – tek nie będzie, bo „to za drogie dla państwa”. Nawet kilku dni nie odczekał . Tak, za drogo, ale my nic nie wiemy o stanie finansów państwa, bo jest to skrzętnie ukrywane, a z pośrednich informacji wynika, że Wenezuela już u bram Ale nie ma sprawy. Suwerenowi wytłumaczy się bez trudu,… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Podobnie jak Pani Darka powyżej, wydaje się Pani mieć absolutną pewność swojej racji. Skąd? Na podstawie Pani wykształcenia, inteligencji, nieprzekupności i ogólnej nieskazitelności charakteru? Znam mnóstwo bardzo wykształconych, inteligentnych, nieprzekupnych i ogólnie nieskazitelnych ludzi, którzy głosowali na Prezydenta Dudę. Zazdroszczę Pani pewności siebie, ale zadaję sobie pytanie dlaczego to Pani, a nie oni maja rację?

Grzegorz
Grzegorz

Podstawówka i wieś wybrały Polsce prezydenta , to nie wróży dobrze naszemu krajowi.

Edmund
Edmund

Programy socjalne jako kiełbasa wyborcza, przestawienia finansów państwa 3 miesiące po minionym roku zamiast co miesiąc na koniec jak za PO, wciskanie kościoła wszędzie i zwiększenie nakładów finansowych dwukrotnie by głosili tak jak u mnie w kościele, że tylko PiS jest drogą do nieba. Jak w tym kraju ma być normalnie?

Zwinka
Zwinka

Na początek, przestać chodzić do kościoła. Z elektoratem PiS nic się nie zrobi, ale ludzi dobrej woli jest więcej. Żeby tylko chcieli chcieć.

Marek
Marek

Pan Zbigniew Boniek? Zapomniał Pan o emerytach. Pozdrowienia!

Marek
Marek

Te artykuł jest obraźliwy dla ludzi wykształconych i myślących. Czy zauważyliście, że wyniki „exit polls” są od wielu lat dla PiS i dla Prezydenta Dudy mniej korzystne od ostatecznych? „Wykształcone elyty” ogłosiły, dokładnie w stylu powyższego artykułu), iż myślenie jest obciachowe o ile nie doprowadza do wyboru anty-PiSu. Moja pierwsza reakcja, myślę, że bardzo ludzka, to myślenie zupełnie odwrotne do zaoferowanej papki. Powodzenia w przekonaniu wyborców, że powinni głosować na samo-proklamowane „wykształcone elyty”, ponieważ jeśli nie zagłosują, to tymi „elytami” nie są.

Myśliciel
Myśliciel

A poczytałeś coś więcej o tym jak takie badanie wygląda? Wiesz, że często znaczący procent z badanych odmawia i trzeba to jakoś korygować? Wiesz, że odmawiający to w większości właśnie zwolennicy pis i właśnie dlatego badania te są niedoszacowane dla pis, bo korekta to mniej lub bardziej zgadywanie i przeprowadzający nawet jakby byli pewni i chcieli nie bardzo mogą dodać wszystkich odmawiających dla pis. W jaki niby sposób ten artykuł obraża myślących, konkrety poproszę. To właśnie odróżnia myślących od pisu, myślący jak trzeba to podają argumenty, wnioskują, analizują, a nie rzucają nieudowodnionych twierdzeń. Podajesz się za myślącego zwolennika pisu to… Czytaj więcej »

Marek
Marek

Pana argument wspiera mój, a Pana intencją było chyba odparcie go. Dokładnie o to mi chodziło – podobnie jak autor powyższego artykułu, „elyty” ogłosiły, że obciachem jest głosować na PiS, a więc niektórzy nie przyznają się do głosowania na PiS. Ja jestem zbyt starym wróblem, aby dać się samozwańczym „elytom” zintymidować. Pod tym względem jesteśmy podobni: Proszę o argumenty. Ciekawe, że podobnie jak powyżej nie zrozumiał Pan mojego argumentu. Sprobuję przystępniej. Czuję się obrażony, ponieważ autor stawia tezę, że każdy kto jest wykształcony i kto myśli (dokłądnie „jest świadomy politycznie” – ten zwrot sugeruje, że autor karierę dziennikarską robił w… Czytaj więcej »

Myśliciel
Myśliciel

Twierdzi pan, że „elyty” uznały za obciach głosowanie na pis, ale przecież sam pis twierdzi coś zupełnie przeciwnego, sam pis wspiera dumę z bycia pisowcem to jak to, nie zdołał przekonać swoich do odwagi? Jakoś nie zauważyłem braku tej odwagi w agresywnym eksponowaniu swoich poglądów na wiecach, coś co u drugiej strony jest sporadyczne, więc jak to pogodzić. W tej części moim celem nie było nic poza tym by wykazać, że te niedoszacowanie wynika z nieprzyznawania się wyborców pisu w znaczącej liczbie. Czy mam rację, że w tym się zgadzamy? Przeczytałem jeszcze raz ten artykuł i autor takiej tezy nie… Czytaj więcej »

Edmunt
Edmunt

Wiadomo, że 34% osób z wyższym to idioci wykwalifikowani ponad swoją inteligencje jak Pawłowicz czy jej podobni krzykacze oraz ci którzy prześcigali studia od tych 66%. Wszystko na tacy. Widać Pan Marek do nich należy i nie podoba mu się zdanie rządowego ExitPOL

Marek
Marek

„Wiadomo”? Szczerze powiedziawszy, mimo iż zgadzam się z Panem, że część ludzi jest rzeczywiście wykształconych powyżej swojej inteligencji, zaskoczony jestem tak dokładnymi oszacowaniami. Czyżby chciał Pan wesprzeć autora artykułu w stwierdzeniu, że jeśli ktoś jest wykształcony i myślący, to głosował na Rafała Trzaskowskiego i stąd wziął Pan te 34%? Jeśli tak, to wspiera Pan moją tezę: Samookrzyknięte „elyty” definiują kto do elit należy. Groteskowe.

Zgredzinka
Zgredzinka

I znowu nogami zagłosuje kwiat polskiej młodzieży.
Ruszy exodus ludzi młodych i dobrze wykształconych, którym szkoda będzie życia na utrzymywanie mniej ogarniętych.
Na pewno znajdą dla siebie miejsce na ziemi, gdzie doceni się ich zaradność życiową.

Marek
Marek

Przecież o to właśnie chodziło, jeśli w ogóle w pisie jest ktoś na tyle inteligentny by przeprowadzać takie analizy. Ciemnotą i do tego podzieloną zdecydowanie łatwiej manipulować i rządzić niż ludźmi inteligentnymi.