Lustro dla Kałuży: „Czy jest w stanie spojrzeć w oczy swoim wyborcom i sobie” (film)

Nie będzie śledztwa w sprawie korupcji politycznej radnego Wojciecha Kałuży

Przed poniedziałkową sesją sejmiku województwa śląskiego Łukasz Borkowski, radny Koalicji Obywatelskiej, próbował wręczyć wicemarszałkowi Wojciechowi Kałuży lustro. – „Zapytałem, czy jest w stanie spojrzeć w oczy swoim wyborcom i sobie po tym, jak postąpił. Lustro ma mu przypominać o haniebnym postępku. Wzięła je jego asystentka, sam Kałuża szedł korytarzem ze spuszczoną głową” – opowiadał „GW” Borkowski.

Chodzi oczywiście o przejście Kałuży do PiS, a wygrał wybory samorządowe, startując z list KO. PiS może więc teraz samodzielnie rządzić w województwie śląskim. Oszukani przez niego wyborcy zorganizowali protest, o czym pisaliśmy w artykule „Kałuża, ty c…u, oddaj mandat, przeproś Żory”.

Dzisiaj pojawili się na balkonie sali sejmiku śląskiego w Katowicach z transparentami: „Kałuża, oszukałeś 25 tys. wyborców. Oddaj mandat”, „Kłamstwo jest ucieczką słabych”, „Szczyt koniunkturalizmu”. – „Będziemy przychodzić na sesje do skutku, aż uda się go odwołać” – zapowiedzieli protestujący.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JoannabartGekon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gekon
Gekon

„Oszukani wyborcy” nie zrobili żadnego protestu. Facet dostał grubo ponad dwadzieścia tysięcy głosów, a na proteście była raptem setka czy dwie. Nie ta skala. Ludzie w Polsce nie mają bladego pojęcia, na kogo głosują.

bart
bart

Ale zdrada nigdy nie popłaca. Myślę, że kariera Kałuży będzie krótka.

Joanna
Joanna

Najgorsze jest to, że większości społeczeństwa nie interesuje to na kogo głosują. Nie zależy im na niczym poza kasą tak jak rządzącym.