„Macie się czego bać” – oznajmił Kaczyńskiemu twórca filmu „Polityka”

„Macie się czego bać” – oznajmił Kaczyńskiemu twórca filmu „Polityka”. Zdradził, że w roli prezesa wystąpi Andrzej Grabowski

Patryk Vega skomentował opinię lidera Prawa i Sprawiedliwości, wygłoszoną na temat jego filmu na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”:

Mamy do czynienia z coraz wyraźniej pokazywanym – pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi – hejtem, czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty, albo są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością” – dowodził prezes. Pisaliśmy o tym w artykule „Kaczyński: film Vegi to wielki hejt. Prezes ostrzega i zagrzewa do boju (film)”

Ze zgorszeniem stwierdził też, że kampania reklamowa wokół filmu „Polityka” ma pokazać obóz rządzących jako „ludzi złych, zdemoralizowanych, którzy nie służą Polsce, którzy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw”. Przyznał przy tym, że jego formacja nie składa się z „aniołów” i są w nim „grzesznicy„, ale jego ugrupowanie karze tych drugich w ramach statutu partii.

Reżyser szczególnie temu ostatniemu nie zaprzeczył, a wręcz odwrotnie w eleganckiej formie odpowiedział Kaczyńskiemu:

Tak, macie się czego bać, bo jak sam pan powiedział, politycy nie są aniołami i ja to właśnie pokazuję w moim filmie. Widzę, że bardzo wnikliwie zapoznał się pan ze scenariuszem filmu „Polityka”chciałbym podkreślić – ze scenariuszem wykradzionym. Cieszę się, że odnosi się pan do filmu, ale według mojej wiedzy film ten jest jeszcze nieskończony, bo wciąż nad nim pracujemy” – oświadczył w krótkim nagraniu twórca filmu „Polityka”.

Równocześnie zaprezentował kadr z powstającego filmu, w którym widzimy aktora Andrzeja Grabowskiego ucharakteryzowanego na prezesa PiS.

/j/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Goooloj tamewadaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Reakcja Mazurek? bezcenna ,zwłaszcza po panicznym występie prezesa a wcześniej pyskatej Krychy, jednak coś jest „na rzeczy” 🙂

ewa
ewa

Panie Grabowski jezeli PiS wygra wybory to będzie pan miał bardzo ciezko

oj tam
oj tam

Gratulacje! Czekam na film

Goool
Goool

Biegnij lemingu na kolejny gniot tego „artysty”. Rozumiem, że poprzednie dokonania pana „reżysera” tez widziałeś.