Maciej Stuhr „bez żadnego trybu” podczas gali wręczania Orłów: „Nie bądźmy obojętni, przestańmy się bać”

Maciej Stuhr „bez żadnego trybu” podczas gali wręczania Orłów: „Nie bądźmy obojętni, przestańmy się bać”

– „Mam do was pytanie bez żadnego trybu. Boicie się? Wiecie, z kogo chciałbym zażartować. Tam za kotarką się boją. Producent się boi, wóz transmisyjny się boi, nawet Maja Komorowska w pierwszym rzędzie się boi. Nawet ja się boję, co powiem. Mam jedną propozycję: przestańmy się bać” – tak galę wręczania Orłów 2020, czyli nagród Polskiej Akademii Filmowej, rozpoczął Maciej Stuhr.

 

To nie koniec politycznych aluzji w jego wykonaniu. – „Teatr Polski działa podobnie jak w Krakowie, jest na godziny, więc nie traćmy czasu” – powiedział Stuhr, zapowiadając pierwszą kategorię. To oczywiste nawiązanie do obecnego prezesa NIK Mariana Banasia i należącej kiedyś do niego kamienicy, w której urządzono hotel na godziny.

Podczas wieczoru Stuhr ostentacyjnie podarł kartki, które trzymał w ręku. Trudno oprzeć się porównaniom z gestem, który wykonał członek neoKRS Maciej Nawacki, drąc uchwałę sędziów olsztyńskiego sądu.

 

– „Nie bądź obojętny” i „bądź czuły” – to dwa najważniejsze przykazania idące ostatnio z Polski w świat” – mówił do zgromadzonych w Teatrze Polskim artystów i widzów Maciej Stuhr.

Do obecnej sytuacji nawiązała też laureatka Orłów za Osiągnięcia Życia Maja Komorowska. – „Cieszę się, że Orły zdążyły dolecieć do mnie mimo trudnych frontów atmosferycznych. Bardzo bym chciała, żebyśmy nie byli obojętni na to, co dzieje się teraz. Mam nadzieję, że nasze orły będą wolne” – powiedziała Komorowska.

A „bank rozbił” film „Boże Ciało”, który zdobył aż 11 statuetek, w tym te najważniejsze, dla ról pierwszoplanowych, reżyserii i najlepszego obrazu.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JanuszAlicjaAleksandraMaja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maja
Maja

Brawo dla artystów. Choć oczywiście dla przeciętnego wyborcy pis ich wypowiedzi są za trudne….

Aleksandra
Aleksandra

Brawo!!!!

Alicja
Alicja

Maciej, to wspaniały Artysta i Wielki, Odważny Człowiek.
Niech nadal zaraża nas Wszystkich Swoją Odwagą !
Nie bąďźmy obojętni !!!

Janusz
Janusz

Wielkie brawa Artyści!!!