Macierewicz jako marszałek senior dał popis w swoim przemówieniu – mówił… o gender i agentach

„Antoni się odnalazł…” – „Nie ma pomysłu na kampanię? Stara śpiewka o zamachu”

Antoni Macierewicz postanowił wykorzystać swoje pięć minut w roli marszałka seniora. Wygłosił przemówienie, które – eufemistycznie rzecz ujmując – nazwać można kontrowersyjnym.

 

Zwrócił się do posłów „o odrzucenie negacji niepodległego państwa polskiego i fundamentów cywilizacji chrześcijańskiej. – „Czas zacząć wnosić gmach niepodległego państwa polskiego opartego na zasadach wywiedzionych z chrześcijańskiej nauki społecznej. Po blisko 30 latach zmagania się z postkomunizmem, doskonale wiemy, jakie decyzje budują niepodległość, a jakie prowadzą na manowce. Wiemy, jaką cenę płacimy za porozumienia Okrągłego Stołu i jak wygląda kolejna faza postmarksistowskiego ataku oraz dokąd prowadzi ideologia gender” – tokował Macierewicz.

Nie zabrakło „ulubionego” wątku Macierewicza. – „Wiemy, co oznacza pozostawienie środowisk agenturalnych na ważnych stanowiskach w administracji publicznej, na wyższych uczelniach, wymiarze sprawiedliwości i w mediach. Wiemy, jakie są zagrożenia geopolityczne, wynikające z utopijnej próby budowania neosocjalistycznego imperium i kto jest naszym rzeczywistym sojusznikiem strategicznym” – stwierdził marszałek senior.

 

Nie zawahał się nawet powołać na… Konstytucję! – Wszyscy obywatele, a zwłaszcza ci, którzy stanowią prawo musza szanować ustawę zasadniczą” – stwierdził Macierewicz. Można by zapytać – i kto to mówi?!

Mowa marszałka seniora wywołała falę komentarzy. – „Wystąpienie Macierewicza było bardzo polityczne, agresywne i wykluczające” – stwierdził szef PO Grzegorz Schetyna. A poseł Borys Budka dodał: – „To jakby Nergal próbował wykładać Pismo Święte. Jeżeli ktoś potrafi wyciągnąć trzy artykuły i na nich budować narrację, a wcześniej wielokrotnie, razem z kolegami, koleżankami, łamał tę Konstytucję w zeszłej kadencji, no to jest chichot historii”.  – „Przemówienie marszałka seniora Antoniego Macierewiczem nie było przemówieniem, które by cokolwiek łagodziło. Ja i mój klub patrzyliśmy na nie z niesmakiem – powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

bt

Źródło: onet.pl, rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
12 listopada 2019 18:18

Bo to przecie świr, łgarz, fiksat i mitoman

szary człowiek
szary człowiek
13 listopada 2019 18:22
Reply to  Lehoo

Uważam, ze oprcz tego agent wpływów Moskwy!

Grzegorz
Grzegorz
12 listopada 2019 20:03

Na ile dni to zwolnili z Tworek???

Chermes
Chermes
12 listopada 2019 20:08

Dobrze, że przynajmniej nie wspomniał o tęczowej zarazie i gejach, bo jego „asystent” Janniger siedział na galerii i mógł się poczuć urażony. 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis
12 listopada 2019 21:32

PiS jak pies obszczał macierewiczem sejm na znak że jest jego. Tego smrodu nie da się pomylić z niczym innym.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
12 listopada 2019 21:37

Macierewicz mówiący o agentach to ewidentna samokrytyka.

Starowuj
Starowuj
12 listopada 2019 21:51

Kto najgłośniej krzyczy „Wszędzie agenci?” najskuteczniejszy agent wpływu sowieckich i rosyjskich służb – Krejzi Anton! Po śmierci starego Morawieckiego, który firmował projekt zrobienia z pokojowego ruchu Solidarność grupy terrorystycznej (tzw. Solidarność Walcząca) to największy wciąż (jak Lenin) żywy sukces Biura Studiów SB – pracującego pod bezpośrednią kontrolą sowieckich służb. Ich archiwum na czas ewakuowano na wschód. Ale te ślady które znalazł Tomasz Piątek – powinny wystarczyć by nigdy nie dopuścić tego zdrajcy ojczyzny do jakichkolwiek spraw wagi państwowej, a został szefem MON, bo pogroził Jarkowi teczką w kolorze lilaróż. Dopiero groźba odcięcia WP od wszelkich niejawnych informacji NATO, spowodowała podstępną dymisję, ale straty moralne wojska – również w ludziach i sprzęcie – trudne do oszacowania. Za to jedno „przeoczenie” cały IPN powinien przejść do historii razem z dojną zmianą. Resztki papierzysków dołączyć do NAC, a całą prawacką szczujnię – na zbity pysk wywalić. Już się nachapali