Macierewicz kontra Tomasz Piątek

„To nie był mord polityczny" – dowodzi Antoni Macierewicz

Prokuratura przesłuchała ministra obrony narodowej, który złożył doniesienie na Tomasza Piątka, autora książki „Macierewicz i jego tajemnice”. Przesłuchanie trwało 1,5 godz.

„Minister Macierewicz został przesłuchany jako osoba składająca zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa” – powiedział „Wyborczej” Dariusz Łapczyński, rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej. – „Śledczy nie podjęli jeszcze decyzji procesowych”, czyli nie wiadomo na razie, czy rozpocznie się postępowanie przeciwko Piątkowi. Łapczyński podkreślił, że Macierewicz jest na razie jedynym świadkiem.

Tomasz Piątek opisuje w swojej książce wieloletnie związki Macierewicza z byłym agentem komunistycznej bezpieki oraz polskimi i zagranicznymi zwolennikami Putina. Wskazuje na ich powiązania z organizacjami mafijnymi mającymi korzenie w służbach specjalnych byłego ZSRR.

Macierewicz nie wytoczył Piątkowi procesu o zniesławienie, tylko złożył doniesienie do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej. Zarzucił dziennikarzowi „stosowanie przemocy i groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych”, „publiczne znieważanie i poniżanie konstytucyjnego organu RP” i „bezprawny zamach na osobę funkcjonariusza publicznego z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska”. Przestępstwa te zagrożone są karami nawet do trzech lat więzienia. Prokuratura Krajowa – pewnie ku niezadowoleniu szefa MON – zleciła prowadzenie sprawy prokuraturze cywilnej.

W obronie Tomasza Piątka wystąpiły m.in. Międzynarodowy Instytut Prasowy, Amnesty International, Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Organizacje uważają, że działania Macierewicza przeciw Piątkowi to przejaw zastraszania wolnych mediów.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Maciek123454321bartMariusz3kplsmętekZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

To może Antoni jest tym mitycznym Bolkiem?

bart
bart

Jest podejrzany o wyługiwanie się Rosjanom i – jak się okazało – jest także zwykłym kapusiem. I taki ktoś chce podkopywać autorytet Tomasza Piątka… śmiech na sali.

smętek
smętek

Jeśli prokuratura wszczęłaby postępowanie przeciwko Piątkowi byłby to dowód, że działa instrumentalnie. Antoni ma drogę postępowania cywilnego i niech nie miesza organów ścigania do tej sprawy.

Mariusz3kpl
Mariusz3kpl

Usuwanie komentarzy to jest skandal!!!

bart
bart

Mam już pewną praktykę na tym portalu – nie zamieścił kilku komentarzy, w których nieco mnie poniosło. Może pochwalisz się, jaka była – dosłownie – treść tego, co znikło?

Maciek123454321
Maciek123454321

Zależy – jakich komentarzy. Jeżeli komentujący realizuje linię jedynie słusznej Partii, czyli PiS (to znaczy rzuca epitetami, szczuje, bluzga i obraża), to nie dziwię się, że Administrator wywala taki post w kosmos. Jeżeli ktoś nie szanuje innych ludzi, nie powinien się dziwić, że i jego nie szanują. Proszę popatrzeć, jak wyglądają komentarze na interii. Istna kloaka – po obydwu stronach barykady. Same wyzwiska i bluzgi. Interia nad tym nie panuje zupełnie. Tego nie ma nawet na wp i onecie. Kulturalne komentarze są tu publikowane, a co sądzą forumowicze, widać dobrze po ilości plusów albo minusów. I tak powinno być wszędzie.

Mariusz3kpl
Mariusz3kpl

Bez wyzwisk. Tylko adres do strony która mialą pokazać państwu jak tragiczne były ostatnie rządy. Czyli bardzo podobne do obecnych. Nepotyzm skandale chowane pod dywan, Nie pozdrawiam

Maciek123454321
Maciek123454321

Dla mnie logiczne, mój post zawierający link do innej strony też został usunięty – jeden, jedyny raz. Może należy uważniej czytać regulamin, panie Mariuszu? Linki niech pan sobie puszcza wśród szczujni na przykład na interii. A co do poprzednich rządów… porównywanie może jest potrzebne, bardzo na czasie itd., ale wie Pan, strasznie mi to śmierdzi „przekazem dnia” PiS-u. A ja na te „przekazy dnia” zaczynam reagować cokolwiek alergicznie, i dlatego ozdabiam Pana kolejnym minusem.

Mariusz3kpl
Mariusz3kpl

Dzięki za minus chcę jak najwięcej. JD tylko Testoviron