Duda wyznaczył Macierewicza na marszałka seniora Sejmu – „Po prostu zrobił to, co mu prezes kazał”

Duda wyznaczył Macierewicza na marszałka seniora Sejmu – „Po prostu zrobił to, co mu prezes kazał”

Andrzej Duda wyznaczył Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu, a Barbarę Borys-Damięcką na marszałka seniora Senatu. Pierwsze posiedzenie Sejmu odbędzie się 12 listopada o godz. 12, Senatu – tego samego dnia o godzinie 16. Marszałek senior przeprowadza złożenie ślubowania poselskiego, a także wybór marszałka Sejmu, który następnie obejmuje przewodnictwo obrad.

 

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział, że prezydentowi zależało na tym, żeby marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto „miał piękną kartę opozycyjną”. A sam Macierewicz nie omieszkał z sobie właściwym patosem stwierdzić: – „Ja oczywiście tę decyzję przyjmuję i będę realizował moje obowiązki zgodnie z moim poczuciem odpowiedzialności za cały wysiłek niepodległościowy Polaków i decyzję narodu polskiego wyrażoną w wyborach, które miały miejsce ostatnio”.

Kandydatura senator Borys-Damięckiej nie budzi najmniejszych kontrowersji. Natomiast nominacja dla byłego szefa MON wywołała istną burzę w internecie. – „Ostatnie lata Macierewicza w polskiej polityce to równia pochyła, niezależnie, czy mówimy o Smoleńsku czy jego „działalności” w MON. Szkoda, że właśnie taki polityk będzie twarzą sejmu”; – „Duda nie wyznaczył, lecz wykonał polecenie Kaczyńskiego”; – „Ci, którzy byli schowani w szafie na pewien czas, by nie zaszkodzić PiS kontrowersyjnością, wychodzą z niej z dużymi nominacjami. Wdzięczność Naczelnika jest wielka”; – „Adrian po prostu zrobił to, co mu prezes kazał. To marionetka z długopisem” – komentowali internauci.

 

Internauci pisali o jeszcze jednym aspekcie sprawy: – „Pawłowicz, Piotrowicz, Macierewicz. To są nazwiska, które mają odciągnąć Waszą uwagę od Banasia i braku rządu przełomu po 3 tygodniach od wyborów parlamentarnych”; – „Od spadających emerytur, podwyżek w sklepach, pedofili w kościołach i mafii u szczytów władzy”. 

„Podsumowanie niezłomności Andrzeja Dudy. W 2017 zarzucał Macierewiczowi stosowanie ubeckich metod. W 2019 r. zrobił Macierewicza marszałkiem seniorem. Kurtyna” – skomentował na Twitterze Bartosz Wieliński z „GW”. Przypomnijmy więc nasz artykuł „Duda zarzuca Macierewiczowi stosowanie ubeckich metod”.

bt

Źródło: 300polityka, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
MariaHerodAntypisGooolZwinkaAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Genialna decyzja. Dla tych Polaków, którzy na uwadze maja dobro swoje i ojczyzny a nie 500+, nacjonalistyczne brednie i klerykalizm.. Może dzięki temu ci mniej rozgarnięci zobaczą kim naprawdę jest duda i pis i zagłosują przeciwko niemu w następnych wyborach

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ja w wyborach prezydenckich zagłosuję nawet na małpę pod warunkiem, że będzie blokować pisowskie ustawy.

Goool
Goool

Jak w 1 z 10. Na siebie.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Mogli Marszałkiem Seniorem zrobić Korwina-Mikke, przynajmniej byłoby śmiesznie.

HerodAntypis
HerodAntypis

Rzeczywiście jesteś gotowy głosować nawet na małpę. Skąd mogłeś wiedzieć że oni wolą świnie.

Aleksander
Aleksander

Nie mój prezydent,nie mój problem,nie mój wstyd i hańba.

Zwinka
Zwinka

Tak. Macierewicz ma piękną, znaczoną kartę…

Maria
Maria

niby uczy się, uczy, uczy, ale nie przyswaja.
Podobnie jak w czasach minionych gdy za Gomółkę myślał Stalin, tak teraz „mózgiem” jest zakompleksiony naczelnik.
Może kiedyś będzie mu wstyd, że dawał sie prowadzać na krótkiej smyczy