Macierewicz miał – zdaniem Różańskiego – zwolnić oficera, który zaproponował zakup maszyn F35.

Macierewicz miał – zdaniem Różańskiego – zwolnić oficera, który zaproponował zakup maszyn F35.

Generał Mirosław Różański i Antoni Macierewicz starli się ze sobą werbalnie. Poszło o planowany zakup amerykańskich samolotów F-35.

Generał w rozmowie w TVN 24 przyznał, że MON nie stać na zakup nowoczesnych myśliwców. Wojskowy wyjawił, że jeszcze dwa lata temu Macierewicz jako minister obrony narodowej krytykował ten pomysł.

Polityk miał – zdaniem Różańskiego – zwolnić oficera, który zaproponował zakup maszyn.

Minister Macierewicz poczuł się wywołany do tablicy. „Różański wciąż nie nauczył się czym jest A2/AD, nie chciał bazy USA, wojsk OT, przesunięcia sił na wschód, ale zmyślać umie! Tymczasem to SPO z 2017, wprowadzone ówczesnym zarządzeniem MON, zakładało zakup F-35. Zgadnijcie czemu Wirtualna Polska powtarza głupoty p. MR” – skomentował na swoim Twitterze ultraprawicowy polityk.

Na oskarżenia ze strony Macierewicza dość szybko zareagował sam Różański. „Czy wizytę Panów w Dowództwie Generalnym w listopadzie 2016 tez wymyśliłem (?) Przebieg tego spotkania jest w środowisku powszechnie znany, rozmawialiśmy szczerze jak oczekiwał Zwierzchnik SZ” – odpisał w twitterowym poście żołnierz.

Po kilku godzinach generał dodał kolejny wpis, w którym odniósł się do wypowiedzi Macierewicza. „Różnica między nami jest taka, że ja przyznałem się do niezrozumienia skrótu, a Pan nie potrafi przyznać się do NIEPRAWDY o produkcji okrętów w Szczecinie, budowy śmigłowców z Ukrainą, agenturalnej działalności gen. Kraszewskiego i PORAŻKI we współpracy z Prezydentem RP” – dodał Różański.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jabis
Jabis

Pa … pa … pa parapapapa! A … co na to pan d. ? Hę?