Macierewicz odsłonił na peronie we Włoszczowie tablicę ku czci poległego! Gosiewskiego

Macierewicz odsłonił na peronie we Włoszczowie tablicę ku czci poległego! Gosiewskiego

„Z okazji 12. rocznicy zbudowania peronu na stacji Włoszczowa Północ – w obecności najbliższych, ks. bp Andrzeja Kalety oraz wojewody świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek – odsłonięta została tablica upamiętniająca śp. Przemysława Gosiewskiego, który poległ w tragedii smoleńskiej” – poinformował Antoni Macierewicz. Do wpisu dołączył zdjęcie z uroczystości.

Internauci w komentarzach podkreślali dwa wątki wpisu byłego szefa MON. Pierwszy dotyczył samej uroczystości. – „Zaleciało Bareją („okrągła trzydziesta pierwsza rocznica”)…”;

– „Wspaniała uroczystość! Czy przewidywane są równie podniośle obchodzone kolejne miesięcznice otwarcia peronu?”; – „Nie wstyd wam? Na peronie, co go sobie śp. Gosiewski kazał wybudować? Jeden z pomników prywaty i zawłaszczania publicznych pieniędzy. Już całkiem was odkleiło od rzeczywistości”; – „Przecież to jest jakaś czarna komedia…”.

Drugim wątkiem było stwierdzenie, użyte przez Macierewicza, że Gosiewski „poległ” w katastrofie pod Smoleńskiem.  – Zginął!!! W Smoleńsku i okolicach 8 lat temu nie było żadnej wojny”; – „Zginął w tragicznym wypadku, bo jego szef musiał wystartować kampanię wyborczą… BTW, gdzie te miliony na pana ekspertów wydane?”;

– „Pan poległ w tej farsie, która pan przedstawia przez 8,5 roku za pieniądze podatników”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
GrzegorzPolka gorszego sortuChermesMariaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

Co do zasług… Jeżdżę na tej trasie dość często pociągami, które zatrzymują się we Włoszczowie. Wsiadający lub wysiadający pasażer trafia się raz na kilkanaście postojów.. Ot, pisowska ekonomia transportu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pamiętacie, jak nazwano Gosiewskiego, kiedy z pompą oddano do użytku coś, co w ogóle nie ma sensu? Kosztowało 3 mln zł, Gosiewskiego nazwano „Przemysław Edgar Perón” (od nazwiska słynnego dyktatora Argentyny), Włoszczową przemianowano na Gosiewice, a ludzie mieli kupę śmiechu. (z przewagą kupy). Teraz to już nawet śmiechu nie ma, sama kupa pozostała.

RJW
RJW

Peron poświęciliśmy od razy powracając pociągiem miejskim bez toalet z Nowego Sącza, z obsługi technicznej. Akurat nas zatrzymali pod semaforem przy nim…

RJW
RJW

Gwoli sprawiedliwości peron okazał się sukcesem, ale przecież to nie żaden powód do tego typu szopek.

Krzysztof
Krzysztof

mnie tylko interesuje za czyje pieniądze to wszystko się dzieje….

Maria
Maria

Za Pana pieniądze, za moje i wielu innych podatników., których (nie)dobra zmiana ma w tyle

Zwinka
Zwinka

Czy „okrągła” 12 -ta rocznica uperonowienia Włoszczowy to jakieś nawiązanie do 12 – tu apostołów ? Nie robię sobie jaj, tylko szukam sensu.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Święcąc staropolską tradycję powrócili do liczenia w tuzinach. Skoro w różnych dziedzinach życia i obyczajów wracamy do Średniowiecza, trzeba będzie sobie przypomnieć takie jednostki miar jak: tuzin, kopa, mendel, łokieć, piędź, sążeń i im podobne.

Maria
Maria

Jeszcze brakuje kiosku z pamiątkami po „poległym” ku chwale…
Może gdy sprowadzą wrak tupolewa będą sprzedawali kawałeczki jako relikwie.

Chermes
Chermes

Mam nadzieję, że niebawem, na tym słynnym peronie, odsłonią też i taką tablicę: Zapytanie nr 2496 do ministra obrony narodowej w sprawie odznaczenia pilota prezydenckiego samolotu, kpt. Grzegorza Pietruczuka, srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności   Uzasadnienie     Według informacji prasowych i wywiadu, jakiego szef MON udzielił dla Radia Zet 19 września br., kpt. Grzegorz Pietruczuk został odznaczony srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności. Wedle słów szefa MON pilot otrzymał medal za ˝przestrzeganie procedur i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo czterech prezydentów na pokładzie˝. Ministrowi chodziło o lot, jaki wykonał prezydencki TU-154 na Kaukaz 12 sierpnia br. Planowo samolot miał… Czytaj więcej »

Grzegorz
Grzegorz

Po wyborach weźmie się śrubokręt i się odkręci.