Macierewicz stworzył własny „złoty fundusz”

Były szef MON chce powrotu obowiązkowego poboru do wojska

Jeszcze niedawno Antoni Macierewicz twierdził, że w wojsku istnieje „złoty fundusz” – system specjalnych awansów dla oficerów rozpoczynających służbę w latach 80. Okazuje się, że obecny szef MON tworzy własny!

Jego rzeczniczka Anna Pęzioł-Wojtowicz w rok stała się z majora pełnym pułkownikiem. Podobnie szybko awansowała płk Agnieszka Sochan, specjalista z Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych. Jeszcze w połowie ubiegłego roku była zaledwie majorem. Teraz objęła stanowisko dyrektora Centrum Operacyjnego MON.

„Takie błyskawiczne awanse to zły sygnał dla pozostałej kadry wojskowej. Oficerowie muszą latami ciężko pracować, zdobywając doświadczenie bojowe, robiąc kolejne kursy i szkolenia” – powiedział onet.pl gen. Jerzy Michałowski, były zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych. Przyznał, że sam na różnych stanowiskach w armii służył 20 lat, zanim został awansowany do stopnia pułkownika.

– „Te błyskawiczne awanse to dewaluacja stopnia wojskowego. To jasny sygnał wysłany do wojska, jacy ludzie są promowani i awansowani” – stwierdził z kolei gen. Roman Polko, były dowódca GROM.

Nie udało się natomiast Macierewiczowi awansować na stopień generalski pułkownika Kazimierza Bednorza. Jego kandydaturę szef MON dwukrotnie przedstawiał prezydentowi, ale za każdym razem Duda blokował nominację Bednorza. Na otarcie łez Macierewicz mianował pułkownika zastępcą rektora-komendanta Akademii Sztuki Wojennej.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
13 grudnia 2017 22:43

„Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera” – reaktywacja.

magdalena
magdalena
14 grudnia 2017 07:06

Tak jak dziadek naczelnik awansuje swoje najwierniejsze sługi, tak samo robi dziadek Macior, w d… ma że takie zachowanie jest złe. On sam jest zły i robi to co chce.

wiesław
wiesław
14 grudnia 2017 08:29

…maciorują chłopcy, maciorują
karabiny rosną szary strój
a za nimi drzewa się heblują
bo z pomocą szyszki brakło STÓJ!