Macierewicz: Trump wyzwoli Polskę spod sowieckiej okupacji

Nigdzie na świecie - poza PiS-em – ktoś taki nie dostałby żadnych zadań do realizacji

Chciałoby się uszczypnąć, słysząc te słowa… Jawa to czy sen? – zapytać. Otóż minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w swoim najnowszym wideo felietonie dla TV Trwam, mówiąc o przygotowaniach do wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce, zapowiedział, że Donald Trump wyzwoli nas spod sowieckiej okupacji.

Swoją, jak zwykle płomienną mowę, minister rozpoczął od wspomnienia o atakach na polski rząd, porównując je do ataków na Donalda Trumpa w USA. – „Jest pełna analogia między działaniami przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi oraz republikanom w Stanach Zjednoczonych i przeciwko rządowi pani Beaty Szydło” – oznajmił swoim widzom. – „Te same kłamstwa, oszczerstwa i brutalny atak dotyka tych, którzy pragną wnieść nowy powiew, nowe sytuacje, nowe rozwiązania dzisiaj po obu stronach Atlantyku”.

Minister mówiąc o niezwykłej doniosłości i wielkości wydarzenia, jakim będzie wizyta prezydenta USA, skojarzył ją z rozwiązaniami wypracowanymi przez „polską myśl niepodległościową” w latach 70. Chodzi o porozumienie krajów postsowieckich w Europie Środkowo-Wschodniej. Macierewicz wspominał o dwóch totalitaryzmach – hitlerowskim i sowieckim – próbujących zniszczyć państwa tego regionu. Przypomniał, że powraca koncepcja Międzymorza, która ma być istotna także dla prezydenta USA.

„Obecność prezydenta Donalda Trumpa w Polsce musi być obecnością, która raz na zawsze przekreśli doświadczenie okupacji i zniewolenia sowieckiego” oświadczył Macierewicz z emfazą, uzasadniając to koniecznością dekomunizacji przestrzeni publicznej w Polsce. Zupełnie jakby zapomniał o tym, że nawet dla jego własnego środowiska, pogromcą Sowietów w Polsce był przecież poprzednik Trumpa – prezydent Ronald Reagan.
(Źródło: wp.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JotZwinkaAlkaMaciek123454321Jacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Jacek

(…)Przypomniał, że powraca koncepcja Międzymorza, która ma być istotna także dla prezydenta USA.(…)
Dlaczego odnoszę wrażenie, że największymi Międzymorza są USA i Chiny, a nie „strony umawiające się”?

Maciek123454321
Maciek123454321

Rosyjski agent operacyjny Мациеревич i rosyjski agent wpływu Трамп dogadają się bez trudu odnośnie wyzwolenia Polski spod okupacji SOWIECKIEJ. BUHAHAHAHAHA!!!!!!

Alka
Alka

To przemowienie nalezy zachowac i dolaczyc do dokumentacji medycznej,Chociaz i bez tego chyba zaden psychiatra nie ma watpliwosci co do stanu umyslu tego oblakanego faceta.

Zwinka
Zwinka

Że co ???

Jot
Jot

>MYŚL niepodległościową oparły (siły, które władzę w Polsce przejęły) na MYŚLI<
co za bełkot.