Macierewicz w szale do opozycji: „tylko Sowieci mieli taką bezczelność”

Macierewicz chce weta budżetu? Zaskakujące słowa w Telewizji Trwam

Antoni Macierewicz wpadł w szał podczas wczorajszego posiedzenia podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej – ostro zaatakował na nim słownie polityków opozycji. Prawicowiec zarzucił im, że oddali śledztwo smoleńskie w ręce Federacji Rosyjskiej. Oberwało się też Joannie Kluzik-Rostkowskiej za sławetne przejście z PiS do PO (Macierewicz chyba zapomniał, że sam też zmieniał barwy partyjne).

Wszyscy posłowie Platformy, SLD i PSL głosowali przeciwko temu, żeby Polska przejęła badanie tragedii smoleńskiej” – kontynuował swoje wystąpienie polityk PiS. „Wszyscy byliście za tym, żeby pozostało to w rękach Władimira Putina”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wszyscy oddaliście pamięć, honor, dumę i bezpieczeństwo narodu polskiego w rękach postsowieckich. I teraz śmiecie mówić, że my, którzy poświęciliśmy lata, żeby dojść do prawdy, jesteśmy winni jakiegoś błędu?! Jak śmiecie tak mówić?!” – grzmiał. „Tylko Sowieci mieli taką bezczelność w sprawie Katynia, jak wy dzisiaj, oskarżając innych o swoje winy” – szedł w zaparte były minister obrony narodowej.

Wspomniana przez Macierewicza „zdrada” polityków Platformy, SLD oraz PSL-u to odrzucenie przez nich wniosku ws. przejęcia badań nad katastrofą przez Polskę. Głosowanie to miało miejsce już kilka lat temu, lecz politycy PiS często je przywołują. Wniosek w tej sprawie został wówczas odrzucony po to, aby nie eskalować konfliktu.

Co myślicie o takim zachowaniu Macierewicza podczas wczorajszego spotkania?

nt

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
31 lipca 2020 10:53

To był drugi z wybuchów o których mówi maciora. Pierwszy miał miejsce w Tupolewie, gdy piloci odmówili lądowania. Chodzi oczywiście o wybuchy wściekłości. Był jeszcze trzeci, powiązany, o którym maciora nie chce pamiętać, wtedy w sejmie. Ciśnienie było tak wielkie, że aż dziwne, że zgred nie eksplodował jak parówka z eksperymentu smoleńskiego. To był ten, co przeżył.

Goool
Goool
31 lipca 2020 12:03
Reply to  HerodAntypis

Misiu kolorowy. Popracuj nad językiem prymitywie, chociaż pewnie we własnym mniemaniu elito i inteligencie.

Rozumiem, że to jest język miłości i szacunku, w przeciwieństwie do stosowanego przez pisdzielców prostackiego języka pogardy?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
1 sierpnia 2020 11:34
Reply to  Goool

Pisiu złoty! Coś ty się tak uwziął na kolegę Heroda? Czyżbym wyczuwała jakowąś niezdrową fascynację? Jak rozumiem „to jest język miłości i szacunku”. Ukłony od Kalego. 😉

Akex
Akex
31 lipca 2020 11:02

Ale on głupi.

Leszek
Leszek
31 lipca 2020 11:27

Uosobienie rzeczywistych przymiotów pisu. Jest całkowicie niereformowalny.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
31 lipca 2020 12:36

Na poważnie – Posłowie których znieważył Macierewicz powinni wnieść sprawę z prywatnego oskarżenia do sądu. A sąd przed wydaniem wyroku powinien go wysłać na badania psychiatryczne. A na mniej poważnie- widzę że mój stary komentarz jest nadal aktualny:
ZESPÓŁ MACIEREWICZA
Gdy pochylę się nad blatem
Jeb.nę czasem centropłatem.
Wtedy w głowie mi wybucha
i urywa kawał ucha.
Żona zna już te objawy –
doszła w dziesięć lat do wprawy –
zastrzyk wali prosto w du…
i układa mnie do snu.

Zwinka
Zwinka
31 lipca 2020 12:46

Jaki tam szał. To tylko uatrakcyjnianie thrillera, zgodnie z zasadą mistrza Hitchcocka : najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie musi rosnąć. No bo ile można pierdzielić o Łażących Wybuchach. Tak, czy owak, krew mi się gotuje na myśl, że muszę opłacać tych pasożytów. I to grubymi milionami.

El
El
31 lipca 2020 13:16

Komisja, która nigdy nie pojechała na miejsce zdarzenia. To ich fantasmagorie, bo żaden nie jest ekspertem. Tyle lat biorą wysokie apanaze zna nic, co w zwyczaju pisowskim. A to, że mówi o zdrajcach Polski, niech sam się walnie w piersi. Niech się odniesie do siatki powiązań z mafiami rosyjskimi najpierw.