Macierewicz walczy o pełne kościoły a Sanepid szuka wiernych którzy uczestniczyli w mszach odprawianych przez księdza z koronawirusem?

„Antoni się odnalazł…” – „Nie ma pomysłu na kampanię? Stara śpiewka o zamachu”

No proszę, objawił nam się dawno niewidziany Antoni Macierewicz. W swoim felietonie „Głos Polski”, w telewizji Trwam, przedstawił swoje „złote myśli”, dotyczące ograniczenia zgromadzeń w kościołach do 5 osób.

 

Wiceprezes PiS pojąć nie może, jak można było wprowadzić coś takiego w życie.

Przecież po sklepach krążą setki ludzi i jakoś nikomu to nie przeszkadza, a przecież „w większości kościołów można zmieścić i 100 osób w odstępie po kilka metrów między sobą” i dodaje „zakaz gromadzenia się na Mszy św. więcej niż 5 osób jest po prostu nieroztropny. Uderza nie tylko w naszą tradycję, ale także w naszą odporność w tych najtrudniejszych czasach”.

 

W tej sytuacji Macierewicz nie miał wyjścia i zwrócił się do ministra zdrowia, apelując, by „zmienił w swoim rozporządzeniu ten zapis. Jest to apel także do Państwa, bo musimy mówić głośno o tym, że wiara i jej praktykowanie w tych trudnych czasach jest konieczne. Oczywiście przy zagwarantowaniu wszystkich przepisów, które chronią nasze bezpieczeństwo zdrowotne, przy zachowaniu epidemiologicznych obowiązków, ale nie przy zamknięciu kościołów, nie przy wyrzuceniu nas z kościoła”.

Nie powiem, rozumiem stanowisko pana Antoniego. Co jak co, ale kościoły powinny być wolne od wprowadzonych zasad sanitarnych, bo przecież Bóg czuwa, Bóg chroni i nie pozwoli skrzywdzić koronawirusem swoich owieczek tylko dlaczego Sanepid w Zamościu poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli w kilku mszach świętych odprawianych przez księdza z koronawirusem?

Tamara Olszewska

Źródło: wpolityce.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
27 marca 2020 10:47

Czyżby nie miał żadnych przewlekłych „chorób wspólistniejących” ?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
28 marca 2020 12:03
Reply to  Leszek

Te, które ma, nie wpływają najwyraźniej na stan FIZYCZNY. I nie jest w tym odosobniony w swojej formacji. 😉

ech
ech
27 marca 2020 11:38

Rzec by można Antoni odleciał… Jak ta ideologia smoleńska potrafi zmienić psyche NIE normalnego człowieka?

Rafał P
Rafał P
27 marca 2020 16:20

No to poczekajmy, aż św(irnięty) Antoni Smoleński pójdzie do takiego przepełnionego kościoła. I najlepiej, jeśli jeszcze z każdym się uściśnie.

Ziomal
Ziomal
27 marca 2020 17:18

Pozwólmy tym oszołomom wzajemnie się wymordować !

Marta
Marta
28 marca 2020 11:17

Niech da przyklad swoim wspolwyznawcom i idzie z cala swoja rodzina, znajomymi i wspolnikami z PiS do kosciola. Zycze zdrowia bo na reszte za pozno.

Chermes
Chermes
28 marca 2020 17:06

Dziwne. Walczy o pełne kościoły a nie chce się z Jarkiem, Adrianem i kumplami z rządu wybrać do Smoleńska by uczcić „poległych w zamachu”.

disian Stefa
disian Stefa
28 marca 2020 17:18

Ale niech sobie chodzą. Naprawdę, co za problem. Wirus ich wykończy (oraz ich rodziny) i mniej będzie głupków na śwecie. I koniecznie duże zgromadzenie na święcenia jajek. Elektorart Pisu może wtedy nie dotrwać do forsowanych wyborów majowych. Może jakąś petycję do Szumowskiego, żeby kościoły były otwarte non stop? a zwłaszcza w wielką sobotę…